şükela:  tümü | bugün
 • bolgeden ismini alan bir tesiste iran'in uranyum zenginlestirme ve cumleten nukleer faaliyetlerini yururttugu bolgeye verilen ad.

  israil'in tum saldiri planlarinda amina koyulacak , tas tas ustunde birakilmayacak ilk hedeftir ayni zamanda.

  sanirim 3. dunya savasi buraya atilacak ilk bomba ile baslayacak.
 • natanz a yapılan olimpiyat oyunları digital saldırısı bırakın amacına ulaşmayı, iran ın daha fazla santrifüj yapmasıyla sonlandı. ardından abd ve israil in bu ortak saldırısı bunu herkesin herkese yapması hakkını tanıdı. ahmakça planlanan ve israil tarafından saldırganlığı artırılmış virusun kendini ele veremsi bir başka fiyaskodur.
 • 2 temmuz 2020 tarihinde kaynağı bildirilmeyen bir yangının çok büyük hasar yarattığı iranlı makamlarca bildirilmiştir. ancak bölgedeki ajanlar bunun bomba olduğunu ifade etmişlerdir.

  the economist, muhtemelen abd veya israil kaynaklı bu sabotajı üzerinden nükleer anlaşmayı bitirmeyecektin trump, iranı sıkıştıramadığın gibi iranı tehlikeli sulara kaydırdın demiş. sabotajlar iranın nükleer güç/silah sahibi olmasını geciktirebilir ama nükleer anlaşma sınırlıyordu demiş.
 • 5 aralık 2021 itibariyle nükleer tesislerin yakınlarında son derece şiddetli patlamalar meydana geldiği ifade ediliyor büyük ihtimalle tesisin vurulduğu ve civar köylerin boşaltıldığı iddiaları dolaşıyor.

  teyid edilmemiş iddialar civar köylerin boşaltılma nedeninin nükleer sızımtı olduğu yönünde.

hesabın var mı? giriş yap