• adam gibi adam.

ağrı'da, 5 yıl önce pkk'lı teröristlerin bombalı saldırısında yaralanıp, gazi olduktan sonra maddi ve manevi tazminat davası açan uzman jandarma çavuş cengiz erduran, mahkemenin talep ettiği bilirkişi raporunda 1 milyon 679 bin 866 lira 71 kuruşluk tutarı çok buldu. erduran, gönlü razı gelmediği gerekçesiyle maddi tazminattan feragat etti. mahkemeye, maddi tazminattan feragat ettiğini bildiren dilekçe veren erduran, "biz bugüne kadar devletimizin malına, parasına dokunulmayacağı bir görüşle eğitildik. hiç pişman değilim" dedi.

kaynak
  • madem para almayacak neden dava açtı dedirten başlıktır. ben olsam alır çatır çatır yerdim. devlet için bu para bi müdürün kuruyemiş parası neredeyse.
  • nedense keşke alsaymış dedim içimden
  • yanlış bulduğum durum.

sana haksızlık yapıldığı için dava açtın. sonuçta o para çok değil. başkalarinin çerez parası. almalıydın. gerekirse başka birilerine vermeliydin dostum.

o senin kanunen hakkındı.

neyse artık diycek bir şey yok.

yesin devleti âlâ ...
  • geçmiş olsun dedğim uzmandır.

yine de ben olsam parayı alır bir eğitim kurumuna ya da hayır derneğine bağışlardım.

mesela mehmetcik vakfı. kendisi gibi gazilere harcanabilirdi para.

eyyorlamam bu kadar.
  • yapılan onurlu bir davranıştır. ama devletin malını o kadar çok çarçur eden insan var ki, o yüzden hazine de kalmasındansa hakkı olan parayı alıp mehmetçik veya eğitim ile ilgili bir vakfa bağışlasa daha hayırlı olurmuş.
  • 2013 de kapatılan uzman jandarma okulu mezunudur..askeri okul kökenlidir..orta dereceli askeri okul mezunudur..
  • dünya bunların yüzü suyu hürmetine dönmüyor. dünya bunlar bu kadar mal oldukça biz bunları daha çok sömürürüz diye düşünen fırsatçılar tarafından yönetilmeye devam ediyor. hep de böyle olacak bu kafayla.

sıçayım sizin aptal romantizminize.
  • (bkz: 1 milyon 679 bin lira tazminati cok görmek)

geçen gün bu başlıkta işlenmiştir bu konu. ama bu yeni başlık daha güzel. konuyu daha iyi özetliyor.
  • gerizekalıdır, net.

kendisi kabul etmiyor ise alıp ihtiyaç sahiplerine yardım yapardı sike sürülecek aklı olsaydı.

aynı devlet sma hastası çocukların hayatını kurtarmıyor o paranın biraz fazlasını karşılayarak.

beyninize limon sıkayım.
hesabın var mı? giriş yap