• ''keşke müslüm baba rahmetli olmadan önce yorumlasaydı'' diye düşündüren şarkı.
    rock- arabesk kardeşliğinin bi halkası.
    öyle ki;

''vura vura dip oldum
    ona buna dert oldum
    yana yana söndüm
    çelindi gönlüm
    yaşamadan öldüm''
  • sözleri grup vitamin - zonta'yı hatırlatmıyor değil:

karılara bakarım, kumlarda yatarım
    plajdan hatunları kaptım mı
    gece diskoya atarım
    henüz yapmadım ama bir gün mutlaka yaparım
  • belki şarkıdaki kadar ağır olmasa da kendimi faydasız hatta zararlı, bunalım eşiğinde hissettiğim bir anda karşıma çıktığından fena vurmuştur. uzun zamandır teoman dinlemediğim için etkisi katlanmış da olabilir, bilmiyorum. dün gece vurdum sokağa kendimi kulaklığımdan taşana kadar açtım sesi, yürüdüm durdum. iyi mi geldi? emin değilim sanki daha kötüyüm ama şarkı güzel, çok güzel.
  • harika bir teoman şarkısı. yine yapmış en güzel şekilde. sözlerine mi vurulursun sesine mi bilemiyorsun. üst üste dinlenilesi, hayatın özeti gibi bir güzellik.

ek: nasıl taktım ben bu şarkıya. günlerdir üst üste dinliyorum.
    ''yana yana söndüm, çelindi gönlüm, yaşamadan öldüm.''
  • gerçek teoman müziğe ara verdiği sırada öldürüldü onun yerine yahudi asıllı yossi kohen geçirildi.
  • ulan öyle yorumlar yapılmış ki teomanı bilmeyen bundan 10 sene önce yerli bach’tı beethoven’dı sancak. standart teoman işte amk neyin tatavası bu
  • her sabah işe giderken defalarca dinlediğim parça.dinlemeyen varsa tavsiyemdir.
  • uzun zamandır beğendiğim ilk teoman şarkısı. tam değil ama şöyle hafiften eski şarkılarının o insanı yakasından yakalayıp sarsan havası var. çok çok hafif.

klibi için de aynısını söyleyebilseydim keşke. yönetmen sanki "bakııın benim ne kadar yüksek çözünürlüklü kameram var, renkleri de kullanabiliyorum. yaaa" der gibi geldi. belki kötü bir eleştiri yaptım, eleştiri bile değil hatta. ama izlerken düşündüğüm aynen de bu oldu.
  • tayyibin kahvaltısına giden asi rockçı teoman kişisinin "abi yeaa ben çok dip, off çok asi, kural tanımaz bi adamım, ben hayırsız evlatttt yeah" tribindeki şarkısı. he gülüm he.
  • biraz fazla acımasız eleştiri alan şarkı. bence gayet olmuş. hı olmuş derken öyle müthiş beste ya da dehşet sözlere sahip değil. akılda kalıcı ve samimi. ilk dinlediğimde eski bir şarkının yeniden yorumlaması sandım. resmen 80ler sonu 90lar başı kokuyor şarkı. teoman'ın fanı olmadığım için şarkının basitliği rahatsız etmedi ama teo severleri anlayabiliyorum. aynısını şebnem ferah ya da pentagram yapsa benzer tepkileri verirdim belki.

ergenlerin dinlemesi eleştirilmiş bir de. o kısma hiç katılmıyorum işte. justin bieber mi dinlesinler? bırakın ''alkole koşarım tab'' diye aratsınlar yahu ne var. one direction tabları arasalar daha mı güzel? böyle böyle tarzlarını bulacaklar işte.

unutmadan, hepimizin kuracağı cümleleri kurmuş aslında ama millet para verip albümünü alıyormuş falan. cem yılmaz diyor ya;

'' 'bizim mahmut da çok komik, gül gül ölürsün' e hani görmedik mahmutu burada? demek ki burası farklı aga''

işte aynı hesap. o söyleyince kitleleri peşinden sürüklediği için ''teoman'' zaten.

neyse sonuç itibariyle; ben sevdim şarkıyı.
hesabın var mı? giriş yap