şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aklıma her geldiğinde etimi koparıyorlarmış gibi canımı yakan durum.

ülkedeki müzik endüstrisinin hali ortadayken ve bu şartlarda standartı nirvanaya çeken bu adamların değerinin bilinmemesini, günümüz türkiye tablosu olarak yorumluyorum ben.

biliyorum içlerinden birisine bir şey olduğunda hepinizin instagram'da #birderdimizvar hashtag'iyle paylaşımlar yapacağını. mesele onlar hala müzik yaparken yanlarında olmak, değer vermek.

hepsini geçtim, dünya yalan söylüyor, masumiyetin ziyan olmaz, büyük düşler.. hepsini geçtim.

bırak zaman aksın'da tarihin en amatör ve en hisli işini yapmış olmaları bile bu saygıyı hak ettiklerini gösteriyor. hiç mi 23 dinlemediniz arkadaşım ? sabah kahve içerken aklınıza hiç mi gelmedi daha mutlu olamam çığlıklarınız ? peki, balıklar ? canınız yandığında hiç "gel sen de kopar bir parça" da mı demediniz ?

üzgünüm ama siz mor ve ötesi'ni hiç dinlememişsiniz. olsa olsa, bir derdiniz vardır, daha fazlası değil. gerisi zaten gözlerinizde.
  • neredeyse on yıldır doğru düzgün bir albüm çıkarmadılar. normal.
  • bilen bilir onlar dönmez yolundan
  • ülkede yeterince kaliteli insan bulunmamasından dolayıdır.

harbiden öyle. mor ve ötesi elemanlarına şaşırıyorum. herifler her konuda hayvan gibi donanımlı, müzikal anlamda isteseler dünyayı yerinden oynatacak kadar vizyon sahibi insanlar. zenginler, gençler, ufukları açık. ama ısrarla ortadoğu bataklığında kalıp, değerlerinin bilinmediğini bile bile, aleyna tilki'nin milyonlarca hit aldığı topraklarda sanat üretmeye çalışıyorlar.

insan gerçekten hayret ediyor.
  • adam başı 300 liradan olsa... yok olmaz hepsinin yeri ayrı, bilemedim.
  • çok zor olduğu içindir, morun değeri zar zor bulunur da, ötesi için aynı şeyi söylemek namümkün.
  • bu değer bilinme nedir biri açıklasın? değeri o işten anlayanlar verir ancak. bir de kime hitap ediyorsa, onun için önemlidir o şey.

sen kıymet biliyorsan takılmamak gerekiyor bence. senin değerli bulduğunu başkası da aynı düzeyde değerli bulmuyor diye yakınmak değişik geliyor bana. tek derdimiz bu olsun...
  • son albümleri dr da 16.12 tl.

herhalde bu kadardır.

kaleci harun tekin in bonservisi 4 milyon euro tabii o ayrı konu.