• ekşi'de namaz kılmak yasaklı kelime (bu sitede namaz kılmak yasak kardsm) sanırım, o yüzden başlığı namaza durmak olarak açtım.

ofiste işlerimi halledip boş boş takılırken denk geldiğim videodur.

ilgili kişi namaz kılmak için otobüsteki insanların vaktini almaya çalışmış, bunun üzerine de taşkınlık yapmışa benziyor. şoför gayet haklı. hiç kimse millet ibadet yapacak diye beklemek zorunda değil. bunlara kalsa tüm otobüs firmaları namaz saatlerine göre sefer düzenlemeli. sonuç olarak ibadetlerinizi başka insanların vaktini çalmadan gerçekleştiriniz.

buradan başta şoför olmak üzere, tüm buzlu turizm çalışanlarını kutlarım.
  • çok ayıp etmişler...

geçen biz de şaman ayini yapıyoruz otobüs bastı gitti, bizi beklemedi...

türkiye'de inançlara ibadete hiç saygı kalmadı yav.
  • haklıdır. namaz kılacağım diye otobüsteki yolcuları bekletmek, selçuk'tan geçerken, benim meryem ana kilisesini ziyaret etmemi bekletmem kadar saçma bir olay.

bak biri namaz, kazası var, kılarsın. ben hacı oluyorum oraya gittiğimde. bekleyecek misin?
  • otobüs firmalarının duyarlı ve anlayışlı olması lazım gelen konu
    seferi olmadığını düşünelim
    farz namaz en fazla 4 rekat (seferi 2 rekat)
    abdest falan desen toplam 10 dakika sürer
    mesela bugün itibariyle akşam ve yatsı arası 1 saat 15 dakika
    ne yapması lazım?
    kılma kardeşim namazını kaza et demek sana mı düşmüş?
    sen kim oluyorsun?
  • namaz kılmak için kul hakkıns girmeyi göze alan adam. kılmasın demiyorum ama dinde bunun kolaylığı sağlanmamış mı ben mi yanlış biliyorum
  • peygamberin karısı bile mola yerinde kalmış da yabancı bir erkekle varacağı yere gitmek zorunda kalmış.
    o bile bunun kadar isyan etmemiş neden beni çölün ortasında bırakıp gittiniz diye.
    bunu düşünüp tevekkül etsin dinci arkadaş.
    ama o tribünlere oynayıp şöhret olmayı tercih etmiş.
  • yahu otobüsün içinde bile otururken kılabilirsin namazı, hadi adam kılmak istedi, belki namazın ortasında. namaz dediğin 1.5 bilemedin 2 dk. otobüs şoförü sırf bi tanıdığına bişey verecek diye yoldan 5 km içeri girip çıktığı hiç mi olmuyor. bu kadar kısa süren bir olay için şoför bunu yapıyorsa kabahatlidir.
  • olm bu namazla , k@k@ aynı etkiyi yaratıyor bazı insanlarda.
    geldiği anda tutamıyorsun hemen yapman gerekiyor.
    30dk molada gtünü gezdirip sigaranı içip “hele bi gidem namazı farzıylan sünnetiylen tespihiylen tam tekmil eda edeyim” demek nasıl bir kafa ürünü ki o mola süresinde de teravih bile kılarsın.
    en fazla 10-15dk da halledip bitireceği mevzuyu “namazımı kıldırmadılar” diye uzatmak tam bir “siyasal islamcı” ahlakıdır.
hesabın var mı? giriş yap