şükela:  tümü | bugün
  • muharrem ince'nin oyu chp'den en az %15 daha fazla. chp 25'se, muharrem ince'nin minimum %40 oyu var.

tıklamaya üşeniyorsan;

chp - %25 adamların kemik oyu zaten
    hdp - %8 kürt nüfus artışını düşününce kemik oyu şu an %10 olsa. bunun %2 si akpye gitse
    iyi parti - %10 geçen seçimde mhpnin oldukça düşük oy almasının sebebi devlet bahçeliden yaka silken seçmenin akpye kaymak zorunda kalmasıydı. şimdi o oylarla beraber akp tabanından olup yaka silkmiş kitle de gelirse iyi partinin kemik oyu %15 olur. bunların bir kısmı cehapeye oy vermem diyecektir. ama akşener ikinci turda inceyi yeterince desteklerse erdoğana kayan kısım %5 ten fazla olmaz diye umuyorum.

oldu mu sana %43. burdan sonrasında durumu belirleyecek şeylerden biri de 200.000 den fazla meslekten men, hapis, soruşturma vb geçiren insan ve o insanların çevreleri. sadece buradan %7 çıkmaz biliyorum. ama umarım bir yerlerden çıkar.
  • (bkz: dedi akboy)
  • hangi ara seçim oldu da oy saydınız, istatistik çıkardınız be kardeşim. m. ince ne diyor ben chp' nin değil tüm ülkenin adayıyım.
  • ilginç soru.

uyudum uyandım 24 haziran mı oldu ne ara seçim sonuçları açıklandı ya?
  • tonlarca paralari ayakkabi kutulari ile goturenler, bu ulkede hala kemiklesmis %40 oylara sahipler. bu sorunun da cevabi budur esasinda.

sikinti ince'de degil. dusunsene bir yanda bilimden bahseden ince, diger yanda yalan konusan, kavga ve dovusten baska birsey bilmeyen, yol-kopru, hastane vb yapilardan baska ulkeye en ufak bir katkisi olmayan (katkisindan cok zarari olan) malum kisi. simdi kusura bakma ama sen kalkip ikinci secenegi destekliyorsan o zaman siktir git derim sana ben. bu kadar acik ve net.
  • şu cümleyi yazmak için fırsat arıyordum, geldi o fırsat sonunda.

"küsüratlı verseydin de oranı, yalan söylediğin anlaşılmasaydı bari"
  • götünü anket firması olarak kullanan bir yazar beyanı.
  • (bkz: şarkı çok güzel ama ingiliççe)
    (bkz: muharrem cok hostur ama banane)

hedef kitle de anlayacak yavaş yavaş.

(bkz: bilale anlatır gibi)