• entry'i sildim.

çünkü bir arkadaşın paylaştığı resim üzerinden;

http://prntscr.com/kgguz2

atatürk posteri sağ tarafta zaten var. ayrıca yukarda işaretli olan poster ahmet kaya'ya ait diye düşünüyorum;

http://img2.cdn.turkiyegazetesi.com.tr/…7646285.jpg

ahmet kaya'nın bu fotoğrafı posterlerde, altına şarkı sözleri yazdıkları resimlerde sıkça görülen bir fotoğraf.

sanırım ahmet kaya sansürlenmiş burada.
  • eğer konsepte uymuyorsa çıkar dekordan tamam ama,

çektikten sonra sansürlemek nedir?

bu ülkede adam akıllı bi kanal kalmadı mı?
  • öyle diziye tüküreyim. atatürk sağlığa zararlı veya sakıncalı bir olgu mu oldu da sansürlediniz yalakalar. yapın yapın bu devran hep böyle gitmeyecek nasılsa.
    tanım: acilen açıklanmaya muhtaç terbiyesiz sansür hareketi.
  • hızlı resim açamayanlar için
  • olmayan bir şey. bahsi geçen fotoğraflar belli ki sahnenin çekildiği kahvedeki ya aile fotoğrafları ya da devletimizin sakıncalı ilan edebileceği birilerinin fotoğrafları olduğu için sansürlenmiştir. zaten arkadaşlar aynı mekandaki atatürk posterinin sansürlenmemiş olduğunu gösterdiler.
  • “beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.”

mustafa kemal atatürk

edit: putlaştırmıyoruz güzel kardeşim, sadece seviyoruz, sayıyoruz tüm değerlerimize yaptığımız gibi.
  • yeni ve leş türkiye'de yaşanan olay.

ülkeyi esaretten kurtarıp, üstüne ''sizi tek bir aile koyun gibi gütmesin, siz kendi kararlarınızı kendiniz verin'' diyen bir adamı sevmeyen primatlarla doldu ülke. üstelik bunu yaparken tüm hayatından vazgeçmiş bir adam. ülke şimdi borcunu böyle ödüyor. dilediğinizi yapın itler. biri sansürler, biri izmir marşıyla küfreder. zaman sizin zamanınız.
  • resimlerden biri don vito corlione ye ait.
  • diziyi izledim alenen ışid'i anlatıyor sahnede görülen kahvehanede ışidciler aranıyor böyle bi ortamda atatürk'ün resminin olması zaten abesle iştigal olurdu.gerçekçilik adına sansürlendiğini art diyet olmadığını düşünüyorum
  • öncelikle atatürk fotoğrafı olup olmadığı kesin değildir henüz. ayrıca ilerleyen sahnelerde, son fotoğrafın (aile fotoğrafı gibi görünen) altında bazı yazılar olduğu görülüyor. bu yüzden bana bir film afişiymiş gibi geldi sonuncusu. benzer şekilde diğerleri de film afişi olabilir ki telif gibi nedenlerle sansürlenmiş oalbilir bu durumda.

bu arada sanki ikinci fotoğraf da ahmet kaya, ya da ben benzettim. hatta direkt şuna benzettim.
hesabın var mı? giriş yap