• --- spoiler ---

damla ameliyattan çıktı. durumu iyi. kampanya tam olarak başarıya ulaştı. cümleten gözümüz aydın.
    --- spoiler ---

--- spoiler ---

35 bin lira toplanmıştır. kampanya başarıya ulaştı. artık damla ameliyat olacak ve iyi haberlerini bekleyeceğiz. emeği gecen herkese teşekkürler.
    --- spoiler ---

bilmeyenler için: (bkz: minik damla için yardım kampanyası)

özet geçecek olursak, damla'nın kalp ve boğaz ameliyatı olması gerekiyordu. kalp ameliyatı oldu, çok büyük kısmını devlet ödedi. şimdi sırada yakın bir zamanda olması gereken boğaz ameliyatı var. bu ameliyat koç üniversitesi amerikan hastanesinde yapilacak. 35 bin lira fiyat çıkardıklarını söyledi annesi. valilikten alınan bağış toplama izni ise 8 eylülde bitiyor. eylüle kadar toplanabildiği kadar toplanıp, üstünün kredi çekerek vesaire karşılamayı düşünüyor annesi dilek abla.

aileyi bire bir tanımıyorum ama bagış toplama izninin gerçekliğini valiliğe sordurttum. çocuğun fotoğrafları ve hastalığının belgeleri de mevcut. telefonla da iletişimimiz devam ediyor. ilk kampanyada sadece gerektiği kadar para toplayıp toplanır toplanmaz da kampanyayı bitirmemiz de benim açımdan güven veren bir başka detay.

şimdi amaç, boğaz ameliyatını da gerçekleştirip damlacık'ın sağlığına kavuşmasına yardım etmek.

http://imgim.com/2900incix6390763.jpg
    http://imgim.com/8943incij1421172.jpg
    http://imgim.com/6962incir936304.jpg

ekleme: annesi dilek arıkan'ın numarası:
    05427838360
  • son durumu bildiriyorum arkadaşlar.

35.000 tl toplandı.

dilek hanımın hepinize/hepimize selamı var.

dans edecek birileri vardı sanırım?
  • elimize sığabilecek kadar minik bir çocuğun yaşama tutunmasında rol oynayabiliriz. beni hiç görmeyecek ve bilmeyecek bir bebeğin hayata tutunmasında rol oynamaktan daha asil bir rol biçemiyorum kendime hayatta.

küçücük bir bebeğin nefes alması, mutluluğun en güzel fotoğrafı.
  • 35 bin lira toplanarak kampanya başarıya ulaşmıştır.
  • bu sabahtan beri, içim bir pır pır ediyor; sanki bir şey eksik kalmış gibi. işyerinde kullandığımız program hata veriyordu. o yüzden iki gündür elimdeki işleri bitiremediğim için kendimi rahatsız hissediyorum zannediyordum. sonra öğle arası birden program hızlandı, hata giderildi ve elimde bulunan birikmiş ne kadar iş varsa hepsini bitirdim. hatta yarına ait birkaç işe de hazırlık yaptım.

yine de içimde bir huzursuzluk, bir eksiklik vardı.

az evvel fark ettim ki, damlacık beni beklermiş. dünden otomatik eft'ye aldığımı sandığım miktar, meğersem gönderilmemiş ve ben son oylananlara bakıp da dün yazdığım entry'yi görmesem az daha üzerime düşen yardımı yapamayacaktım. meğersem damlacık bana ses edermiş de, ben gündelik işlere yorarmışım.

hamdolsun, şimdi içim rahat. görev tamamlandı.

siz de içiniz rahat etsin istiyorsanız, şu dünyada bir güzellik yapayım bari diyorsanız hadi ne duruyorsunuz? ister bir miktar siz gönderin, ister sosyal medya aracılığıyla duyurun.

ama öylece oturmayın.
    ha oturuyorsanız da, "dünya çok bozuldu yeaaa, iyi insan kalmadıııeee" diye şikâyet etmeyin.
  • güncelleme isteyen arkadaşlar olabilir diye bildiriyorum.

damla bugün ameliyata girmiş. şu sıralar ameliyatı devam ediyor. 12 13 gibi ameliyattan çıkacakmış.

emeği geçen herkese ben kendi adıma teşekkür ederim.
  • son güncelleme ile bitirelim kampanyayı.

damla ameliyattan çıkmış, ameliyat başarılı geçmiş, genel sağlık durumu iyi. anesteziden çıkmasını bekliyormuş şu sıralar ailesi.

dilek hanımın herkese selamı var. herkese teşekkürlerimi iletmemi istedi. üzerimde kalmasın.
  • 25 gün içerisinde 32bin tl daha toplanması gerekiyor ki bu ameliyat gerçekleşebilsin. yani sözlük, pamuk eller cebe.
    bir gün aç kalmanız ve damlaya detsek olmanız dileğiyle.
  • uzun suredir ulkeden gelen tek iyi haber su kampanyanin amacina ulasmasi.

buna da sukur.
  • bir çocuğun hayata tutunması, mutlu olması her şeye bedeldir. ama ben devletin yurttaşının sağlık hakkını sağlamamasını, bu aile ve binlerce böyle ailenin yardım istemek zorunda bırakılmasını neden bu kadar normal karşıladığımızı anamıyorum. belki yardım toplayamayan, parası da olmayan nice çocuk hastalar var. peki ne oluyor bu çocuklar? ölüyorlar mı? sakat mı yaşıyorlar? her gün acı mı çekiyorlar? benim verdiğim vergilerle duble yol, marmaray,çılgın projeler yapılmasın arkadaş bu çocukların sağlık harcamaları için kullanılsın. devlet vergi topladığı yurttaşını yardım istemek zorunda bırakmasın.
hesabın var mı? giriş yap