• i'm a cyborg but that's ok ve 2046 karışımı, 2080'de geçen bilim kurgu filmi. uzak doğulular bilim kurgu filmi yapalım derken dayanamayıp gene aşk filmi yapmışlar aslında. savaş yok, felsefe yok... aşk var. sırf bu filmler yüzünden artık aşkın dünya üzerinde sadece uzak doğu'da yaşandığına inanmaya başladım.

son kullanma tarihi geçmiş bir cyborg'a aşık olmak... biz de eski sevgilimizi yenisine yüklemek istemez miyiz? böylece tüm sevgililer ölümsüz olur.

cyborg olmasına rağmen kadın kadındır. bu filmdeki cyborg kadın, erkeğini şöyle tanımlar:

"r* bu müziği seviyor. r yağmuru seviyor. r sigarayı seviyor. r hafızamın büyük bir kısmını kaplıyor..."
  • imdb'de an itibariyle 5.8 almış film. inception 9.2. ulen yine herkes konya'ya giderken ben marsa. peki şehir isimleri ayraçlı gezegenler değil bu ne? o deil de ben bu filmin ilk bir dakikasının içinde hapsolup orda kalmak istiyorum.
  • oldboy'da dae-su oh'a hayati zindan eden woo-jin lee karakterini canlandiran ji-tae yu'ın da oynadigi güney kore bilim kurgusu. bir cesit ask sosuna batirilmis blade runner diyebiliriz. teknik olarak mukemmele yakin ama yeni bir acilim getirdigini soylemek zor. sadece herseyi izlemeliyim diyen gercek bilimkurgu severlere ve bos vakti olanlara tavsiye edilir.
  • 2003 yılı mahsulü byung-chun min tarafından yönetilmiş olan güney kore yapımı bir film.

http://www.otekisinema.com/?p=6854
  • her unsuruyla kore(2003) yapimi bir film. blade runner'i asiri derecede animsattigi soylenmekte. genel konusu cyborg vs human being. icerisinde de bir miktar da* ask hikayesi barindirdiriyor. turkiyede hic bi sekilde gosterilmemis bir film olmakla beraber *teaser ve trailerindan algilayabildigim kadariyla en azindan aksiyon unsurlari icin bile izlenmeye degecek atmosferik bir film.
  • dayımın oğlu iyi demiş.
hesabın var mı? giriş yap