şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • sadece hatırlatmak için yazıyorum;

  - bu parti seçim kampanyasının tamamını "hdp barajı geçerse akp ile koalisyon kuracak" üzerine kurdu. gelinen noktada hdp'nin kapatılması için erdoğan'ın talimatıyla birlikte hareket etmeye başladı.

  - bu parti akp'nin yolsuzluk dosyaları ortaya çıkınca, tüm seçmenine bunların hesabını sorma sözü verdi. seçimden sonra akp'nin yolsuzluk dosyalarından yargılanması için tarihi bir fırsat ele geçtiği halde mhp koalisyonlara yanaşmayarak akp'nin şuanda yürüttüğü darbe hükümetine destek oldu.

  - bu parti akp'nin yolsuzluk dosyalarının üzerine gidilmesinin kendileri için kırmızı çizgi olduğunu belirtti. şimdi ne hırsızlık ne yolsuzluk üzerine tek bir kelam etmediği gibi akp'nin seçim yenilgisi üzerine gerçekleştirdiği sivil darbeyi destekledi.

  son gelinen noktada bu parti hala akp'nin koltuk değnekliğini yapmaya devam ediyor. akp ne zaman sıkışsa "akp muhalefeti yaparak topladığı oyları" yok sayarak akp'nin açıktan ya da zımni destekçisi oluyor.

  tüm bunlar güpegündüz ortadayken mhp güya akp'ye karşı ve hdp akp'yle birlikte yürüyor öyle mi? gerçekten buna hala inanacak kadar izansız mısınız?
 • türkiye'de sadece 1 ilde(osmaniye) birinci olmuş bir parti olarak türkiye'de 14 ilde birinci olan hdp'ye sürekli nefret kusması şu güzel ortamı bozuyor. onu geçtim, hdp'nin meşruiyetini hdp ile aynı sayıda vekil çıkarmış bir partinin tartışıyor olması da komik. resmen 20 sene öncede kalmış parti hala. hayatımda gördüğüm en sağduyulu, en mesaj kaygılı seçim sonucu çıktı, halk olabilecek en güzel mesajlardan birini verdi, arada mhp'ye de kredisini verdi, rte bile bu sonucu okuyabildi, devlet bahçeli okuyamadı ya da okumak istemiyor.
 • cb seçimlerinde erdoğan'ın seçimlesine "tatlısu solcuları" sebep oldu diyen destekçileri olan parti.

  chp'li il ve ilçelerde ekmel neredeyse firesiz 1. çıkarken neden iç anadolu ve karadeniz'de mhp'li 1 ilçede bile ekmel 1. olamadı diye sormak lazım bu arkadaşlara.
 • adiyla hem ozdes hem de ters parti. milliyetciler evet, ama hareket sifir....
 • baba ocağımız. 50 yıllık partimiz.

  nasipte tekrar buluşmak, bir araya gelmek var mı bilmiyorum.

  fakat yarın inşallah sandıkta tokatı yersiniz de aklınız başınıza gelir.

  habur'da davul zurna ile pkk karşılayan, diyarbakır'da megri megri ile peşmerge selamlayan, balyoz ve ergenekon'da subaylarımıza zulmeden, ege üniversitesi'nde fırat çakıroğlu'nun katillerine göz yumanlar ile berabersiniz.

  kime oy verelim diye soruyorsan ülkücü kardeşim, biz buradayız; iyi parti!
 • türkmenleri, alevi oldukları için bebeğine kadar deşen militanlara sahip partidir.
  o militanlar daha sonra mecliste ve bazı filmlerde yer almışlardır.
  abd'nin, ne zaman bir şeye ihtiyacı olsa, hemen orada biten partidir ayrıca.
  soğuk savaş sırasında solcular, aydınlar katledilecekse, hop.
  akp'ye destek gerekiyorsa, hop.

  bu açıdan net parti, net.

  götü başı oynamaz. neyse o yıllardır.
 • akp'nin stepnesi olarak gayet iğrenç bir politika yürütüyorlar. sizin de değer dedikleriniz türklük, milliyetçilik falan hepsi yalanmış. zaten amerika'nın hizmetinde olmak bir mhp geleneğiydi, bunu da çok güzel devam ettiriyorsunuz. bravo.

  nasılmış; onurlu durmak, idealinin arkasında durmak kolay değilmiş değil mi. solcu gençleri telle boğmaya benzemiyormuş, vatan böyle sevilmiyormuş değil mi.
 • akp - cemaat paktı daha bozulmamışken, cemaat-fetullah gülen en güçlü zamanlarındayken,

  "okyanus ötesine tutunmadan iktidar olacağız"

  diyen tek partiydi. diğerleri ile kıyaslayacaklar için söylüyorum, kayıtlara geçsin.
 • koalisyon meselesinde kırmızı çizgileri asgari ücret artışı, atanmayan öğretmenler, emekli maaşlarının iyileştirilmesi, işsizlik, insan hakları, emekçi ücretleri gibi konular olmayan partidir. bu anlamıyla türkiye partisi değil, halkın partisi değil; terörden nemalanan, sözde vatan millet edebiyatından prim yapmaya çalışan bir partidir. gerçekten milet sevginiz olsa bu topraklardaki insanların insanca yaşaması için atılması gereken adımlar sizin kırmızı çizgileriniz olurdu. emek, emekçi, hukuk, adalet, gelir dağılımı, insan hakları, asgari ücret sizin ilgi alanlarınız değilse aldığınız o kadar oy da boşa gitmiş demektir.
 • cumhuriyet döneminden önceki ceddini tanımayan chp ile,
  cumhuriyet'ten sonrasını ve osmanlı'dan öncesini tanımayan akp'ye karşı;

  mete han'dan mustafa kemal'e tüm türk tarihini kucaklayanların partisi.