• en az dört metreydi.
  • bugün yayımlanan crimes of grindelwald filmi son fragmanından gördüğümüz üzere nagini bir maledictus imiş. maledictus

rowling twitter hesabından da onaylandı.
  • zenci yılan
  • jkr’nin 7 kitaplik seri sonrasi sictigi sacma sapan bir seye kurban gitmis yilan karakter. allah kahretsin biri su kadini durdursun ya.
  • fantastic beasts the crimes of grindelwald filminde claudia kim tarafından canlandırılacak olan maledictus.
  • fantastik canavarlar filmi için hiç beklenmedik bir şekilde beni en heyecanlandıran şey nagini oldu.maledictus olması ve son filmlerde olayın voldemorta bağlanabileceğini düşünürsek nagini'nin son durumu ne olacak o da merak edici olmaya başladı benim adıma.seri filmlere öncesini anlatan yeni bir film eklendiğinde karakterlere dair gördüğümüz o ufak detaylar "vay bee öyle miymiş bunu bilsek bakış açımız farklı olabilirdi "düşüncesi çok güzel oluyor.yan karakterlerin filmleri çok güçlendirebildiğini düşünen biri olarak kendisinin güzel bir ayrıntı olabilir.ayrıca tüm beklenti yaratan seri filmler kasımda mı geliyor anlayamadım.hayır doğum günüme sevdiğim filmlerin denk gelmesi hoşuma gitmiyor değil.resmen sinema bana hediye veriyor her yıl.
  • yeni fantastik canavarlar filmini izleme isteği uyandıran tek karakter. hayasız şişman incel tipler umarım aktrisin doğu asyalı olması üzerine sjw rererö goygoyu yapmaz, kavga çıkartırım.
  • rowling'in 7 kitaplık hp serisi sonrası sıçtığı saçma sapan bir şeye kurban gitmiş bir yılan karakter değildir. her ne kadar bu fantastic beasts hedesinden aşırı haz etmesem de (rowling hp dünyasını bir bırakamadı gitti!), kadının koca evreni çok önceleri çok çok çok ince detaylarıyla kurguladığını potterhead'ler iyi bilir (bkz: en iyi biz biliriz biz). daha 1. kitabı bile yazmadan önce, nagini'nin bir maledictus olduğu belliydi, ve fakat bizler için seride bir önem arz etmediği için olsa gerek, bize hiç söylenmedi. fb olmasa belki de hiç bilemeyecektik. kadının elinde, hogsmeade köyü'ndeki kapıcının hikâyesine kadar var emin olun yani. bu kadın 10 sene sonra hp evreniyle ilgili gelecekte geçen bir şey yazsın, yine hp hikâyesine dayalı büyük bir revelation ortaya çıkar. dediğim gibi; kadın her şeyi kurgulamış ve ne zaman isterse o zaman ortaya çıkarıyor.

nagini'nin hikâyesini merakla bekliyorum valla. sen maledictus ol, sonra bir şekilde yılan bedenine hapsol ve öyle öl... çok acıklı değil mi ya?
  • yirmi yıldır seriyle haşır neşirim, her satırını didikledim, her teorinin etrafında dolaştım ve defalarca okudum, izledim. rowling'in muazzam bir deha olarak seriyi en ince ayrıntısına kadar kurguladığı ve nagini konusunun başından beri söylemek istediği bir şey olduğu fikrini artık komik buluyorum. o dönem para etseydi nagini meselesi, hiç şüpheniz olmasın, rowling açıklardı. dumbledore eşcinseldi açıklaması gibi tıpkı. artık yedi kitaba hiçbir katkısı olmayacak bir detayken bu. harry potter benim için hep ayrı, bambaşka yeri olacak kitaplardan. her bir karakterine, o karakterlerin derinliğine ayrı hayranlık duydum. ama rowling'i savunmak da biraz şey cidden...

kadın bu filmler için üşenmedi çekinmedi, newt'un geçmişini değiştirdi. yan kitap olarak çıkmış fantastic beasts and where to find them kitabının ilk baskısında "kitabın ait olduğu kişi: harry potter" diye bir kısım ve hermione, ron ve harry'nin notları vardı. çok sevimliydi. yeni baskılarda artık yok. newt scamander, yazar biyografisine göre hogwarts'tan mezundu ilk baskıda. filmlerden sonra dumbledore'un bu kitap için önsözü kaldırıldı, grindelwald'a dair birkaç cümle eklendi ve newt'un hogwarts'ı bıraktığı belirtildi bu yan kitapta. yani özellikle nagini/maledictus meselesi olsun, johnny depp konusunda gerçekleri biliyorum tavrı olsun, hâlâ yaptığı yeni yeni açıklamalar olsun rowling zaten kendisiyle fazlasıyla çelişiyor. senelerce kadının ingiliz oyuncu ısrarını biz savunduk, kıçı kırık lanetli çocuk'u savunacağım diye "ben hermione beyaz dememiştim..." açıklaması yaptı. herkesi ısrarla fiziksel özellikleriyle belirtmişsin seri boyunca, hermione için beyaz demişsin, sorgulanabilecek bir şey yok zaten ama kendini yalanlayan bu açıklamaya cidden gerek var mıydı? nagini de böyle bir değişiklik işte. "yirmi yıl bu gerçeği sakladım..." sanırsın evladına babasının öldüğü yalanını söylemiş, sözlere bak ya. teallam ya.
  • voldemort'un yılanıdır. voldemort'u da iyice salak yaptılar he. hogwarts'ın en zeki öğrencisi hortkuluklarının yok olduğunu anlayıp, yine de diğer hortkulukları adam gibi saklamıyor. 2-3 tane velet gelip yok ediyor.
    he okula nagini ile gitmesinin sebebi de harry'i öldü sanması. harry sonradan canlandı.
hesabın var mı? giriş yap