• 50. yaşına girerken hükümet seçimlerine aday göstermemiş parti. şaka gibi olay %0.1 doğu perinçek aday ama 50 yıllık %16 oy alan partinin içinden aday yok
  • devlet bahçelinin bitirdiği parti. yemin ediyorum yedi bitirdi güzelim partiyi. şu an show tv'de canlı yayında, durumu içler acısı.

teşkilatı çok sağlamdı dağıldı, çok kaliteli adamlar vardı kasetle şunla bunla tasfiye edildiler, bütün bunlar olurken bahçeli yapıştı kaldı koltuğa.

avrupa'da gelişmiş medeni sistemlerde de milliyetci sağ partiler iktidar olmasa da hep belli ağırlıkta ve güçteler. tasvip etmeseniz de milliyetçilik dünyada çok köklü ve sağlam bir ideoloji. bizdeki temsilcisi hakikatten kötü ve aciz durumda.
  • 10 tane vekil çıkarırsa büyük başarıdır.
  • açıkçası seçim kararı alındıktan sonra mhp'nin yüzde 5'i dahi zor geçeceğini düşünüyordum ancak şu anki düşüncem mhp'nin sürpriz yapacağı yönünde. neden? 15 temmuz sonrası akp ve mhp işbirliği başladı ama akp seçmeninin bir kısmı akp'nin bu konuda beceriksiz olduğunu görüp, milliyetçi duyguları da kabararak bahçeli'yi desteklemeye başladı, mhp'nin kendi kitlesi iyiparti'ye kaydı ancak akp'den de bir kısım akp yerine mhp'ye oy verecek duruyor, onun için 7-8 puan almaları beni şaşırtmayacaktır. akp 35-38'e kadar inebilir.
  • yılların ülkü ocağı, şimdilerin devlet bahçeli yüzünden akepe örgütünün arka bahçesi.

iyi partiye dönmemiş veya mhp'li lakin erdoğanı ve bahçeliyi desteklemeyen yani millet ittifaklı olanlar hariç. sabit fikirleri ile devlet bahçeliyi savunan seçmenlerine şunu söyleyin ve yüz ifadelerini izleyin.

"devlet bahçeli korkak! neden başkan adayı olarak çıkmadı?"

çok eğlenceli, tavsiye ederim.
  • devletin ve milletin bekasının teminatı olarak yıllardır durduğu çizgide duran, devletin ve milletin bekası için doğru olanı yapan partidir.

yok rte şunu demiş geçmişte, yok bunu demiş. siz türkiye'de son 2-3 yılda nelerin değiştiğinin farkında değil misiniz? çözüm süreci yanlışından dönen rte 15 temmuz ile birlikte tamamen milliyetçi-devletçi-güvenlikçi çizgiye oturdu. mhp değişmedi, erdoğan değişti ve biat etti.

her türk milliyetçisinin de tarih karşısında mahcup olmaması için bu seçimde rte + mhp'ye oy vermesi lazım. ya da selo ile birlikte saz çalıp oynarsınız.

edit: dün bu entryi yazdım diye bana olmadık küfürler eden, milliyetçi-ülkücü olduğunu iddia edenlere sesleniyorum. ne oldu? seçim bitti, mhp'nin desteklediği aday cb oldu, parti mecliste kilit pozisyonda, 5-6'yı geçemez dediler 11 aldı. siz neredesiniz? daha kafanızı çok duvara vuracaksınız.

hareketle alakası olmayıp sırf burada kafa karıştırmak için yazanlar zaten seçim geçtiğine göre rol yapmayı bırakıp nefret kusmaya devam ederler.
  • seçime az bir süre kala bir ülkücü olarak biz de bir değerlendirme yapalım. sanırım buna hakkımız var. özellikle kafası karışmış ülkücü, türk milliyetçisi kardeşlerimiz, abilerimiz için

1. öncelikle sözlük mecrasında en çok küfre, hakarete, aşağılamalara ve iğrenç iftiralara (özellikle devlet bey hakkında) maruz kalan kişi ve kurumlar listesi aşağıdaki gibidir. ne hikmetse özellikle son zamanlarda bunların dilleri biraz yumuşamıştır. malum seçim var. aman mhp'ye oy vermeyin de kime verirseniz verin amacıyla. canlarım benimi bizi çok severler !!!!

konuya dönelim listemiz şu şekilde.

(bkz: pkk)
    (bkz: abdullah öcalan)
    (bkz: recep tayyip erdoğan)
    (bkz: ak parti)
    (bkz: devlet bahçeli)
    (bkz: milliyetçi hareket partisi)
    (bkz: ülkücüler)
    inanmayan açar okur. her yazılan entry o başlıklarda duruyor.
    bu burada dursun öncelikle

2. (bkz: iyi parti) kurulduktan sonra bir baktık ki neredeyse ekşi'nin % 30'u eski (bkz: mhp)liymiş bizim haberimiz yokmuş. belki yüzlerce entry ve başlık ''ben eskiden mhpliydim ama artık iyi deyim'' ben atadan mhp'liyim artık iyi'yim'', ''bahçeli gitmediği için 300 yıllık partimi bıraktım'' vb. sitemler.!!!!! allah allah la ne çok ''ülkücü'' varmış ne çok mhp'li varmış burada. eee biz niye görmedik bunca zaman bunlar ? !!!!!!!!
    bu da burada dursun.

3. daha 3 gün önce bir ''büyükşehir de'' uzun yılllar ''ülkü ocakları başkanlığı yapan ve 2017 ekim'inde de mhp den ayrılarak iyi partiye katılan eski bir dostumla konuşma fırsatı buldum. iyi parti'yi bırakmış tekrar mhp'ye dönmüş. ve tabi işin içyüzünü sordum. neden diye. cevabı aynen şu oldu.

- abi parti kurucuları ve tepe yönetiminin tamamı eski mhp'li ama, uyguladığı, uygulayacakları siyasetin merkezinde ne türk milliyetçiliği var ne de ülkücü bir anlayış. diğer partilerinden bir farkları yokmuş. kitle partisi olmak gibi bir hedefleri var. (başka şeyler de söyledi. ancak bunları paylaşmam doğru olmaz. duygusal davranıp, yanlış anlamış olabileceği için)
    e bu da burada dursun.

4. son olarakta şu linki koyalım. terör örgütünün sözde üst düzey ismi karayılan da direk olarak akp-mhp'ye oy vermeyin diyor. öyle sabah, atv haberi değil bu haber. anf haberi.
    kaynak

hatta bu açıklamasında ki şu cümlesi çok dikkat çekici.

''eğer hdp girerse hem meclis'te gerçek muhalefet gücü olacak, hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci turda muhalefetin kazanmasını sağlayacaktır''

yani akp-mhp haricinde ki diğer partilere diyor ki, ''siz bizi meclise sokun, cb seçimi 2.tur'a kalırsa bizde sizin adayınıza oy vereceğiz''

bak bak, bizi ve ülkemizi ne çok seviyormuş bu köpek.!!!!!!

demokrasiye ne kadar inanmış bir siyasal bilinci varmış.!!!!!

bunca yıl yanlış anlamışız yani biz bunu. !!!!!!!

sözlerime son verirken, hala kafası karışık ülkücü kardeşlerim, abilerim varsa hiç kimsenin etkisi ve tesiri altında kalmadan yarın gitsin oy'unu istediği yere atsın.

ama yazdıklarımı da bir düşünsün.

son sözüm;

yürümezsek hak yolda, erimezsek hak yolda,
    çürümezsek hak yolda, gök girsin, kızıl çıksın.
  • tayyip erdoğan bile bana oy verip akp'ye oy vermeyen münafıktır dedikten sonra hala erdoğan'a oy verecek ülkücünün aklına şaşarım.
    (bkz: tayyip erdoğan'ın kendi seçmenine münafık demesi)
    (bkz: ak partililer mhp'ye oy vermesin)
    erdoğan değişti, artık güvenlikçi politikalara döndü diyerek kendinizi avutmayın. zamanı geldiğinde mhp'yi bozuk para gibi harcayacak.

son olarak mhp'lilere bir not: üzüldüğüm nokta neredeyse 2007 seçimlerinden beri omuz omuza çalıştığımız mhp'lilerin son bir yılda akp'yi savunmak adına chp'lilere hakaret etmeleri. biz bu insanlarla yıllardır gerek referandumlarda, gerek yerel seçimlerde akp'ye belediye kaptırmayalım beraber çalıştık. akp'liler devlet bahçeli'ye söverken sanki bize sövülmüş gibi devlet bahçeli'yi savunduk. altı ok'lu bayraklar asarken aman üç hilal'li bayrakların önü kapanmasın diye dikkat ettik. bizi üzen bu oldu. akp'nin attığı taş bize zarar vermez ama dostun attığı gül yaralar.
  • akp'nin stepnesi olmayi kabul etmis mhp'li:

fatiha okumayi bile bilmeyendir. onunu kestigi adamin sagici mi solcu mu oldugunu ogrenmek icin fatiha oku diyen ve sonra da yanindaki arkadaslarina donup "dogru okudu mu" diye sorandir.
    turk milliyetciligini kufur olarak goren recebi destekleyendir.
    bop esbaskanligini destekleyendir.
    turkculugu ayaklar altina alinmasina goz yumandir
    habur rezaletini, oslo ihanetini ve megri megrileri hazmedendir.
    iktidarin nimetlerinden faydanlanmak icin papaz elbisesi giyip yahudi cesaret madalyasi karsisinda esas durusa gecendir.
    milyonlarca komsu ulke vatandasi katili abd ve rusya'nin taseronlugunu yapanlarin taseronu (stepnenin stepnesi) olmaktan gurur duyandir.

kisaca ulkucu falan degil, mankurtlasmis bir dalkavuktur.

akp ilk sizi harcayacak. eskiden aciyordum artik kendi dusen aglamaz diyorum.
  • acaba bir mhp sempatizanı ne gerçekleşse sorgular kendini ve başka bir partiye oy vermeye ya da sandığa hiç gitmemeye karar verir?

ne olması lazım? türkiye nin son 3 yıl içinde siyasi duruşunu iki çok uzak uç arasında en çok değiştiren siyasi oluşumunun üyeleri ne yaşanırsa sorgular bu durumu?

kafası karışık ülkücü kardeşler, kafanızın karışıklığı uzun zamandır etraflı düşünememekten kaynaklanıyor. allah için şu siyasetinizin artı/eksilerini bir kağıda yazın. artılara ne yazacaksınız merak içindeyim.

kafası karışık olmayan ülkücü kardeşlerde zaten mhp'ye oy vermeyecektir diye umuyorum. başka seçenek insan aklına hakaret olsa gerek.
hesabın var mı? giriş yap