şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sıradanlaştırdıkları şehit haberlerine döndü atatürkü karalama kampanyaları
 • duvarda bir halı, iki tarafında iki resim ve biraz sağında bir poster var. hepsi sansürlenmiş.

  şimdi bütüne baktığımızda bu kahvenin belli bir ideoloji ya da kesime hitap ettiği söylenebilir. diziyi takip eden biri varsa bunu onaylayabilir belki. durum buysa, soldaki sansürlenen resim gerçekten atatürkse bile bence diğer resimle ve posterle yan yana görünmesinden çekindiler, veya diğer ikisini sansürlemişken bu da aradan çıksın, çok absürt görünmesin diye atatürkün resmini de sansürlediler.

  yani kilit nokta, bence, kahvenin -tabiri caizse- teması ve diğer resim ile poster.
 • eğer konsepte uymuyorsa çıkar dekordan tamam ama,

  çektikten sonra sansürlemek nedir?

  bu ülkede adam akıllı bi kanal kalmadı mı?
 • ''insanlar atatürk'ü sevmeyebilir''

  bu cümle bile bir iktidarın, ülke insanının nasıl beynini yıkadığının göstergesidir. ne demek insanlar atatürk'ü sevmeyebilir! insanlar atatürk'ü sevmek zorundadır, aldığı nefesi, yürüdükleri sokağı, dolaştıkları semti bile atatürk'e borçlular çünkü...

  tanım: ne hale geldiğimizin kanıtlarından sadece biri olan dizinin yaptığı eylemdir. umarım yakın zamanda geberirsiniz!

  ek: arkadas ne duskunmussumuz ozgurlugunuze valla helal olsun. boyundurluk altinda tasmanizin zincirini kemirirken de bu kadar duskun olsaniza. gerci yakinda tasmaniz disinda kemirecek bir seyiniz kalmadiginda ne olacak bakalim.

  gelen mesaj yagmuru uzerine
  ek2: bazilari ya aptal ya da numara yapiyor. ciddi ciddi "neden minnet duyalim?" yazan var. bu girdiyi giren parmaklarimi koparayim ben. ne tiplerin arasinda yasiyormusuz... beynim yandi sabahtan beri.
 • öyle diziye tüküreyim. atatürk sağlığa zararlı veya sakıncalı bir olgu mu oldu da sansürlediniz yalakalar. yapın yapın bu devran hep böyle gitmeyecek nasılsa.
  tanım: acilen açıklanmaya muhtaç terbiyesiz sansür hareketi.
 • atatürk sadece bir devlet lideri değildir. atatürk sadece bir devrimci değildir. atatürk sadece samsun'a çıkıp halkı örgütleyip, kurtuluş savaşını başlatıp kazanılması için emek sarf eden bir asker değildir. atatürk sadece inkılâp yapıp, harfleri değiştiren bir yenilikçi değildir. atatürk ismiyle birlikte o dönemin her türlü değerini taşıyan birisidir. atatürk demek kurtuluş savaşı demektir. atatürk demek özgürlük demektir. atatürk ismi yapılan her şeyin, düşmana atılan her kurşunun, bağımsızlık için atılan her adımın ismidir. atatürk'e yapılan her hakaret, her sansür, her saygısızlık o dönemin tüm değerlerine yapılan bir hakarettir, sansürdür, saygısızlıktır.
 • (bkz: bok var hızlıresimde)

  göremiyoz amk göremiyoz.

  saçma bi siteden verilen link yüzünden gremediğimiz ve hakkında yorum yapamadığımız sansürdür. bok var amk.
 • atatürk'ü sevmeyebilirler diye bişey yok, yaşadığın ülkeyi ona borçlusun köpek!
 • hızlı resim açamayanlar için
 • sansürü falan geçtim de yeni bir bilgi öğrendim. bazı insanlar doğdukları ülkeyi kendileri seçiyormuş. yoksa özgür irade dışında yapılan seçimlerden kime ne borcu? ayrıca biri iki kişi çık git tutan mı var der, öyle vatandaşlık falan değiştirip kafana göre gitmek kolay iş değil.

  geçmişte çizilen sınırlar ve bu sınırları koruyanlar için borç çıkarmak mı? kafayı yemişsiniz siz.