• geçen bir yonetici (kaan kancal) mali konularda bilgi veriyordu. özetlemek gerekirse söylediklerinin ana fikri suydu :

- yillar sonra ilk defa bütçe artisi verdikten sonraki covid sezonlarında dahi, esas faaliyet gelir-giderleri artıdaydı, mali tablolarda olusan nihai zarar esas faaliyetle ilgili degil mevcut borç yönetimi gibi unsurların urunuydu.

simdi bunun ne kadar doğru oldugunu detaylı tabloları görmeden bilemeyiz ama mali raporlar denetim kurumlarının onayını aldiklari için aksi kanitlanmadikça bunun doğru oldugunu varsayıyorum : bu çok büyük bir basaridir. hem de öyle boyle degil.

esas faaliyet gelirlerinin en onemli kismi (tv gelirleri ve pazarlama gelirleri) bu denli kisilirken faaliyet ve pazarlama giderlerini bu gelirlerin altında tutmak en azından su an uygulanan modelin, borçlar olmasa sürdürülebilir bir yola girdiğini gösterir.

1,5 sezondur özellikle kurumsal iletişim açısından oldukça fazla hata yapmasına rağmen ben bu yönetime hizmetleri için teşekkür ediyorum.
  • tek özelliği dursun özbek olmaması olan mustafa cengiz'in sergilediği yönetim. ne kadar iş bilmez olduğunu kaçıncı kez ispatlamaları gerekiyor?
  • galatasaray tarihinin en acınası yönetimi değildir.

galatasaray'a kazan kaldıran isyancı evlatlarına ve kendi içerisindeki hain yöneticilere rağmen kulübü tuttuğu yer ortadadır. hastalığı ile, yalı bebeleri ile uğraştığı yetmedi bir de içerideki hainler çıktı.

nizip lordu beyni olan adamı lafıyla hizaya getirir, olmayan ise yeni yetmelerin peşinde yeni heyecanlara koşar. o koşma sevdası ki kulübü şu anda 2,5 milyar borç ile baş başa bıraktı.

yazmazsam aklımda kalır:
    inna fetahna leke fethan mubina
    sağolasın büyük başkan, insanların seni anladığı günleri yaşayıp görmen dilekleri ile...
  • bu sezon için henüz adam gibi transfer yapamamış yönetim.

yine son günlere kalarak 2. diagne faciası yaşatırlarsa hiç şaşırmam.

orta saha bomboş, rakipler yaşlı da olsa birçok transfer yaparken bizimkiler bir haldun üstünel etmiyor.
  • 4 kişinin katıldığı toplantıyı basına sızdırarak geçmişten hiç ders alınmadığını gösteren yönetim.
  • mayis ayinda gidiyorlar. gorunen o ki galatasaray'i sahipsiz sanmis birileri. tum bu olanlardan sonra ortaligi yangin yerine cevirip, bu haksizliklara karsi govdelerini ortaya koymazlar, bu satilmis, bu yali cocugu kopeklerini hakli cikarirlarsa, bu taraftar bu yonetimi hic bir zaman affetmez.

bugun, hakem(ler) eliyle bir takimin sampiyonluktan edildigi gundur.
  • belhanda hamlesi ile tüm üyeleriyle birlikte bir daha başkan seçilememeyi garantilediğini düşündüğüm yönetim. galatasaray tarihinin en saçma, en mesnetsiz, en abartılı, en faşizan kararlarından biri.
  • acilen gitmesi gereken yönetim. fatih terim'in yalnız olması tesadüf falan değil resmen galatasaray yalnızlaştırıldı son 2 yıldır. bir sike yaradıkları yok.
  • ilk baslarda yaptiklarini dogru bulmus ve basarilarini alkislamis olsam da, despotlugun her türlüsünü ayaklar altina almis biri olarak, galatasaray'i cok gereksiz bir ceza almaya iten ve hakli elestirileri bile kabul edemeyen bunlari despotlar kurulu olarak degerlendirmeyi daha dogru buluyorum.
    (bkz: spor kuluplerinde bile ifade ozgurlugunun olmamasi)
hesabın var mı? giriş yap