• herkes nefretini kusmuş ama benim sevdigim banka.
    nedeni de ; londra'da o'neill's tıklım tıklımken mal gibi bankamatik kartımı çaldırdım.artık içki almaya gittiğimde şifreyi nasıl açık bi şekilde girdiysem adam çantamdan aldığı gibi kartı soluğu bankamatikte almış gece saat 4 falan. tabi tüm paramı çekmişler neyseki sadece 2 haftalgım kadar bir para vardı içinde. ben ise kartımın çantamda olmadığını ''mal gibi'' ertesi gün akşam tekrar dışarı çıkarken farkettim adamlar hemen parayı çekmese yaya yaya rahat olsalar da olurmuş yani bende bu salaklık varken. velhasıl hemen bankayı aradım,ertesi gün de gittim durumu anlattım.resmen sorgusuz sualsiz paramı aynen kartıma geri koydular,şaşırmıştım. seviyorum onları kısaca,canımlar.
  • ogrenci vizesi ile gittigim ingiltere'de hesap actirip, kaldigim sure boyunca debit ve saving kartlarini kullandigim banka.
  • adı dolandırıcılığa karışmış bir banka. internette kısa bir aramada daha önceki haberlerine ulaşılabiliyor ancak ben kendi başıma gelenden bahsedeceğim. geçtiğimiz günlerde kişisel e-postama natwest'te çalıştığını iddia eden john donovan adlı bir britanyalı dostumdan bir posta geldi. dediğine göre paul adlı müteahhitlik mesleğini icra eden amcam fransadaki bir trafik kazasında bütün ailesiyle ölmüş. mevduat hesabındaki paranın da devlete kalmaması için bu banka çalışanı kardeşim bana bir teklif sunuyor. muhabbetin devamını getirmedim ama açıkça dolandırıcılık kokuyor :d tabi değeri de söylemeden geçmeyeyim: 9,5 milyon sterlin. ama takdir etmek gerek. bu yalana bir ortadoğulunun kanma olasılığı çok yüksek. hiç tanımadığım biri bana posta atıyor ve mirasa konacağımı söylüyor ben de bir şark kurnazı olarak paraya konmaya çalışıyorum. çok klişe ve hala sonlanmamış bir hikaye.
  • turist vizesi ile gittiğim ingiltere'ye, türkiye'nin avrupa birliğinde olmamasından dolayı hesap açamayacaklarını iddia eden bankacı çalıştıran banka.
  • mal bunlar. aman uzak durun. gidin online bankalarla (monzo, starling vs..) calisin ya da ne bileyim barclays veya hsbc'den hesap acin ama bu mallardan uzak durun. o kadar mallar ki su an malliklarini yazmaya useniyorum buraya. ilkokul cocugunun yapmayacagi flow hatalari var web sitelerinde.
  • üstteki yazarın entrysini görünce bende başımdan geçeni yazayım dedim. peter hambrook adında bir adam önce "is this your work e-mail?" diye bir mail atmış. şaşırdım tabi ben de dedim "may i ask u who u are?. bu günde cevap vermiş neden rahatsız ettiğini, meramını sayfa sayfa anlatmış. yukarıda ki yazarla aynı hikaye. paul amca ailesi ile trafik kazasında vefat etmiş. devlete geçmesin biz kırışalım, fifty fifty diye de belirtiyor. aman ha gizli tut, sen bana pasaport bilgilerini vereceksin, ben her şeyi buradan halledeceğim demiş. çok gizli kabul etmezsen sil bu mesajı lütfen diye de belirtmiş.
    linkedın üzerinden buluyorlar sanırım bilginiz olsun. profil görüntülemelerinde vardı bu amca.

edi: peter hambrook bu isime çıkan haberden biri. linkedin profili de finans uzamanı olarak açmışlar ... vardır inannlar, umarım yoktur tabi.
  • verdikleri overdraft hakkını kullandım diye hesabımı iptal etmiş olan banka. hayır, talep eden de ben değildim, sordunuz overdraft ister misin diye olur dedim ben de. 750 pound overdraft'ın 300ünü kullandım diye hesap mı kapatılır?

bakalım barclys ile nasıl sorunlar yaşayacağız. bu ingilizler bu kadar mal prosedürler ile nasıl bu kadar büyük bankacılık sistemi kurdu acaba? yemin ediyorum türkiye'deki bankacılık bunlarınkine bin basar. resmen yalvara yalvara hesap açtırıyoruz.
  • ingilterenin en buyuk bankalarindan biri. national westminster'in kisaltmasidir
    royal bank of scotlanda aittir.
  • acil bir şirket hesabını açmak için üç hafta boyunca "aççaz, açıldı açılacak" diye oyalayıp, sonra da "ya kusura bakmayın kaybetmişiz biz sizin başvuruyu" deme yüzsüzlüğü gösteren, kaybetmeseler bile normal prosedürle hesabı 1 haftada açabilen banka. ibnelerden çıkıp sinirle yandaki hsbcye dalıp, "yarın 12de gelin müdürümüzle görüşün, o size yardımcı olucaktır" lafını duymak ve akabinde ertesi gün hesabın hsbcde açılması da ayrı bir konudur.
  • ingiliz bankaları içinde en dingil olanlarındandır.
    (bkz: barclays)
hesabın var mı? giriş yap