• gecenin bir köründe “bak ben yara gibiyim” kısmıyla tüm gün içimde tuttuğum ve beni boğan hıçkırığımı gözyaşlarıyla dışarı atmama sebep olan emir can iğrek şarkısı.

ben her yere fazlayım, gittiğim herkese yara olmaktan öteye gidemeyeceğim. bu gece kendi vebamla barıştım.
  • ne güzel sözler ne güzel melodi al işte yine bir şarkıya düştüm.

sana yanığım ama bu ateşi harlama nalan
    dizinin dibi çok güzel yer ama yaşayamam ben orada
    sen bahçesin ben kasırga çiçeklerin kopar burada yapma nalan
    ben karşının taksisiyim ömrünün hay aksisiyim olmaz nalan

bak ben yara gibiyim gönlünde bir yara gibiyim nalan
    sal beni gideyim ömründe bir kara meleğim
    nalan
    ben yara gibiyim, gönlündeki yarayı kapat nolur

sal beni gideyim, ömründe bir kara meleğim (lekeyim) nalan
    sen kıştasın ben boş soba, ayakların üşür burada yakma nalan
    sessiz konuş ne olursun ayıp olur kahrolursun olma nalan
  • emir can iğrek’in (bkz: emir can iğrek) şarkısı.
    klibi ne güzeldir!
  • klibe milyon liralar harcayan şarkıcılara gelsin.. adam ekrana 3 dk bakarak beni benden aldı
  • "ömrünün hay aksisiyim" gibi bir cümleye ev sahipliği yapan bir şarkı. dikkatimi bu cümle çekti ilk önce.

söyleyenden mütevellit; genç, belki henüz lise mezunu bile olmayan bir hanım kızımızın şarkısı sandım. dinledim ama, başından sonuna kadar.

sonra asıl sahibinden* dinlemek ve hatta klibini de seyretmek imkanım oldu.

sade, sapsade bir şarkı.

güzel de.
  • bir sarki ne kadar naif olabilirse o kadar
  • son zamanlarda pop müzik adına çıkmış en iyi çalışmalardan. binbir cover arasında umarım ön plana çıkar.
  • nedenini hiç bilmediğim bir şekilde beni salya-sümük ağlatan şarkı. resmen çözülme yaşıyorum ne zaman dinlesem, üzücü.
  • fazla güzel şarkı.

fakat anlam olarak, klibiyle birlikte beni dellendirmiştir. çünkü burada şarkıyı söyleyen kişi bildiğin piç erkek. kadını üzmüş, yapmadığını bırakmamış, aşık edip gebertmiş; nalan denilen kadıncağız da uzunca müddet unutamamış belli ki, herifin de peşini bırakmamış, ağlamış zırlamış, falan filan... bu piç de nalan'ı yoklamış arada. klipte zaten sağa (nalan'a) bakıyor, göz kırpıyor, piç gülüşü yapıyor, içiyor, artist tavırlar falan... sonra soldan siktir olup gidiyor. dikkatinizi çekerim, adam şarkıyı söylemeyi bitirip görüntüden çıkmasına rağmen müzik devam ediyor. anladınız değil mi olayı?

bizim türk kadınları da bu şarkıyı dinleyip malum şahıslara küfürler edeceklerine ve daha çok bileneceklerine ağlayıp zırlıyorlar.
  • bu tarz, bak kizim ben seni uzerim- sarkilarinin krali tarkan'dan unut benidir.
    plase buray- gitmem gerek.
    ama bu da fena degil.
hesabın var mı? giriş yap