• öncelikle götüne koyayım o orospu çocuğunun, böyleleri yüzünden bir takım yerli hıyarlara konuşma fırsatı doğuyor.

tuzluğu hazırda tutan bir takım sözlük ahalisi de gelmiş, " yok dininin gereğini yerine getiriyor", "yok müslümana acımanın sonu" gibi içlerinde kökleşmiş aşağılık kompleksinin etkisiyle nefretini kusuyor. herif sanki bir alman, ne bileyim bir fransız, ingiliz sanki de gelmiş burada zırvalıyor. be yobaz herif(yobaz sadece dinciden olmaz, nato kafa nato mermer, bağnaz adam, görüşü ne olursa olsun yobazdır), tamam müslüman değilsin de sen bu topraklarda yaşamıyor musun? beğenmiyorsun, nefret ediyorsun yaşadığın ülkenin insanından da bir şey yapıyor musun bu durumu düzeltmek için? bak başkası gibi beğenmiyorsan siktir git demiyorum, kimsenin kimseyi vatan hainliği hariç bu memleketten kovma hakkı yok. ama tüm müslümanları aynı kefeye koyup "potansiyel tecavüzcü" yaftasını yapıştırmayı kendinde hak olarak görüyorsun! ne hakkın var bana hakaret etmeye!?

cem yılmaz'ın meşhur, "avrupaya gidince gümrükte mükemmel ingilizce konuşmaya çalışan türk" mevzusundaki gibi, yaşadığın ülke vatandaşını, ait olduğun kültürün insanını itin götüne sokmaya, gömmeye fırsat arıyorsun zaten.

yiyeyim sizin medeni görünme çabanızın altındaki kompleksinizi minik marjinaller sizi!
  • ömrü boyunca "cennete gidip memeleri yeni çıkmış küçük kızlar sikecüyüm" ve "allaha inanmayan insanlar ölsün amuha goyum" zihniyeti ile yaşayan insanlardan beklenen bir hareket gelmiş.

şaşırtıcı değil.
  • 1 kişi ile bütün müslümanlığı kötülemek kötü, pis,kaka bir şeydir. hede. hödö.
    sanki ülkemizde böyle ileri yobazlık içeren haberler yaşamıyoruz.
    küçük çocuklara tecavüz eden cemaat evleri,
    küçüğün uçkurunu düşünen bakanlar,
    erkek çocuklarına tecavüz eden imam hatipliler,
    14 yaşındaki kızı taciz eden din kültürü öğretmenleri,
    bunların hepsi gavur tabi değil mi!
    bence hepsi fetö'nün işi!

afganlardan nefret ederim. bence hiçbirine acımamak gerekir.
    bizim ileri zekalı milletimiz ne zaman unuttu farkhunda'nın başına gelenleri!
    bunların hepsi aynı!
    din ile beyinleri sünger edilmiş birer canavar hepsi.
    kafa sadece sekse ve tecavüze çalışıyor. başka bir şeye çalışmıyor.
  • sunu diyen var:

"bu sadece bir sonuç. henüz 17 yaşında bir çocuk. ötekileştirilmiş, ülkesinden sürülmüş hangi şartlarda yaşadığı belli değil, muhtemelen kimsenin umursamadığı, yok sayıp yüzüne bakmadığı bir çocuk. annesi babası var mı öldü mü, psikolojisi bozuk mu böyle şeyler haberde geçmez."

vay aminum ya. uf olmus afgan cocuk, burayi iyi okuyun, siki kalktigi icin gencecik bir kizin irzina geciyor ustune onun yasam hakkini elinden aliyor, kizin son dakikalarini, hayata nasil gozlerini yumdugunu dusundunuz mu? kaninin yavas yavas bedeninden cekildigini hissettigini, artik uzuvlarini kontrol edemedigini fark ettigini, bundan dakikalar once de, uzerinde, bir adamin tepindigini, ondan dakikalar once de, hissetigi "ihanet" duygusunu, hayal kirikligini, korkuyu, sag kalma gudusi ile son refleks haraketlerini dusundunuz mu?

kodumun mallari sizi.

humanist sevgi kelebekleri.

afgan cocuk itilmismis, otekilestirilmismis.

de siktirin gidin o zaman afganistan'a da otekilestirilen afgan cocuklarina sahip cikin. ilik gotleriniz izin verirse...

why nations fail kitabini okuyun duyar kasmadan once..

neymis, bir kisi uzerinden butun bilmem ne yargilanmamaliymis, neymis, kompleksmis de bilmemneymis de gercek islam bu degil imis.

abicim bu 1000 yilin birikimi. neden bu toplumlar bu halde?

toplumlar uretim bandi gibi, birey uretir. toplumlarin bir kulturu vardir. bu kultur, cesitli etmenlerle, hikayelerle, mitlerle, gelenek ve goreneklerle olusur. nesilden nesile aktarilir.

bir yerde, bir toplum var, urettigi her 10,000 bireyden , 100'u sorunlu. oran korkunc. fabrikada uretim bandi olsa, "bu ne skim bantmis lan ayari bozuk herhalde, suna bi usta cagirin, kontrol kumesinin .mina koydu fabrika batacak dersiniz.... simdi ben burada nasil duygusal kelebelik kasayim? ayiptir be. once o toplum kendi icine donecek, benim uretim bandim, neden bunu uretiyor diye soracak, neden , afganistan'i isgal ettirecek alt yapi olustu? neden musluman toplumlar, geri kaldi?

size gore hepsi batinin oyunu tabii. guzel bir karikatur vardi bu konuda, karikaturler guzeldir, bir kitabi bir kareye sigdirir, iki tane adam, ustu basi perisan,

"batili guc sen geldin bizi birbirimize dusurdun, sen olmasan ne guzeldi..."
    batili guc: "ulan siz de dusmeseydiniz mina koyyim, iki cumle soyledim hemen birbirinizi sattiniz, sizde de biraz sikkoluk yok mu? "

ozelestiri, ozelestiri, ozelestiri.

humanist kelebelik kasmadan once cuvaldizi kendinize batirdiniz mi gencler? nasil ? itilmis afgan cocuk hikayesi simdi size biraz zorlama gelmiyor mu ? cocugun o noktaya gelmesinde bireysel olarak hatasi yok, fakat 1000 yilin hikayesi var orada.

vay aminakoyyim ya afgan cocuk ona kucak ucani olduruyor, suclu yine avrupa oluyor.

ne guzel is, sen ne guzelsin dusunsel tembellik.

yoksa bunlar da mi afganistani cekemeyen dis guclerin oyunu, birer komplo?
  • mal bulmus gotoslarin haykirmasi. demokrasi gonullusu avrupalilar sadece son 15 yilda yaptiklarinin hesabini versin once. comar diyor birde sik kirigi. ulan dine saldiracaksan en azindan ellerin temiz olsun.

nereli ya da hangi inancdan olursa olsun bir masumun hayatini kaybettigi, nereli ya da hangi inancdan olursa olsun bir caninin hayatina devam ettigi, asiri dinci olmayanlarin radikallesmesini uman dol israflarinin da bayram ettigi olay. keske magdur yasasaydi da digerleri bosa oksijen israf etmeseydi.
  • müslümanlara karşı ırkçı olunması gerektiğini hatırlatan olay. şunu anlayın artık biz iğrenç ve gelişmemiş yaratıklarız. erkeklerimizin beyni zaten pipiden ibaret. kadınlar desen kendini düşünmeye bile kapamış bir boka yaramaz hiçbiri. hiç yardım edilecek acınacak bir tarafımız yok. ülkenize alırsanız ya tecavüz eder öldürürüz ya da bombayla patlatıp öldürürüz. bir de tavşan gibi üreriz sürekli, çocukları da sokağa atarız. azıcık aklı olan ülkesine almaz. bırakın kendi kendimize azalıp yok olalım ve dünya daha iyi bir yer haline gelsin
  • dinle alakasını göremeyen arkadaşlara basitçe anlatalım

1) islamiyette gerek din olarak ayet ve hadislerde gerek islam kültürü olarak kadının kapanması, kendini koruması, çekmesi, muhafazakarlaşması, dolayısı ile toplumda sosyal hayattan çekilmesi var. bu kapanma, göz göze gelmeme, yürürken yere bakma, kural kaide olarak var. yazılı kaide olarak açık ve seçik var. en basitinden türk islami muhafazakarlada yüzen haşemalı isşami örneği, ya da en basitinden türk atatürkçü islami muhafazakarlarda "kızım ne giyiyosun öyle, bu saate kadar nerdeydin" örneği.

2) bunun sonucu olarak islamı yalındam takip etmeyen ülkelerde bile bu kuralları takip etmeyen ülkelerde bile bu kuralın kokusu, havası var.

3) sonucu olara islami ülkelerde kadın yok. sosyal hayatta, bir erkeğin sosyal hayatında kadın yok. hani amerika da reklamlar vs için islamiler diyor ya "kadını objeleştirmeyin, metalaştırmayın" diye. işte o metanın allahı islami toplumlardaki kadın çünkü sosyal statün, paran varsa, temiz bir kızla evleniyorsun. yoksa, vu göçöen gibi hem kadına aç geziyorusun daha kötüsü kadın nedir, ne ister, kadınla nasıl konuşulur bilemiyorsun bile.

4) kadının yokluğu, cocacola yokluğu gibi değil. açlığında erkek zamanla çıldırıyor.

5) islami ülkeler, türkiye dahil, çıldırmış erkek dolu. islami erkekler bu yüzden bu yoklukta sapıtıyor. türkiyenin erkekleri olarak bu yoklukta hepimiz *hepimiz* sapıttığımız için artık normali de göremiyoruz. misal biri islam abi bu dedimi hristiyanlıktan, avrupa hristiyandan falan örnek veriyoruz oysa türkiye'nin batısında hristiyan ülke kalmadı bile.
  • bu tür olayları müslümanlara indirgemek yapılacak ilk hata. bu ne yazık ki arapların bulundukları ortamı kendi ülkelerine çevirme, cahilliği ve sefilliği oralara taşıma adetlerinden kaynaklı. yoksa hangi müslüman, müslüman olduğu için böyle bir pisliğin içinde bulunma hakkını kendinde bulabilir ? içinizde ben müslümanım bunu yapabilirim diyen varsa allah ıslah etsin..
  • gene gelmiş islam düşmanları. o pisliğin afgan olması müslüman olduğunu göstermez. din böyle birşey değil. neyse siktir edin. takılın siz öyle dar kafanızla. yıllardır aynı muhabbet. yani şimdi eminim aynı olayda roller değişse kız doğulu erkek batılı olsa o şuan medeniyet kasanlarınız ''oh iyi olmuş, haketmiş." diye yorum yapmayacaksa bende birşey bilmiyorum. kime yaranmaya çalışıyorsunuz aq.
  • avrupa en doğrusunu yapıyor bence. komşuları olarak biz zaten kapıları açıyoruz. avrupa bize para ödüyor biz de onları avrupa'ya geçirtmiyoruz. komşu falan dinlemem ben, biz de mültecileri sayılı alacaktık. şuan ülkede 3 milyon ( üç milyon ) 'dan fazla mülteci var. görgü desen yok, para desen yok, eğitim desen yok. almanya zaten mültecilere karşı ülkeyken böyle şeyler olursa onlar da çıkarır tüm mültecileri. haksızlar mı ? sonuna kadar haklılar. kim ülkesinin refahını parti oyu için bozar ki ? yanıtı biliyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap