şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: nsa)
  (bkz: no such agency) (bkz: yok böyle bişii)*
 • isi sakaya da vurmak lazim geliyor sanirim:
  (bkz: http://video.google.com/…?docid=4293145555352494583)
 • neredeyse dunyadaki her boktan haberi olan, internet dahil her turlu iletisim yontemlerine hakim abd kurumu*. amerikan dolarindaki gozdur. (bkz: eye of providence)

  -bunu okuyorsaniz topsunuz olm!
 • avrupa'nın atlantik üzerinden bağlantılarını, apple, google, facebook ve başka bilimum şirketin de veritabanlarını bu kuruma sattıklarını öğrendik son zamanlarda.
  haritada baktığımız zaman avrupa ve asya'da yoğun olarak dinlenen yerler almanya, türkiye, afganistan, pakistan. maillerden tutun her boklarına kadar takip ediliyormuş bu ülkeler ne zamandır.
  peki ne oldu? almanya içişleri bakanı(sanırım içişleriydi yani, başka bir bakan da olabilir), tepkisini dile getirmek için amerika'ya gitti, 2-3 gündür de ana haberlerin ilk maddesi ya bu, ya da edward snowden.
  türkiye'ye bakıyorum, hahahhahahaha. bir kişi henüz ağzını açmadı, ne başbakan ne muhalefet, kimse. dinlenmek o kadar normal geliyor ki sanırım, ha kendi devletimiz dinlemiş ha kendi devletimizin yanında bir de amerika bizi dinlemiş. ne farkeder.
 • tüm dünyayı dinliyor tamam eyvallah da bu adamların sosyal medyada kriptolojik bulmacalar koyup çocuk ve gençlerin kriptolojiye merak sarması için çaba sarfetmesiyle, bizdeki kurtlar vadisi ve muadilleriyle karşılaştırıyorum. arada nasıl bir mantalite farkı var, bir an için aklıma geldi. kusura bakmayın da bizim devletimizin topluma empoze etmeye çalıştığı 'yükselen değerler' ile abd'ninki arasında dağlar kadar fark var.

  gün gelir de ileride aynen ırak'taki "abd'liler havadan bomba atıyor, erkek gibi savaşmıyor" diyen insanları bu ülkede görmekten korkarım. teknoloji ve vizyon farkının bir ülkenin bir başka ülkeyi sömürmesi doğru demiyorum, fakat bilginin bu kadar değerli olduğu ve hatta ölümcül olduğu bir çağda zihniyetin çağın ruhuna uyumsuzluğu, geri kalmış toplumları korkutuyor, korkutmalı da.
 • bazı güvenlik ürünlerini açık kaynak olarak github'da yayınlamış gizli servis
  https://nationalsecurityagency.github.io/