• road house bar' da barin en buyuk bira bardaginin adi.
  • kararli, azimli, lider ayni zamanda iyi niyetli ve merhamet sahibi, dusunceli, zeki kizlara verilen isim...**
  • inci çiçeği adıyla da bilinir.
  • pehlivan tefrikası gibi bir ismi var bunun. en son elleriyle bir kek yapıp getirdi, ailecek hastası olduk kekin (zira kendisinin uzun zamandan beri hastasıyız zaten). gizli deli bu, belli etmez pek ama.
  • müge çiçeği genelde çam ağaçlarının altında yetişir; o kadar yoğun ve taze bi koku yayar ki etrafa (eğer kokusunu biliyorsanız)ormanda yürürken nerede olduğunu kolayca bulabilirsiniz. sabunu ve parfümü de vardır.
  • 1. "inci çiçeği" veya "asperül" de denilen beyaz renkli güzel bir çiçek.
    2. çiçek kadar güzel kızlara verilen bir isim..
    3. tam 4 yıldır kahrımı çeken, 444 yıl daha çekmesini herşeyden çok istediğim biricik aşkım...
    4. nişanlım....
    5. biricik eşim.....
    6. dünyanın en güzel doğumgünü çocuğu, fındık fıstık. işte öyle bir şey......
    7. hayatının en güzel evetini söyleyeli tam 2 yıl olmuş minik su perisi.......
    8. asker yolu gözleyen; yolunu gözlediğiyle birlikte nöbet tutan, şafak sayan doğumgünü güzeli........
    9. tam 1461 gündür benimle evliliği sürdüren peygamber sabırlı iyilik meleği. onsuz ne yapardım bilmiyorum. iyi ki hep yanımda. inşallah 1 milyon gün daha yanımda olur.........
    10. ilk defa gurbette doğumgünü deneyimi yaşayan fıstık. yirim ben onu..........
    11. birlikte 12. yıla girdiğimiz güzeller güzeli...........
    12. doğumgünü güzeli ve hayatımın en özeli............
  • italyancasi mughetto, fransizcasi muguet olan bu cicek ismi, ulkemizde de cevresindekilere kafayi yedirtecek kadar nevrotik ve lunatik hatunlari adlandirmak icin kullanilir.
  • fransızca'da muguet şeklinde yazılır, aynen müge diye okunur.
    1) fransızca'dan alınıp direk türkçe'ye monte edilmiş bir kız ismidir.
    2) çok güzel, hoş kokulu, minik, beyaz bir kır çiçeğidir.
  • neseli,gezmeyi,tozmayi cok seven, sevilesi guzel kizlardir bunlar. bulursaniz sevin, kaybetmeyin,iyi bakin
  • mugeler cok cekici olurlar yazilanlarin aksine cok da zekidirler..en tehlikeli olanlar mugelerden cikar
hesabın var mı? giriş yap