• orlando'nun kuzeyindeki longwood'da yunan restorani. cani turk yemegi cekenler icin, agiz tadlarina uygun yemek bulunabilecek az sayida yerden biri.
  • caddebostan barlar sokaginda acılmıs yunan restorantı. balık ve rakı keyfi sizi mykonos a goturuyor. mekanın sahibi dimitrinin sohbeti ise rakıya meze.
  • caddebostan iskele sokaktaki süper, 10 üzerinden 10 balık lokantası.
    içerisi sıcacık, aydınlık, yazımsı, denizimsi, yeşilimsi mavimtırak, süslenmiş püslenmiş, pırıl pırıl...
    dışarıda her zeytinyağına banamayan, her salatayı yiyemeyen, her mezeye çatal sallayamayan şu zavallı bünyemin rahat ettiği tek yer.
    yeşil zeytin ikramları var ki kızarmış ekmekle şahane...derken mezeler derken salata...offf...derken rakı balık...

ayrıca fiyatları makul. hem karnınızı doyurabileceğiniz hem de yediğiniz neyse onu ödeme şansı bulabileceğiniz alışkanlık yapan şirin mekan.
  • farkli masalarda farkli hikayelerin yasandigi bir balik lokantasidir. bir masada dort kisi oturup etrafla dalga gecerek kahkaha sesleriyle icerdekilerin dikkatini cekerken, birileri baska bir masada sanki bir seyin son pazarligini yapiyormuscasina fisir fisir konusur. bir tanesi siparis verdigi ama dorduncu kez garsonlarin unuttugu sodasini allah askina yeniden ister. obur masada bir kadin ve bir adam artik bitmekte olan seyin son konusmalarini yapiyorlardir. en uctaki serin masada oturanlar ise ictikleri buzlu rakinin sicakligiyla yakayi bagri acmistir. derken mekanin sahibi dimitri iceri girer, garson bir 'pist' deyince dimitri daha nasibini kapamadan uzaklasiverir.
    sonbahardan ki$a gecilmektedir dometesler kirmizidan pembeye donmektedir. soguyan havadan midir yoksa kararan havadan midir barlar sokagi diye bilinen sokak da bostur. muzik sesi de duyulmaz artik. mykonos da icilen ickiler caddebostan da sarhos eder insani, tarihi mykonos da islenen gunahlar caddebostan da fitil fitil gelir burnundan.
    gozunu bir kapatirsin haris alexiou. bir acarsin her yer mavi. kapatsam mi acsam mi derken bir amforaya ilisir gozun, bir kavanoz tursuya, tabagindaki kocaman balik kilcigina.
    yere bakarsin yuzlerce metre asagidadir sanki, garson sodaya bir sey mi atmis derken yazin geldigini farkedersin. mykonos tan tam cikacakken yaz gelmis. arkadaslarla vedalasirsin, disari cikmadan ceketin onunu kapatirsin ne de olsa disarda soguk bir kasim aksami vardir daha.
  • caddebostandaki en iyi omega 3 kaynağı.
  • dinlemeye doyum olmayan bir fleet foxes şarkısı.

the door slam loud and rows up a cloud of dust on us
    footsteps follow, down through the hollow sound, torn up

and you will go to mykonos
    with a vision of a gentle coast
    and a sun to maybe dissipate
    shadows of the mess you made

how did any holes in the snow tipped pines, i find
    hatching from the seed of your thin mind, all night?

and you will go to mykonos
    with a vision of a gentle coast
    and a sun to maybe dissipate
    shadows of the mess you made

brother you don't need to turn me away
    i was waiting down at the ancient gate

you go
    wherever you go today
    you go today

i remember how they took you down
    as the winter turned the meadow brown

you go
    wherever you go today
    you go today

when i walking brother don't you forget
    it ain't often you'll ever find a friend

you go
    wherever you go today
    you go today
  • fleet foxes şarkısı olan o kadar güzel ki, kamuya açık alanda dudaklarımı büzüp işaret parmaklarımla dizlerime vura vura baterist taklidi yaptığımı fark ettim, ve dert etmedim. buna benzer bir olay bu sene içinde en son fatih ürek'in haydilililili şarkısı sırasında omuzlarımı titretirken olmuştu, ama harem minibüsündeydim, asfalt çalışması vardı, sorun olmadıydı. ya da herkes omuzlarını bu bahaneyle titretiyordu. bilemiyorum. müzik güzel şey.
  • fleet foxes'in sun giant epsinin 4. parcasi. olaganüstü bir $eydir.
  • yediğim en iyi kalamarı yapan caddebostanda ki balık lokantası. efendim kalamarları öle bi kesmişlerki en küçüğü bir dilim ekmek kadar, aynı zamanda da şaşılıcak kadar yumuşak. ben bi oturuşta 3 porsiyon yedim hatta hızımı alamadım rakıdanmıdır nedir yere düşen bi halkayıda yedim.
  • özellikle ortasindan sonra bir helldorado parcasi kadar western tadi veren, asil ruhunu korolarina borclu harika bir $arki. "ooooo" kisimlarinda e$lik ediniz.
hesabın var mı? giriş yap