• herkes tarafından ısrarla hücum performansı gözlenen, türkiye'nin en iyi savunma yapan 2 oyuncusundan birisi. efes pilsen'de geçen sene neden ilk beş çıktığını anlayamayanlara oyunun savunma yönünü izlemeyi ve savunduğu adamların o sürelerde kaç sayılarda kaldığını öğrenmelerini tavsiye ederim. bana "ortalama 16 sayı atan bir abd'li mi, yoksa mustafa abi'yi mi oynatırsın" deseler sanırım gözüm kapalı mustafa'yı seçerim. ha lise dönemime denk gelse ben de abd'liyi isterdim sanırım ama ben büyüdüm ve kirlendi dünya.
  • ailesindeki dişi bireylerin ad-soyad uyumu hakkında yorum yapmak istemediğim basketbolcu.
    (bkz: neriman abi)
    (bkz: melis abi)
  • 1979 afyon dogumlu basketbolcu. basketbola afyon' da basladiktan sonra atilla cakmak ve efe aydan tarafindan kesfedilip yildiz milli takim aday kadrosuna cagrilmistir. burda fundamentaliyle ulker, tofas, galatasaray gibi bircok takimin dikkatini cekmis ancak fenerbahce bastiririm parayi alirim mustafayi* seklinde olaya yaklasip genc mustafa' yi ve ailesini istanbula getirir. 1.95 boyuyla turkiye' nin en uzun oyun kurucularindan biri olan mustafa abi fenerbahce' de oynadigi 7 sezon boyunca yildiz, genc, a ve fenerbahce lisesi formasiyla istanbul ve turkiye capinda cesitli basarilara imza atmistir. ancak gelin gorun ki zamaninda mustafayi fenerbahce' ye kaptiran ulker, 2001-2002 sezonunda mustafa' yi transfer etmis, 6 numarali formayi da ona vermistir. kim bilir, belki de fenerbahce' de a takim seviyesinde goremedigi sampiyonlugu ulker' de yasar mustafa.
  • karakterinin yeteneklerini engelledigini dusundugum basketbolcu. mustafa cok icine kapanik, sessiz sakin bir kisilige sahip oldugundan yeterince kendini gosterme firsatini bir turlu yakaliyamadi. oysa ki bir point guard lider olmalidir, hirsli olmalidir, takimini yonlendirmeli ve ateslemelidir. bu ozelliklere sahip olmamasi onun beklenildigi gibi bir yildiz olmasini engelledi diye dusunmekteyim. ve tabii ki imho.
  • 2003-2004 sezonunun özellikle ilk yarısında ayuso ve el aminle birlikta takimin en iyisi olan müthiş oyuncu. ilk yarıda sergiledigi inanilmaz hirs ikinci yarida yok olmuştu, ama 21 mayis 2004 tarihli bjk-ülker playoff 2. karşılaşmasında gördük ki, mustafa abi geri dönmüş... 2 saniye kala attigi basket maç performansına fazlasiyla yakismistir.
  • sakatlığı nedeniyle abd milli takımına(dreamteam) karşı oynayamamış, efes pilsen klubüyle 2 yıllık sözleşme imzalamış baketbol oyuncusu.
  • 79’u altın jenerasyona fenerbahçe altyapısından dahil olamayan oyuncumuzdu. kariyerinin en büyük başarısı allen iverson ile takım arkadaşı olmak olabilir. bir de tek bir antreman maçında iverson’a yaptığı 5 blok söylenegelir.
  • beşiktaşla anlaştığı söylenen basketbolcu.buda linki http://thehoopsmarket.blogspot.com/…angume-and.html
  • gün itibari ile 40 yaşında italya'da seri c takımlarından (lombardi gümüş b grubu) milano boccardi'de oynamaya devam eden basketbolcudur. aynı takımda başka bir türk oyuncu, eski fenerbahçeli uğur çelik (1.90 m - 19 yaşında) oynamaktadır.
  • en kral abi için;

(bkz: ahmet abi)
hesabın var mı? giriş yap