• sezon finalinde olanlardan sonra, devam sezonu çekilecek mi dedirtmiştir. adamlar bütün konuyu tek sezonda işleyip bitirdiler.
  • --- 1x3 spoiler ---

elliot'un diğer karakterlere göre daha geri planda kaldığı bir bölüm oldu. özellikle tyrell bu bölüm daha fazla göründü. tyrell karakterinin çok acayip bir havası var. ne olduğu belli değil. dizi bu tarz merak uyandıran karakterler yaratma konusunda çok başarılı.

--- spoiler ---
  • --- 1x4 spoiler ---

bu bölüm çok kısır geçti. ilk 3 bölüm hakikaten hızlı ilerledi fakat bu bölüm bazı sahnelerde sıktı. özellikle elliot'un hayal gördüğü sahne çok uzun tutulmuş. tabi 1 bölümü bu şekilde oldu diye laf edecek değilim. bu diziden çok ümitliyim ben.

--- spoiler ---
  • bana sürekli "taxi driver" filmini hatırlatan, çekimleri ve müziği ile karakterlerin içinde bulundukları durumları izleyiciye güzel bir şekilde aktarmayı başaran, yaz sezonunun en çok izlenen dizileri arasında olan dizi kendisi. new york sokaklarında görülen birçok insanın oyuncu olmadığı, günlük işlerini yapan insanlar oldukları belirtilmiş. şehri farklı bir açıdan, tüm gerçekliği ile göstermeye çalışıyorlar gibi duruyor. remi malek birçok sahnede elliot'u kusursuzca oynuyor. şu ana kadar kırılma noktalarının çok başarılı işlendiğini düşünüyorum. ancak çok büyük umutlarla izlenmeye başlanılması, o umutların suya düşmesiyle sonuçlanabilir. farklı bir konu işleme şekli ve sunuş ile karşı karşıyayız çünkü. karakter gelişimi, diğer karakterlerin tanıtılma şekli ve seviyesi açıkçası beklentilerimin aksine sıradandı. kısaca, hala izlemediyseniz bir şans vermenizi hak eden bir dizi mr. robot
  • ben dedim 4,5gye geçmek için acele etmeyin. daha internetin bağlanması için ttnet ekiplerini bekleyenler var diye.

750 den fazla giriş var konu ile ilgili. ılk bölümden başlayıp önbilgi verenler var.

yapmayın etmeyin sevgili yazarlar. bunlar defalarca konuşuldu. korkum yazarların sezon finalinde şok geçirmesi.

ne olur izlemeyin diziyi. biz size anlatırız.
  • herkes kendi adına yazarsa daha hoş olacaktır. "biz" diyerek belirlenmiş kümeler var (bkz: bir üstteki entari) asla yer almak istemeyeceğim. (bir de dalga geçiliyor adamlarla ttnet diyerekten. sanki herkes her şeyi eş zamanlı izlemek zorundaymış gibi. bazısı -ki en akıllıcası da budur- biriktirmeyi seviyor.) severek izledim. severek de bekleyeceğim 2. sezonu. ki bunları yazan adamın en sevdiği dizi battlestar galactica ile person of interest olmaktadır. breaking bad'i de izlerken seviyordum. o kadar. ona tapanlar yüzünden artık sevgi kredimden yiyorum günden güne. ha bu arada prison break'e de laf atanlar oldu devamı çekilecek diye ama aynı kervana breaking bad de katılıyormuş huhuhee. eee göktengri'nin sopası yok ama karma her daim is the bitch'tir. hadi eyvallah^^
  • henüz izlemediğim ve sezon finali ile ilgili okuduklarım sebebiyle "dur lan bir ikinci sezon da geçsin" diye beklediğim dizidir...
  • hala elliot un aile,yalnızlık kavramları içine -hayalde dahi olsa- bacısını almayışına içerlediğim dizi.
  • insanın psikolojisini bozdugunu düşündügüm dizi tanesi ^^
  • --- spoiler ---

dizideki butun hatunlarin en tas siralamasini yapiyorum.
    - tyrell'in isvec'li karisi (danimarka'li da olabilir farketmez)
    - angela
    - darlene
    - tyrell'in oldurdugu milf abla
    - shayla
    - psikiyatrist abla
    - basi ortulu bacimiz

zaten tum kadin karakterler bu kadar.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap