• gelmeleri ve gitmemeleri.

sigara içme talepleri.

kişisel eşyaları kullanmak istemeleri.
  • her gelişinde saçını yıkaması hatta banyo yapması. ulan sabah evinde yapsana....
  • adresini bildiği için haber vermeden pat diye gelmesi; emrivaki yapıp misafir olması. hem de birden çok kez.

ben evde kendi halimde takılırken; kendi planlarım varken bunları hiç takmaması; bir türlü de anlamaması. rahat edemiyorum diye uyarmama rağmen ya nolacak ev dağınık olsa nolacak ben umursamam diyor; anlatamıyorum mesele bu değil. keyfim istemiyor bazen. bu kadar basit.
    bir keresinde sırf kapıya kadar gelmiş ayıp olmasın demedim almadım içeri; kusura bakma dostum başka zaman dedim; o da bıraktı bu huyunu. bazen ne yazık ki keskinleşmeden belirlenmiyor hatlar.
  • ayak kokusu.. hiç çekilmez
  • evinizde zorla kalmaya çalışması.

insanda biraz onur olur. ben sana evimde kal demedim. ben demeden senin kalmak istemen yüzsüzlük.
  • habersiz plan değiştirmesi. mesela o kadar hazırlık yapmışsın. yeme içme ile ilgili. yalnız ben 2 saate kalkarım. bilmem kim aradı da görüşelim diyor. onu da bir göreyim gelmişken. ya da tersi. ben 6 gibi gelirim demiştim ama 9 gibi gelebileceğim. bunu da akşam 5 gibi söylemesi.
  • akşam sana geleceğim diyen arkadaşın, yanında tanımadık başka bir misafirle gecenin sikinde gelmesi. genelde bunu erkek arkadaşlar yapar. ailesi ile oturuyordur. kızla gidecekleri bir yer yoktur. yeni tanışmıştır. sevişmeye sana gelirler ve bu durumdan önceden haberin olmaz.

kıza da seni övmüştür. işte çok tatlı bir adam. efendi bir adam. gitmemiz sorun olmaz gibi şeyler söylemiştir. karşı taraf tabi ki bir çekince içindedir ve karşı tarafa karşı çok tatlı olman gerekir. yiyecek içecek ve tam pansiyon otel hizmeti ile güler yüz.

gecenin bir vakti duşlara girilir çıkılır. arada kavga ederler tartışırlar kendi evleri gibi. arkadaş bir ara uyandırır bir şey sorar. mesela filtre kahve var mı der. kız nescafe içemiyordur idareten. yabancı evde nescafe içemez piremsestir çünkü. çünkü sen çok tatlısındır. sen çok efendisindir. kendi evinde adeta uzak doğulu bir uşaksındır.

kadın arkadaşlar bunu yapmaz. bir adamla geleceklerse günler öncesinden haber verir. onayını alır. yiyeceğini içeceğini yanında getirir. adeta stealth fighter gibi sessiz davranırlar. sevişiyorlar mı evdeler mi bilemezsin. yanlarında da düzgün adam getirirler ve bunu sürekli tekrarlamazlar.

şimdi yazınca aklıma bir sürü şey geldi ve düşündüm de ben de az pezevenk değilmişim.
  • her şeye bahane bulup hiçbir şeyi beğenmeyen, sürekli akıl veren, her şeyi en iyi kendisinin bildiğini zanneden misafir lütfen gelme!
  • evimde çıplak ayaklarıyla gezmeleri. kimsenin ayağını görmeye tahammül edemezken bir de o ayakları koltuğumun üstünde görünce sohbet edecek gücüm bile kalmıyor.
  • tanrı misafiri değilse, o artık okeye dönmekte beleş yeme içmenin keyfini sürmektedir.
hesabın var mı? giriş yap