şükela:  tümü | bugün
  • ilk kemalist taarruzuna maruz kalmış yazar.

kolay değil tabi, çocukluğundan bu yana okulunda ve çevresinde beyni yıkanarak öğrenmiş olduğu bilgilerin tam tersini iddia edenlere tahammül edebilmek, saygı duyabilmek.

hayatı boyunca öğrendiklerinin tam tersini duyunca bunları maaşlı yazar diye nitelemek ise en kolayına kaçmak.
  • başkasının fikrine saygı duymak ile birini akla ve mantığa sığamayan bir görevle itham ederek rencide etmek arasında dağlar kadar fark olduğunu bilen yazar.

kendini özgürlükçü gören ne yazık ki özgürlükten anladığı şahsına sonsuz özgürlük fakat beğenmediği kişileri rencide ederek, her istediğini söyleyerek özgürlüklerini piç etme hakkını elde etmek olduğunu sanan bir yazar tarafından sidik yarışına sokulmuştur.

kemalist eğitim sisteminin torna tezgahından hepimiz geçtiğimiz için birkaç sene öncesine kadar koyu kemalist olan fakat bu yanlışından geç de olsa dönmüş biri olarak bu kafa yapısını çok iyi bilmekteyim. zira kendinden olmayanı hor görme gibi düşüncelere vakt-i zamanında ben de sahiptim.
  • aralarındaki mükemmel ve seviyeli ilişki üzerinden ingilizcedeki günlük konuşma kalıplarını bize öğreten tipler. soyisimleri referans alınarak bakıldığında anlaşıldığı kadarıyla muhtemel karı koca üstüne üstlük. bababa

- hello mr. brown
    - hello mrs. brown

- how are you today?
    - i'm fine, thank you mrs. brown. and you?

- i'm fine, too. thank you.

hiç bozulmadılar bugüne kadar, helal olsun.
  • bahsettiği olay 6-7 eylül değil 1940'lı yıllarda konan varlık vergisidir. t.c. nin başına ne geldiyse atatürk'ü sömüren, halkı aşağılayan, halk için değil halka rağmen diyen boktan zihniyetten geldi. bu chp oldum olası böyleydi, bir arpa boyu yol alamadılar. anladım okumak zor geliyor ama bir tıkla yüce google'a kemalizmin kararttığı hayatları görmek için.
  • deve kuşlarının saldırısına uğrayan yazar.

seninle aynı düşünceyi paylaşmayanlara troll diyip gözlerini kapatınca dünyadan yok olmuyoruz sevgili deve kuşu.
  • başlığına andavalın tekinin s.çtığı yazar.

sen ne ezik bir adamsın ya, sadece aktroll, engelle vs. gibi bakınızlar mı verebiliyorsun, tek yapabildiğin başlıklara s.çmak mı, düşüncelerini savunmaktan aciz misin, ya da savunulamayacak kadar beş para etmez fikirlere mi sahipsin?
  • maaşlı bir (bkz: aktroll)
    adam sanıp mesaj atmayın. mesajda beyaz bir türk olduğunu söyler ama aslında kürt'tür. bunlar da böyle özenti aşağılık bir topluluk işte. beyaz türk olmaya özenir ama taklidini yaparken bir çuval inciri bok eder. istanbul'u alacağız, maaşınız kesilecek. sen şimdiden harcamadan biriktirmeye başla da parasız kalma.
    ekrem imamoğlu vesaire akp'nin işine gelen her konuda algı kasar. on binlerce aktroll'den biri. sözlükte de varmış maalesef.
  • temel yaşam fonksiyonları yemek, içmek, sıçmak dışında hiçbir bilgisi olmayan cahil bomboş bir teneke ile münakaşaya girerek hata etmiş yazar. yediği hakareti önce sineye çekmiş ve üslubunu koruyarak cevap vermiş fakat sonradan karşısındakinin bomboş bir teneke olduğunu anlamış ve seviyesine inmiştir.

bildiği 3 şeyden biri olan sıçmayı bile tam beceremeyen insan gelip benimle sidik yarışına girmiş, somut gerekçelerle yaptığım en ufak hakaret içermeyen eleştirime hakaretle cevap vermiş, sıçmak için anüsü değil ağzını kullandığı ve ağzının bir foseptik çukuru olduğunu göstermiştir, yeni başkan kim olur bilmiyorum ama ilk iş olarak bu foseptik çukurlarını vidanjörle temizlemesi gerekir.

ilköğretimde öğretilen atatürkçülüğü özümsediği için kendini eğitimli sanan bu dingile ne kadar anlatırsan anlat almayacaktır , zira "sen ne söylersen söyle, söylediğin, karşındakinin anladığı kadardır", yukarıdaki mermer kafa hiçbir bok bilmediğini attığı mesajlarda da göstermiştir.

kürt olduğumu yıllarca saklayarak beyaz türk ortamında yaşadığımdan dolayı bu kafayı iyi bilirim fakat benim yanımdakiler yukarıdaki gibi ahmak olanlarından değildi, aklı başında kimselerdi, oturup düzgünce muhabbet edebileceğin en yakın arkadaşlarımdı, onları hayatı boyunca 10 kişiyle sosyal iletişime geçebilmiş bir kımıl zararlısı ile kıyaslayacak değilim.