• nil'in nil kıyısında albümünden, bol kemanlı şarkısı. bütün garip adamlara ve onları seven garip kızlara gelsin. şu alemde tek kalsam, o benim olmaz ...

kendime buldum bir garip adam
    üstüme gelmeyin bozuk kafam
    kaderimdi garip ama gerçeğimdi
    ya da öyle garip bir de garibimdi

yok ama belli olmaz
    kollarını sararsın,sarılmaz
    ona güven olmaz
    seversin taparsın,oralı olmaz
    o hali inanılmaz
    eğersin bükersin kırılmaz
    yok ona ulaşılmaz
    şu alemde tek kalsam
    o benim olmaz
    ne garip adam
    öpsem anlamam
    tatsam anlamam
    baksam anlamam
    ne garip adam...

ayrıca , bu şarkıyı bütün oğlak burcu erkeklerine gönderiyorum efenim
  • albümün eli ayağı düzgün şarkılarından biri. az bişey beni andırıyor. ne garibi bildiğin odun lan.
  • nil karaibrahimgil'in son albumundeki en iyi sarkilarindan birisi.

"ne garib adam"(garip demiyor garib diyor) derken sanki en yakin arkadasi ile bu cins adami cekistiriyor hissi veren ve bu sebeple insanin yuzune gulumseme yayilmasina sebep olan sarkidir ayni zamanda.

nil'in en iyi yorumladigi sarkilarindan birisidir. geri vokal daha da guzeldir.
  • introsunda çalan kemanların melodisi çok iyi olan ,sözleri de "garip" diye genellediği ama alt yapıda hepimizinde bildiği kütük erkek modelini çok güzel tarif ettiğive bu erkekleri mıknatıs gibi çeken kadınların duygularına tercüman olmuş bir nil karaibrahimgil şarkısıdır.
  • bambaşka bir müzikle çok can alıcı olabilecekken* eğlenceli hale getirilmiş nil şarkısı.
  • bütün akrep burcu erkeklerine göndermek istediğim nil şarkısı.
  • sıklıkla karşı karşıya kaldığım esprilerden biri.

bir diğeri ise adın gibi garip misin şeklinde

bari şarkısını yapmayın lan.
  • dinlerken bencil şarkısında uyandırdığı duyguları uyandırıyor. sonuçta illa birilerine sinir olunuyor, sinir olundukça daha çok dinleniyor *
  • introsunu dinlerken hangi şarkıyı hatırlattığını (özellikle o kemanların) düşünüp düşünüp bulamamıştım sonunda aklıma geldi (sevinç nidaları içinde söylüyorum) canım ailem dizisinin müziğini hatırlatmakta bana. http://www.canimailem.tv/ buyrun bakınız ilk 10 saniye benzemekte sanki.
  • çok mu fesadım bilmiyorum ama bu şarkı aklıma tek bir şey getiriyor...

--- spoiler ---

o hali inanılmaz
    eğersin bükersin kırılmaz

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap