• serinin bugune kadar ki en iyi filmi olmasina ragmen tom cruise un son yillarda onlenemez antipatikligi dolayisiyla gerekli alkisi ve ilgiyi goreceginden suphe ettigim yapimdir. dc, berlin, vatikan derken sangay a kadar uzanan, playstation xbox tadinda ki kovalamaca michelle monaghan sayesinde ayri bir guzellesiyor, bunuda soylemeden edemiyecegim. bu kizda var bir numara.

yillarca boktan filmleri tom cruise un yampirik gulusuyle popcorn severlere kakalayan hollywood uzun zamandan beri ilk defa eli yuzu duzgun bir summer blockbuster yapmisken bu seferde ayni tom un hiyarliklariyla bogusacak olmasi da kaderin ya da scientology nin bir cilvesi olsa gerek
  • --- spoiler ---
    ilk filmde de islenen "hayatta babana bile guvenmeyceksin" temasi bu filmde de islenmis. butun orgut mu kalles arkadasim, nedir bu artik. ha ayrica "ne varsa zenci abilerde var" mesaji da gozlerden kacmiyor, ethan abinin gotunu hep onlar kurtariyor be.
    --- spoiler ---
  • filmi seyrederken quaid kardesimle hemen dorduncusu gelsin dedigimiz beklentilemizi karsilayan bir film olmus. gidiniz gorunuz kliselerin basarili sekilde kullanildildigi bu filmi...elbette ki maggie q ya dikkat hatta rush hour 2 de oynuyormus bir daha mi bakmali acep...
  • serinin diğer filmlerine göre orjinal mission impossible çizgisine daha yakın olan film.diğer bölümlerde tom daha bi bireysel di lakin burada daha bir ekip çalışması dikkat çekiyor, daha güsel olmuş, yer yer action manyağı yapmıyor değil.
  • gayet güzel bi aksiyon ve seyirlik olmuş efendim bu film. gidiniz görünüz eğleniniz. irdelemek istersek çok şey de bulabiliriz tabi ama ben bir görevimiz tehlike filmden beklediğimi aldım ufak tefek şeyler dışında. çoğu yazarın serinin en iyi filmi olmuş görüşüne de katılıyorum. senenin başarılı aksiyonlarına adını yazdık.
  • --- spoiler ---
    film eğlendiriciydi, oyalayıcıydı hadi tamamda, ben açıkçası bizim ekipteki kadının kedisinin kaçtığı zaman eve gelmesi için söylediği duadan bahsettikleri sahneye acaip sinir oldum. bi filmde bukadar gereksiz bi sahne olabilir. kadın fısır fısır birşeyler söylüyor, adamda "ne yapıyorsun" diyor. dua işte kardeşim ne olabilirki!
    --- spoiler ---
  • eğlenceli aksiyon beklentim birikmiş. gideyim bi göreyim dedim. ulan biraz da kaliteli, biraz da güzel bi mevzuyla tamamdır dedim kendime..serde türklük var. yıllarca yeşilçam’a bulanmışım cebren ve hile ile. biraz aşk istiyor insan. biraz da ondan olsun..

e ulan çıkışında kendimi bi dikizledim ki, sanki kendi filmini kendin yarat olmuş. gayet de eğlendim, zaten süper bir kalite beklentim yoktu. yeter şartta bi kalite gözümlendi. aşk desen tamam. “karımı, kızımı kaçırdılar” geyiği pek bi klişe ama o kadar klişe kalaması zaten bırakmışım en başta. helal ettim verdiğim parayı j.j abrams’a

spoiler

filmde laurence fishburne'ün hain olduğu imajının girdabına girmemin akabinde içimde tarifsiz bir sıkıntı...
    “yok..” diyorum kendi kendime, “olamaz..”
    “o morpheus..böölesi bir denyoluğa, böylesi bir kalleşliğe alet olamaz.”
    bi yandan kendi kendime alem göt olmuş diyorum, öte yandan perihan savaş’ı sarsan ibrahim tatlıses gibi silkesim var laurence fishburne’ü..”haaaayır...değilsiinnn..o sen değilsiiiiin”

ama allahı var j.j.abrams fena ters köşeye yatırdı hani. laurence da nası şerrrefsiz gibi oynuyo. morpheus da olsa insan bi kin güdüyo antrede. ama neticesine dikiz ettiğinde gururla doluyor yüreğim. morpheus yine kahraman, morpheus yine doğruluğun dürüsütlüğün insanı..her ne kadar parsayı neo kılıklı ethan kaldırdıysa da.

spoiler
  • konusu pek ilginç olmasa da aksiyon sahneleriyle ortalamayı geçen film... ayrıca ethan'ın sevgilisi rolünde michelle monaghan yerine ona benzeyen ama çok daha güzel olan liv tyler oynasaydı daha bir şukela olabilecek filmdir...
  • klasik bir mission impossible olarak beklenilen aksiyonlu ve efektli sahneleri veren, bunun üstüne geçmiş mission impossible'lara göre daha iyi olan film. nedeni de jj abrams'ın yönetmesi olsa gerek.
  • --- spoiler ---

jj abrams'ın lost ile hayatımıza soktuğu klişeler (gerçi klişe denmez onlara the others çarpar) ile birlikte , ethan hunt'ın dünyayı göğüs istopu yapma alışkanlığı (her filmde yapma şunu be adam, vatikan'a göbekleme dalınır mı yuh !) ve kötü adamın kafasını kaldırarak artık üstten ne geçerse allah ne verdiyse koparma alışkanlığıyla birleşmiş. en az birincisi kadar iyi, hele hele john woo'nun ikincisinden çok daha iyi olan bir yapım ortaya çıkmış. bir görevimiz tehlike akşamından almak istediğim tadı aldım dizinin tadını yakaladım bu gün şahsen.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap