şükela:  tümü | bugün
  • muharrem ince'nin oyu chp'den en az %15 daha fazla. chp 25'se, muharrem ince'nin minimum %40 oyu var.

tıklamaya üşeniyorsan;

chp - %25 adamların kemik oyu zaten
    hdp - %8 kürt nüfus artışını düşününce kemik oyu şu an %10 olsa. bunun %2 si akpye gitse
    iyi parti - %10 geçen seçimde mhpnin oldukça düşük oy almasının sebebi devlet bahçeliden yaka silken seçmenin akpye kaymak zorunda kalmasıydı. şimdi o oylarla beraber akp tabanından olup yaka silkmiş kitle de gelirse iyi partinin kemik oyu %15 olur. bunların bir kısmı cehapeye oy vermem diyecektir. ama akşener ikinci turda inceyi yeterince desteklerse erdoğana kayan kısım %5 ten fazla olmaz diye umuyorum.

oldu mu sana %43. burdan sonrasında durumu belirleyecek şeylerden biri de 200.000 den fazla meslekten men, hapis, soruşturma vb geçiren insan ve o insanların çevreleri. sadece buradan %7 çıkmaz biliyorum. ama umarım bir yerlerden çıkar.
  • (bkz: dedi akboy)
  • hangi ara seçim oldu da oy saydınız, istatistik çıkardınız be kardeşim. m. ince ne diyor ben chp' nin değil tüm ülkenin adayıyım.
  • ilginç soru.

uyudum uyandım 24 haziran mı oldu ne ara seçim sonuçları açıklandı ya?
  • tonlarca paralari ayakkabi kutulari ile goturenler, bu ulkede hala kemiklesmis %40 oylara sahipler. bu sorunun da cevabi budur esasinda.

sikinti ince'de degil. dusunsene bir yanda bilimden bahseden ince, diger yanda yalan konusan, kavga ve dovusten baska birsey bilmeyen, yol-kopru, hastane vb yapilardan baska ulkeye en ufak bir katkisi olmayan (katkisindan cok zarari olan) malum kisi. simdi kusura bakma ama sen kalkip ikinci secenegi destekliyorsan o zaman siktir git derim sana ben. bu kadar acik ve net.
  • şu cümleyi yazmak için fırsat arıyordum, geldi o fırsat sonunda.

"küsüratlı verseydin de oranı, yalan söylediğin anlaşılmasaydı bari"
  • (bkz: şarkı çok güzel ama ingiliççe)
    (bkz: muharrem cok hostur ama banane)

hedef kitle de anlayacak yavaş yavaş.

(bkz: bilale anlatır gibi)
  • siyasi görüşümü belirtmeme gerek yok. muharrem ince isminin açılandığı günden bu yana inanılmaz ivme kazandı fakat kendisi cehape adayı. burada problem ince'de değil türkiye'deki seçmen profilinde. şöyle düşünmek lazım rte bile cehapeden aday olsa kazanamaz. bu cümleyi çok fazla tekrar eden var, goygoy zannediliyor ama tekrar etmekte fayda var, türkiye'de seçmen profili bellidir. eğer muhalefet adayları yeni bir sürpriz ortaya koyamazsa seçim sonucunu görmek için 25 haziran'ı beklemeye gerek kalmayacak.