• bence gereksiz bir atraksiyon. motoru bozabilirsiniz.
  • özellikle tropik bölgede yerel mutfağı belirleyen uygulamadır. plantin (musa balbisiana) cinsi muzlar kullanılarak yapılır. bu muz türü özellikle olgunlaşmamış halinde bol miktarda nişasta içerdiğinden oldukça besleyicidir ve patatesin kullanıldığı her şekilde kullanılır. buharda pişirerek, haşlanarak, fırında pişirilerek veya yağda kızartılarak pişirilerek çeşitli yemekler haline getirilebilir. buğday* tarımının mümkün olmadığı birçok bölgede ekmek yerine kullanılır. özellikle balık ve fasulye ile birlikte tüketilir. fazla olgunlaşmış olanları ise tarçın ve şeker ile pişirilerek tatlı yapımında kullanılır. plantin cinsi muz genleri ile oynanarak hem üretim, hem nakliye hem de tat olarak pazarlanmaya daha uygun hale getirilen cavendish türü muzlara* göre daha az şeker ihtiva ettiğinden yemeklerde kullanılmaya uygundur.
  • sıcak çikolata veya üzerine fırçayla beyaz şarap gezdirildiğinde tadına doyum olmayan atraksiyon.
  • (bkz: matoke)
  • (bkz: saba)
    (bkz: plantain)
  • bir türlü aklımın almadığı eylem. cidden kafam basmıyor yahu, muz pişirilir mi hiç? ne biliyim bir tuhaf, böyle sıcak sıcak. "ama çok güzel oluyor" diye üstüme gelmeyin, değişikliklere kolay adapte olabilen bir insan değilim! ha oldu kazara bir yerde bilmeden yedim ve beğendim diyelim, o zaman da bu tükürdüklerimi yalarım, öyle de genişim. artistliğe girmem hiç.
  • fazlasıyla gereksi.:(
  • internette gördüğüm bir tarif üzerine az önce gerçekleştirdiğim eylem.
    un ürünlerini hayatından olabildiğince çıkarmaya çalışanlar için ideal olduğu iddia edilen muzlu krep tarifini denedim. tarifi çok basit. olgun bir muzu iyice ezdikten sonra içerisine bir adet yumurta katıp iyice çırpıyorsun ve sonrasında bir kaç kaşık zeytin yağında kızartıyorsun.
    sonuç?
    yedim. tat olarak pek bir şeye benzemiyor. ne yediğini tam olarak anlayamadığın için beyin vücudun az önce yeterli kalori, vitamin ve mineralleri aldığına dair bir türlü ikna olmuyor. tuhaf bir yarım kalmışlık duygusuyla baş başa kalıyorsun.
  • mercimeği fırına vermekle arasında bir ilişki olduğundan şiddetle şüphe duyduğum eylem.
hesabın var mı? giriş yap