• (bkz: sakin ol şampiyon)
    edit: başlık başıma kalmış.
  • bir sürü nedenleri olan iddia. ancak devletin de ihmali olması es geçilmemeli. kimse anasından tinerci doğmuyor.
  • hiç bir tinerci ile diyalog kurmaya çalışmamış, işin kolayında üye projesidir. hepsi olmasa da aralarında pırlanta gibi çocuklar var ve durumlarından hiç memnun değiller ve tutunacak ufacık bir dal hayatlarını kurtarabilir. elbette bu bireysel yapılacak bir şey değil. devletin ciddi yatırım yaparak oluşturacağı bir iş ama onlar da bu üye kafasında oldukları için maalesef uzun süre devam edebilecek manzaralar.
  • bu zihniyeti yokettikten sonra "tinerciler" diye bir sorunun kalmayacağına eminim. ırkçı, ötekileştirici,faşist beyinsizler! süzme kötüler! ortamlarda hümanistlikten dem vurup hitleri en zalim lider ilan ederler! adı üstünde "tinerci"den tineri uzaklaştirirsan "tinerci" olmaktan çıkar! bunun için ne yapabilirim diye düşün, toplumun ifrazatı olan sen misin onlar mı? ya sen! seni nasıl tedavi edebiliriz faşist!
  • tiner beyni eritince geriye sadece hayvansal dürtüleri kalıyo bu arkadaşların. benzetme kötü olacak ama, neredeyse sokak köpekleriyle aynı pencereden izliyolar dışarısını, tedirgin olana yaklaşıyolar olay bu. mesela tinere ve bu tip kafa yapıcı yapıştırıcılara özel kokular koydurucaksın..ama bildiğin bok. bir tek deri sanayii etkilenir bundan, he bir de tamirciler ve ayakkabı tamircileri, boyacılar. liste uzar. yani bir lira ver uza ne temizlemekle uğraşıyosun
  • cevabı boş küme olan sorudur. anlatılan tüm nedenler, ancak "neden tinercileri topluma kazandırmalıyız" sorusunun cevabı olabilir. yok etmek nedir? sen kimsin, ve insan yok etmeyi hangi nedenle kendinde hak olarak görebiliyorsun?

zarar veriyorlar mı? evet. o zaman zarar vermelerini onları yok etmek dışında bir yolla engellersin. ceza almıyorlar mı? belki. o zaman bunu adalet sistemine sorarsın. kimse ilgilenmiyor mu? sanırım. o zaman sen ilgilen, insansın. yaratılan en mükemmel! varlık. başka bir yol bulamıyor musun gerçekten?

"buna karşı çıkan, rehabilitasyon saçmalığından bahsedenler umarım bol tinercili sokaklara düşer" yaklaşımına, ben de, umarım senin kızın, oğlun, kardeşin, kuzenin, arkadaşın bir gün tinerci olmaz diye cevap veriyorum. ilk kurşunu sen sıkarsın o zaman onlara. ha diyeceksin ki, benim çevremde böyle insan yok. biz aklı başında, düzgün, birbirini seven, birbiriyle ilgilenen, koruyan, kollayan insanlarız. e ne güzel. bak gördün mü? neden tinerciler var sorusunun cevabını da bulmuş olduk şıpıdanak.
  • bu soru neden yok etmeyelim ki diye basitçe cevaplanabilir de, örgütlenilip tinerci avına mı çıkıyoruz, nerede örgütlenildi benim niye haberim yok, silahlı örgüt kurmak suç değil mi artık, kanunlar tinercileri yok etmek isteyenler için askıya mı alındı, tinerci yok etmek suç değilmi artık, sonuçta aklımda delice ve eşeysiz üreyen sorulara sebep oldu bu başlık.
  • (bkz: neden am)
  • yanlis bir soru. madde bagimliligi tedavisi olan bir psikiyatrik durumdur.

asil soru icin,
    (bkz: neden pedofilleri yok etmeliyiz)

pedofilinin bilinen bi tedavisi yok.
hesabın var mı? giriş yap