şükela:  tümü | bugün
  • az önce rüyamda başıma gelen hadise.

konuyu açıklığa kavuşturalım.

rüyamda normal yaşantıma devam ederken, kampüse iki tane as. iz.elf geliyor. koluma giriyorlar, anlıyorum tabi askere alacaklarını, “abi diyorum gözünü seveyim okuyoruz görüyorsun.”. “hadi kardeşim, zorluk çıkartma.” diyerek, ne yollarla olduğunu da bilmediğim bir şekilde orta dünya’ya götürüyorlar beni.

aradan geçen kısa zamandan sonra bu elf kardeşler beni savaş meydanının ortasında gandalf’ın yanına bırakıp, “efendim emrettiğiniz gibi arkadaşı getirdik” diyor. gandalf bana dönerek “dünyanın kaderi senin ellerinde.” demesiyle birlikte fonda orhan gencebay’dan gönül şarkısı hafif hafif yükselerek çalmaya başlıyor. bir yanımda legolas, bir yanımda aragorn. ikisine de mağrur bir edayla bakış atıp, başımı “anlıyorum beyler, elimden geleni yapacağım.” edasıyla sallamamla birlikte, orkların üzerine koşmaya başlıyoruz. orhan baba da şarkıda iyice yükselip rüyayı bambaşka bir seviyeye taşıyor...

uyandım ve artık eskisi gibi olmadığımı fark ettim, değiştim. orta dünya insanı ne kadar değiştirirse o kadar değiştim. bir savaş insanı ne kadar büyütürse o kadar büyüdüm. annem yumurta yapmış onu yedim ama. o kadar da değişmemişim sanırım...
  • shirelısın, shirelı... bence sen de shirelısın.

süper olay.
  • yüzüklerin efendisi isimli "az kişinin" seyrettiği* underground filmi yanlışlıkla izleyen ergenin gece görebileceği rüya.

yeni nesil çok şeker değil mi ya? insanın sikesi geliyor.
  • gözü var sauron'un bende gözü var
    akşam olur sıra sıralanır ephel duath dağları
    eğer acıların zevki olsaydı
    olmazdı kimse gollum'dan bahtiyar
  • yazıklar olsun, yazıklar olsun
    büyücünün böylesine yazıklar olsun
    her yer karanlık, nerede kardeşlik
    sauron'a kulluk edene, yazıklar olsun

batsın bu orta dünya
    bitecekti rivendell'de güya
    yüzük yapıp da dövene
    yazıklar olsun