• iphone buna güzel bir örnektir aslında, fitil niyetine.
  • (bkz: hız)
  • modern çağı yaşayamayan ülkelerdeki halkların siklemediği olgu, onlar yine atadan kalma afyona devam eder
  • (bkz: owencan)

mottosu bile var; "uyuşturucu gibiyim dikkat et bağımlı olursun."
  • birçoktur. bugün sisteme çomak sokacak bir avuç akıllı adam ulusaldan evrensele dünya çapında radikal değişiklikler sağlayacak kıvama gelemiyorsa burda çok büyük bir bilinç krizi vardır. kapitalizm'dir sizi zengin yapan her şeydir.
  • benim için coursera'dır. alıyorum dersleri, videoları izlemeye başlıyorum bir bakıyorum 2 saat geçmiş arada ödev yapılmış, quiz çözülmüş. yeminle üniversitede okurken bu türden bir zaman kaybını nadiren yaşadım. hayır bir de bir şeyler öğreniyorsunuz, kendinize bir şeyler katıyorsunuz. resmen modern çağın sunduğu en sağlam afyonlardan.

edit:
    7 yıl sonrasından gelen edit:
    artık değil. şu anda curiositystream, udemy ve discovery science mixi içmekteyim.
  • hep daha fazlasini istemektir. umuttur. yetinmemektir. ugruna omrunuzu harcadiginiz arzularinizin aslinda size ait olmadigini, baskalarinca ogretilmis, ezberletilmis hedefler oldugunu farkedememektir.
  • -burçlar

insanın deneyimleri ve öğrendikleriyle kendine has sürdüreceği bir hayatı aynı tornadan çıkma ve saçma sapan cümlelerle her gün tekrarlayarak insanlara hayal satmak kadar saçma çok az şey vardır.

-sosyal medyada ilgi çekmek için saçma sapan şeyler yapmak

istediğin kadar ilgi çek, takip edil, hatta paraya para deme...

ağırbaşlılığı ve bilgisiyle kendisine güveninin ve göreceği saygının altyapısını oluşturmak yerine başkalarının yaptığını sorgulamadan yaparak değersiz bir yığına dönüşmek niye daha çekici gelir ki bir insana?

-savunduğu veya bildiğinden emin olduğu bir şeye ters ve kendi içinde mantıklı bir görüşe kendi fikirleriyle değil de sürü psikolojisinin etkisi altında kalarak karşı çıkma...

dünyada her şey %100 kesinliğe sahip değil. dünya da insanlar da tartışa tartışa ve yanlışları ya acı bir şekilde bizzat deneyimleyerek ya da başkalarından görerek öğrendiler.

konfor her zaman aynı rahatlığı vermez.
  • sosyal medya.
    ekşi sözlük
hesabın var mı? giriş yap