• güney kore'nin modern efektli ruhsar'ı.

proje ve senaryo aparıp durduğumuz güney kore'den gelen bir bilim-kurgu dizisi.

netflix'te fragmanı dönüyor, içeriğine vakıf olunca güncelleyeceğim.
  • cok uzak olmayan gelecekteki cep telefonu yerine gececek atrtirilmis gerceklik ve karma gerceklik hologram asistanlarimizi anlatan güney kore yapimi netflix dizisi.

gelecegin dunyasina hosgeldiniz.

ıncelemek isteyenlere artik bu teknolojiye ulasildi. sadece ar gozlukler bu kadar kucuk degil.(bkz: hololens 2) (bkz: hololens)
  • başlangıçta sıradan bir ergen dizisi tadı veren ilmek ilmek işlenmiş harika bir güney kore dizisi. müzikleri dışında ekşi bir tad vermeyen hiç pişman olmadığım 2020de izlediğim ilk muhteşem nefes veren dizi.
  • tüm kore dizileri gibi 16 bölüm olduğunu düşünüp 12. bölümün bitmesine yaklaşık 10 dakika kala final olduğunu anladığım bu sebeple bitmesine hiç hazır olmadan biten bir dizi oldu benim için. keşke daha uzun olsaydı ayrıca çok beğendim holoya sarılmak istiyorum. <3
    --- spoiler ---

son saniyede holonun tekrar ortaya çıkması hoş ama biraz saçma olmuş yapmak için yapılmış gibi. sadece gözlükle bakarken görülse daha mantıklı olurdu sonuçta herkes onu göremiyor ki. kız fotografa baksa ve o an görseydi ve gülümseseydi daha iyiydi tek beğenmediğim kısım burası olabilir.
    --- spoiler ---
  • 6. bölümde olduğum kore dizisi . arkadaşımın çok eğlenceli demesi ile izledim ama beni pek eglendirmedi açıkçası... spoiler sayılmaz herhalde sadece öngörü de bulunarak şunu söyleyeceğim... yapay zeka teknolojisini çalmaya çalışan sirketin başkanı ile adamın annesinin intiharı arasında ilişki olduğuna eminim... kore dizilerinin genel yapısı bu şekilde bi olay daha sonra başka bişeye bağlanıyor... her ne kadar zorlama da olsa benim düşüncem şu madem bu yapay zeka olayını ilk ortaya çıkaran annesiydi neden intihar etsin ki, sonuç olarak hedeflediği amaçladığı birsey var ve bir boşlukta hissetmiyor bence kendini... kadını öldürüp intihar süsü verdiler çünkü adam şimdi olduğu gibi önceden de bu teknolojinin peşindeydi... öyle bişeyler işte. .. asıl kızı da acayip derecede park shin hye isimli oyuncuya benzettim. gerçi bunların çoğu birbirine benziyor ya
  • duygusal bağı anlamlandırmaya çalıştığım şu günlerde dün önüme düşmesi de kader cilvesi mi? acep. bugün yalnız izliyorum....

öncelikle korelilerin içimi açan minimalist anlayışlarına hayranım kıyafetlerine varana dek bu anlayışı benimsemelerine bayılıyorum bi’ de aşka farklı boyutlardan bakmaya çalışmaları; zengin erkek, fakir kız ya da entrikalarla dolu saçmalıklardan değil. -benim şu ana dek izlediklerim adına konuşuyorum-

ilk bölümdeki gibi insanların güvenilirlik yüzdesini görebilmek ne müthiş olurdu; neyse biz şimdilik hissetmekle yetinelim.

saçma aşklı avrupa dizilerine oranla bir aşk hikayesi izleyeyim de içim ısınsın diyen, naif şeylerden de hoşlananlardansanız şansı hak ediyor. haydin iyi seyirler.
  • tatlı izlenilesi ,teknoloji ile ilgi çeken sıkmayan bir netflix dizisi.izleyin izlettirin.

--- spoiler ---

bir ara bende acaba holo bizim jenerasyonda olsaydı nasıl olurdu diye düşündüm .kibar seni düşünen biri,insan ilişkilerinin gelişirdi .person of interest izleyenler bilir ki o ne kadar yapay zeka o kadar kamera ve izlenilirsiniz.

--- spoiler ---
  • black mirror un birçok bölümünden çok daha kaliteli bulduğum güney kore netflix bilim-kurgu drama dizisi
    kısaca beta testinde olan bir yapay zekanın bir kullanıcı ile deneyimi ve o kullanıcı ile zekanın tasarımcısının etkileşimi işleniyor
    netflixte içerik sıkıntısı yaşıyor ve amerikan dizilerinden bıktıysanız güzel bir alternatif olacaktır
  • tüm kore dizilerini çeken türkler yiyosa bunu da çeksin görelim.
  • izlediğim ilk kore dizisi. kadınlardaki kore dizi manyaklığını anlamış oldum. gerçek olamayacak kadar güzel yaşanan aşklar... diziye gelirsek keşke benim de bir holo’m olsa valla çok isterdim.
hesabın var mı? giriş yap