• yeni parçası cahilim muazzam olmuş
  • dün akşam arkadaşlarımın tavsiyesi sayesinde tanıştığım üstün yetenek, sivri zeka. şimdiye dek haberimin olmamasına hayıflanıyorum. şarkılar bağımlılık yapıcı. ilgiyle takip edeceğim.
  • iki gündür youtube kanalında ki şarkılarını dinliyorum, klipler ayrı şarkılar ayrı güzel, çok başka bir kafa, kıyas yapamadım bile, yorumlar ayrı efsane.

mesela "hesabı bana kitledin" şarkısından bir söz
    -ismi çok çok karışık kesin çok pahalı
    sen ye ben ödeyim koydum bu aşkın adını
    hesabı bana kitledin.
    hesabı bana kitledin

yine başka bir şarkı "klanpesiamus"
    "son dönem gözdesi neolit taban
    gözüm semkolik tramvole
    milyarda görülen bir hastalık bu
    ismi klanpesiamus"

yorumlardan bazıları
    -işte tutmayacak bir parça daha. emeklerine sağlık murat! çizginden ayrılma hiç..
    -kapitalizme uyarlanmış ayak fetişinden bahsediliyor sanırım
    -tutmayacak kadar iyi olmuş. .yanlış yoldasın üstad.
    -reis çıtayı çok yükseltmişsin, işçi sınıfından baya sosyoelitizme yol yapmışsın 7 şeritli. araba şahin süremiyorum, alışkın değilim asfalta.

klanpesiamus

irfan veggie oldu
    dönercinin önünde,kokusu bile rahatsız etti
    ceset kemirmek, sana göre değil, evet değil
    annen et pişirmiş
    napcan şimdi? napcan şimdi?

irfan veggie oldu
    irfan veggie oldu

çıta bunun gibi, kanalında +1 olarak yerimi aldım üstat
    youtube kanalı
  • bu adam nasıl ünlü olamaz? çogu şarkıcıyı cebinden çıkarır.
    kelim ben
  • dun cem yilmaz'in soyledigi bir absurt sarki gordum youtube da ve gercekten boyle bir sarki varmi diye bakarken, gercekten bu sarkinin olmasina cok sasirdim. kanalin icindeki ilginc olan sarkilarin hemen hemen hepsini dinledim ve favorim "elledin alcan" oldu, umarim basarisinin hakkini alir, yillardir cok emek harcamis ama unlu olamamis, cok yakindir unlu olmasi...

benım top 5

1 elledin alcan
    2 osasuna
    3 dayilar
    4 kedimi caldilar
    5 hesabi bana kitledin
  • ünlü olamamasıyla ünlü bir müzisyen, aşmış sesli şarkıcı, dahi besteci ve şekspirvari bir şair.
  • yıllardır ara ara kanalına girer şarkılarını dinlerim. bu adamın tutmamasını hala anlayamıyorum arkadaş.

hesabı bana kitledin favorim.
  • spotify'ın haftalık keşiflerimde arada bana nadirde olsa hala nitelikli önerilerde bulunabildiğini gösteren tavsiye sanatçısıdır.

kedimi çaldılar kutuya koydular şarkısı ile tanışıklığımız oldu murat akay ile :d
    bir kedi ve ince,absürd mizah sever olarak direkt beni çekebildi tabii. sonra durur muyum? durmadım tabii altını üstüne getirdim. ekşi'ye de uğramadan edemedim. ve tabii ki beklenen genel yorumları da gördüm. " bu adam hala nasıl tutmadı?"

bence cevabı basit. mizahı hem herkese hitap etmiyor hem de recep ivedik mizahını seven genel bir kitlenin bu mizah kalitesini kendine yakın hissetmesi zor. ki görüldüğü üzere yıllar geçmiş olmasına rağmen halen belli bir çekirdek kadrosu var çok da genişleyemeden.

ama buna rağmen devam etmesini cidden takdir ettim. şarkı dinlerken gülmek, tebessüm etmek güzel bir şey ya. burayı okuyorsan murat devam et bizleri güldürmeye. :)
  • yeni keşfettim. öyle bu tarz şeyleri çok kaçıran biri değilim. bir şekilde insanlara ulaşmayı başaramamış zira 10 senelik videosu var ve oldukça başarılı. şu an ünlü olan mallara bakınca inanılmaz bir seviyede bu adam. keşke daha çok meşhur olsa.
  • (bkz: loser)
hesabın var mı? giriş yap