• lan memleketin iktidarı, muhalefeti, sagcısı, solcusu hep aynı pislik. kaptıkları köşe başları ellerinden çıkmasın diye yapmayacakları ahlaksızlık yok.
    ne güzel yöntem; kendi menfaatini memleketin, partinin, inancın, ideolojinin vs. menfaatiyle eşitle, sonra aleyhine olan herkesi hain, gafil, dinsiz, omurgasız falan ilan et...
  • chp’ye zararı veren tiranlık sevdalısı köhne kadrolarıdır. parti içinde kral çıplak diyince de adınız hizipçiye çıkar. bir tık üstünü her fırsatta bunlar rerörö diyenlerden biliyoruz. yani en azından hala aklını koruyabilenler olarak. sayın ince belki de seneler önce yapması gerekeni şimdi yapıyor. geç kaldınız. çok geç.
  • ince chp' den ayrilip yeni parti kursa chp acaba yuzde kac oy alir?

yuzde 8-10 arasi diyorum ben. baraj alti kalma ihtimali yuksek.
  • bu başlığı açtırmak için kaç para verdiler acaba diye düşündüren önerme. chp kaç senedir yaptığı siktiriboktan muhalefetten ve bir türlü iktidar olamamaktan, üç-beş belediyeden yediği rantlarla beslenmekten zarar görmüyor da değişim ve gelişim isteyen ve partinin adayı olarak cumhurbaşkanlığı yarışında chp'den fazla oy alan muharrem ince'den dolayı mı zarar görüyor sayın amkodumun?

kaç para ulan bir başlık açtırmak şu ekşi sözlük'te? piyasası nedir bunun?
  • doğrudur. kılıçdaroğlu ve ince’nin koltuk yarışı yüzünden bütün sorunlarımız bitti chp’de kriz/imza/kurultay/dava dinliyoruz.

ikisi de aynı, yok birbirinden farkı. ince seçimde aldığı desteği partinin başına geçmek için araç olarak kullanıyor. kılıçdaroğlu yerel seçim öncesi bu durumların yıpratacağını bahane ediyor. bu seçim oy falan yok. zaten en önemli seçim kaybedildi, yereli kazansalar ne değişecek, kazanmasalar ne değişecek?!
  • chp'nin neden kazanamadığını anladım. eğer parti içi de seçim sonuçlarını bu şekilde değerlendiriyor ve gelecek ile ilgili tahminlerini buradaki bazı yazarlar gibi yapıyorsa başa gelemez. yok chp yerel seçimde kaybedermiş de yok muharrem ince gelse yüzde otuz alırmış da yok muharrem ince yeni parti kursa chp'nin alacağı oy oranı yüzde sekiz-dokuz olacakmış da. sizce uharrem ince chp'nin kaymağını bırakır da yeni parti kurar mı? diğer yandan siz muharrem ince yeni parti kurduğunda chp komple o partiye mi akacak sanıyorsunuz? bana kalırsa etrafındakiler bile gitmez. analizleriniz doğru yapın. ne chp çöküşe geçer ne de muharrem ince çıkışa geçer. chp'ye üçücncü bir kapı şart. ilk iki kapı iyi yere çıkmıyor.
  • ortada olan gerçektir. etrafımdaki bir çok oy vermiş insan antipati beslemeye başladı bile. eskiden ülkeyi yönetecek bir chp imajı varken şimdi bunlar mı yönetecek diyor insanlar. bunun en önemli iki müsebbibinden biri de muharrem ince’nin kendisidir.

kendisi akıllı olabilir, siyasette uzun yıllardır var olabilir ama bir özelliği var ki bu her ne pozisyonda olursa olsun hem partiye hem de ülkeye zarar verebilir; inatçılık!

kılıçdaroğlu’nun partinin başında olması çok şaşırtıcı evet. hatta bir çok insan gibi ben de acaba chp bir iç mekanizma ile mi yönetiliyor, acaba ele mi geçirildi diye soruyorum kendime. ancak bu ince’nin partiye verdiği zararı ve kitlesel yıkımı doğru kılmaz. sonuçta chp cumhuriyet’e aittir, halkın tapulu malıdır.

seçimler daha yeni bitmişken hemen kurultay çağrısı yapmak neden? neyin acelesi bu? bir ivme yakaladım ne kopartırsam kardır mantığı ile nereye varacak muharrem ince?

seçimde ince’ye gönülden bağlı kaç kişi bu süreci destekeler?

son olarak inancım odur ki; artı chp ne muharrem ince ile ne de kılıçdaroğlu ile aydınlık bir geleceği temsil edebilir. umut onların dışında aday olacak kişilerdedir.

edit: kılıçdaroğlu’nu savunduğumu nerden çıkardınız lan.
  • türkiye'de muhalefet toptan bitmiştir, iktidar ve figüranları şeklinde rahat rahat takılıyorlar etliye sütlüye karışmadan çünkü ülke ve halkının durumu değil kendi rahat yaşantıları önemli onlar için. millet de kendi derdine yansın, siyasilerin umrunda olunmadığı açık.
  • dededen toruna chp’li olarak gördüğüm ve “chp’nin muharrem ince’ye verdiği zarar” diyerek değişmesi gerektiğini düşündüğüm başlık.

seçim gecesi herkes gibi, çıkıp açıklama yapmasını, yenilgiyse yenilgiyi göğüsleyerek gelecek için umut verici bir konuşma yapmasını ben de diledim. yanlış yapmıştır evet, ama yarattığı rüzgarı güçlendirebilseydik şu anda rte’den daha çok konuşuluyor olurdu.
  • kılıçdaroğlu'nun da zarar vermesi bir gerçektir. baykal bile şu haliyle zarar vermeye devam ediyor. partilerine zarar vermek chp geleneği.
hesabın var mı? giriş yap