şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • sadece hatırlatmak için yazıyorum;

  - bu parti seçim kampanyasının tamamını "hdp barajı geçerse akp ile koalisyon kuracak" üzerine kurdu. gelinen noktada hdp'nin kapatılması için erdoğan'ın talimatıyla birlikte hareket etmeye başladı.

  - bu parti akp'nin yolsuzluk dosyaları ortaya çıkınca, tüm seçmenine bunların hesabını sorma sözü verdi. seçimden sonra akp'nin yolsuzluk dosyalarından yargılanması için tarihi bir fırsat ele geçtiği halde mhp koalisyonlara yanaşmayarak akp'hükümetine destek oldu.

  - bu parti akp'nin yolsuzluk dosyalarının üzerine gidilmesinin kendileri için kırmızı çizgi olduğunu belirtti. şimdi ne hırsızlık ne yolsuzluk üzerine tek bir kelam etmediği gibi akp'nin seçim yenilgisi üzerine gerçekleştirdiği sivil darbeyi destekledi.

  son gelinen noktada bu parti hala akp'nin koltuk değnekliğini yapmaya devam ediyor. akp ne zaman sıkışsa "akp muhalefeti yaparak topladığı oyları" yok sayarak akp'nin açıktan ya da zımni destekçisi oluyor.

  tüm bunlar güpegündüz ortadayken mhp güya akp'ye karşı ve hdp akp'yle birlikte yürüyor öyle mi? gerçekten buna hala inanacak kadar izansız mısınız?
 • akp'ye pkk'dan daha tehlikelidir demiş parti.
  https://mobile.twitter.com/…atus/578911562590789632

  bu laf çocuk oyuncağı bir laf değil.
  bu lafı ediyorsan ya doğruyu söylüyorsundur ve ömrü billah o parti ile yanyana gelmezsin veya iftiracı ve yalancı olduğunu kabul eder siyaset sahnesinden çekilirsin.

  bu lafını yutan partiden ve kişiden her şey beklenir.
 • türkiye'de sadece 1 ilde(osmaniye) birinci olmuş bir parti olarak türkiye'de 14 ilde birinci olan hdp'ye sürekli nefret kusması şu güzel ortamı bozuyor. onu geçtim, hdp'nin meşruiyetini hdp ile aynı sayıda vekil çıkarmış bir partinin tartışıyor olması da komik. resmen 20 sene öncede kalmış parti hala. hayatımda gördüğüm en sağduyulu, en mesaj kaygılı seçim sonucu çıktı, halk olabilecek en güzel mesajlardan birini verdi, arada mhp'ye de kredisini verdi, rte bile bu sonucu okuyabildi, devlet bahçeli okuyamadı ya da okumak istemiyor.
 • cb seçimlerinde erdoğan'ın seçimlesine "tatlısu solcuları" sebep oldu diyen destekçileri olan parti.

  chp'li il ve ilçelerde ekmel neredeyse firesiz 1. çıkarken neden iç anadolu ve karadeniz'de mhp'li 1 ilçede bile ekmel 1. olamadı diye sormak lazım bu arkadaşlara.
 • kuruluş amacına, geçmişine, kadrolarına ve ideolojisine gayet uygun şekilde hareket eden partidir.

  mhp, devletin götünde parazit olarak yaşasın, kürt/solcu düşmanlığı yapsın, devletten aldığı gücü kullanarak, devlet ideolojisini kabul etmeyen herkese kabadayılık yapsın diye kurulmuştur. gün itibariyle de tam da bu kuruluş vizyonuna uygun hareket etmektedir.

  devletin, atatürkçülüğü ayaklar altına alan arap hayranlarının kontrolüne geçmesinin mhp açısından pek bir önemi yok; çünkü, mhp, belli bir ideolojiyi korumak için değil gücü elinde tutanlara uşaklık etmek, hak arayanlara saldırmak için var.

  dün, amerikan uşağı darbecilerin kiralık katilliğini yaparken, bugün islamcı lümpenlerin fedailiğine soyunmuş olmaları, kendileri için ilkesel bir problem yaratmaz. mhp için tek ilke vardır, o da "kürt ve solcu düşmanlığı". bunu yapan kim olursa olsun, mhp, tasmasını seve seve o güç odağına teslim edecektir.

  bu anlattıklarımı göze aldığınızda, başkan adayı çıkarıp iktidara talip olmamaları da mantıklı bir strateji halini alıyor. uşaklık yapsın diye devletin bahçesine dökülmüş bir moloz yığınının, devleti yönetmeye talip olmaması çok normal. devlet yönetmek, belli bir vizyon ve strateji gerektiren bir şey ve mhp'nin bunun kendisinde olmadığının farkında olması da takdire şayan bir olay aslında.
 • adiyla hem ozdes hem de ters parti. milliyetciler evet, ama hareket sifir....
 • türkiye tarihini okuyup araştırırsanız sözlerinden en çok cayan ve şiddete meyilli bir oluşum olduğunu görürsünüz.

  örnekler:

  apo'yu asacağız diye oy patlaması yaşar --> apo'yu ipten alır
  başkanlığı getirtmeyeceğiz der --> başkanlığı bizzat getirir
  muhalefeti pkk ve kandille iş birliği ile suçlar --> terörist başının mektubunu okutturur ve sözüne değer verir
  yargılamazsam namussuzum der --> bahsettiği kişiye her fırsatta destek çıkar

  işine gelince ülkü ocakları ilim irfan merkezi der ama ortamda bulunan kimse bunu ciddiye almaz ve -birkaç istisna dışında- şiddete meyilli cahil ve düşük zekalı insanlardan oluştuğunu bilir. son olayda bir kez daha görülmüştür ki en üstten en alta şiddeti savunurlar. hatta kadın vekilleri bile şiddet olayını sosyal medyadan savunmaktan çekinmez. işlerine gelince aziz sancar da ülkücüydü derler ama ocaklarda çatlı'nın resminden çakıcı'nın güzellemesinden geçemezken aziz sancar'ın doğru dürüst anılmadığını görürsünüz.

  evet mhp sokakta bahçeli'ye laf söyleyen garibandan hesap sorabilir, buna gücü yeter. fakat makam ve kuvvet sahibi olup binlerce kişi içinde zürriyetsiz diyenlerin ise ayağına gitmekten çekinmez.

  not: ülkücü eskisi.
 • türkmenleri, alevi oldukları için bebeğine kadar deşen militanlara sahip partidir.
  o militanlar daha sonra mecliste ve bazı filmlerde yer almışlardır.
  abd'nin, ne zaman bir şeye ihtiyacı olsa, hemen orada biten partidir ayrıca.
  soğuk savaş sırasında solcular, aydınlar katledilecekse, hop.
  akp'ye destek gerekiyorsa, hop.

  bu açıdan net parti, net.

  götü başı oynamaz. neyse o yıllardır.
 • 17-25 aralık sürecinde, sürekli fetö'yü destekleyen, ama şimdilerde, her önüne gelene fetö'cü yaftası atan, karaktersiz parti.

  ne zaman iktidar ortağı olsa (çünkü iktidar olamıyor) ülkede ekonomik kriz çıkıyor.

  https://m.youtube.com/watch?v=fxvde0zkwy8

  edit: video göndermişler sagolsunlar.
 • twitter'da "sosyal mesafeni koru" ifadesiyle emir veren partimsidir. madem sosyal mesafeye bu kadar önem veriyorsunuz önce siz akp'nin yatağından çıkın.