• zaten oyunu geliştirmemişler * bide 20 atlımla beraber yardıra yardıra giderken 30 tane yer sıçmığının aynı anda açtığı ateşle beraber atlarımın ve adamlarının ebesinin amıyla tanışması beni kesinlikle sinir etti. buda yetmezmiş gibi yine ebesinin amında at sürüyorum ateşli silahları bitsinde gidip hepsini tepeleyim diye ama ne fayda ufak bi tepenin ardındayım kafamın ucu gözüküyodu muhtemelen piçin teki bi koydu kafadan yiğidim yerle bir oldu.

ayrıca şehirler alet&edevat çok pahalı. ticaret yapılmıyor adam akıllı tulgadan baharat alıp gidip kıyı kesmine satmak gibi bir lüksünüz yok. kadifeyi 150 dinar * a sattım varmı böyle sikiklik

hemen akabinde barutu bulanın ta amına koyayım * ama ateşli silahı geliştirene laf atmadan * kapattım oyunu.

(bkz: warband rulez , screw you with fire & sword)
  • "tüfek icat oldu mertlik bozuldu" lafının kanıtıdır.
  • 1.141 güncellemesi ile bildiğin counter strike olmuş oyundur. tüfeklerin gücü çok artırılmış. yay ve okun tüfeğin karşısında pek bir şansı kalmamış. eğer tüfek kullanmayı sevmiyorsanız kılıcınızı kullanamadan öldürülüyorsunuz. mount and blade fire olmuş fakat sword kısmı olamamıştır malefes.
  • bulundurduğu bol bug yüzünden oynanamayan oyundur. kimisinde c++ runtime error vermekte, kimisinde direk geçersiz işlem yürütmekte, kimisi oyunu açarken hata almakta. ilk iki sorundan şahsen muzdarip biri olarak, bu hataları giderecek bir patch çıkmadan oyunu almamanızı öneriyorum. benim gibi kayıtlı oyun 9. günde bırakıp patch beklemek zorunda kalmanız olası.
  • 1.141 patchi çıkartılarak bir çok yenilik gelmiş oyun. yeniliklerin yanı sıra en önemli özelliği bir çok bug ı düzeltmiş olması. grafiklere de bir ayar çekilmiş. her gelen patch ile kendini daha çok oynanabilir kılan oyun.
  • warband versiyonundan sonra biraz hayal kırıklığı yaratsa da oyun benim hoşuma gitti. 2 haftadır oynuyorum, daha çok zevk için haydut biçtim, sonradan görevlere başladım. şimdi derebeyiyim ve köyüm var.

ateşli birliklerden de hiç dert yanmıyorum. 40 tane adamım var, hepsi için kıdem kastım. hayvan gibi oldular. bana saldıran 120 kişilik orduyu en fazla 10 kayıpla perişan ediyorum. işin zevki de bence buradan çıkıyor.

ahım şahım olmasa da gayet kendini oynatıyor.
  • yüzde yüz türk grafik motoru ile bu kadarını beklemiyordum, helal olsun!
  • içinde birçok hata barındıran oyun. oyundaki hatalar arasında en gülünç olanı sığır sürüsünün sizinle birlikte savaşa katılmasıdır. valilerin verdiği sığır sürüsüne eşlik et görevi sırasında düşman yolunuzu keser ve savaşa başlarsanız, sol alt köşede sığır sürüsü sizin yanınızda savaşa katıldı yazıyor. savaş başladığında ise üstünde giysisi ve silahı olmayan, sığır adında bir adamın koştuğunu görürsünüz. bunun gibi hataları birçok kez görebiliriz. ama oyunu grafikleri bakımından değerlendirdiğimizde gayet başarılı. bir sonraki mount & blade oyunu hatalar düzeltilirse ve senaryo genişletilirse çok daha güzel olacak.
  • hiç bir zaman warband tadını veremeyecek oyundur.
  • 650 saat oynadığım oyun.geçtiği dönem ve gerçek harita üzerinde olmasından dolayı warbanddan daha çok zevk aldığım oyundur.fakat artık pek fazla oynayanı kalmadığı için multiplayer eski tadı vermiyor.evlenme,kendi krallığını kurma gibi özellikleri bu oyunada getirselerdi daha da güzel olabilirdi.ayrıca oyun o dönemki doğu avrupa tarihine merak salmamı sağladı.gayet güzel olan romanınıda 3 günde bitirmiştim
hesabın var mı? giriş yap