• şimdi öncelikle ilk ayağını yapan bi festival için oldukça başarılı bir festivaldi bunu söylemem gerekli, kitlede çok başarılıydı organizasyonda olabildiğince iyiydi.

fakat kimsenin söylemediği ama artık birinin dile getirmesi gereken bir mevzu var;

sevgili özlem tekin,

çocukluğumdan beri severek dinlerim seni, türkçe sözlü müzik yapan dinlediğim ender insanlardandın.
    senden, senin için küçük ama ben ve benim gibi psytrance'a gönül vermiş pek çok dostum için büyük bir ricam var;

lütfen psytrance'dan elini çek.

ha dinleme demiyorum, dinle tabi, gel festivallerde karşılıklı dans edelim yardıralım, tepinelim. ama lütfen lütfen lütfen psytrance üzerine vokal yapmaya çalışma, gerçekten olmuyor.

abi kusura bakma ama festivali trolledin bildiğin. duymayayım diye alternative stage'in oraya kaçtım, artık nasıl açtılarsa mikrofonu alternative stage'de ki müziğin üstüne bile geldi sesin dağdan daştan yankılanarak. healing area'ya gittim yemin ediyorum oraya bile geldi. hem çıkarttığın sesler tam manasıyla manasızdı, bide o manasız sesleri detone olarak çıkarttın bolca, e bide o manasız detone sesler müziğin üstüne çıktı...

hoş değildi gerçekten. asitimi piç ettin bildiğin. lütfen ya dj'lik falan yap sadece ille uğraşacaksan ya da dinleyici kal dinlediğin her müziği yapmak zorunda değilsin. ama vokal yapma abi, çok ciddiyim, psytrance'a yapma rock iyi rock güzel rock'dan devam et.

neyse özlem tekin mevzusu dışında başarılı bi festivaldi kısacası. seneye tekrarlanırsa giderim yine. (özlem tekin çıkmayacaksa.)
  • bundan sonra bana her sene biletini aldıracak festival.

ilk yılı olmasından dolayı kötü eleştiri yapmak doğru olmaz. benim açımdan tek hataları pazar günü sabah 10:00 da işi bitirmek oldu. akşama kadar devam etmeliydi müzik. bunun dışında zaten düşük olan beklentilerimi karşılamış oldular.

ateşbaz ekibine sonsuz teşekkürler.
  • hayırlısıyla 2015'te katılmayı planladığım festival. benim ne eksiğim var biramlan otururum köşede. çaydanlık da götürürüm belki. evet.
  • kuzenlerim ve bir çok yakınım instagram’da ne çekiliş görürlerse beni etiketleyip sinir katsayımı sürekli arttırırlardı.
    geçtiğimiz yaz bulunduğum şehre emircan iğrek gelecekti ve konser vereceği mekan bedava bilet çekilişi yaptı. bende hayatımda ilk kez 3 arkadaşımı etiketleyip çekilişe katıldım.
    aynı dönemde solarado festival
    biletlerimi alıp 3 gece 4 günlük kamplı bir festivale doğru giderken çift kişilik bilet kazandığımı öğrendim.
    “vay arkadaş bizde de ne kısmet varmış, ne güzel manitayla romantik bir gece geçirebilirdik!” hayıflanmalarıma rağmen gittiğim kampta muazzam bir eğlence yaşadım.
    aradan aylar geçti ve geçen yaz biletini almama rağmen pandemi dolayısı ile iptal olan neon festival biletleri satışa çıktı. ardından yine instagram’da yılbaşı çekilişi yapılıyordu.
    “haydi yavrum kemik!” diyerek 3 arkadaşımı etiketledim.
    ve o da nesi? telefonuma ardı arkası kesilmeyen mesajlar geldi, etiketlediğim arkadaşlarım çekilişi kazandığım için kutluyorlardı.
    hemen girip sayfaya kontrol ettim ve bingo!

3 temmuz günü life park‘ta ;

juno reactor ve ace ventura reisleri sahne önünden izleme imkanı buldum. şu an en büyük isteğim kısıtlamaların sona ermesi ve ruhumun istanbul semalarında dans etmesi.
    bu entry aracılığı ile de etkinlik organizatörlerine teşekkürlerimi sunuyorum.
  • line-up'ı şimdiden iç gıcıklatan psychedelic muzik festivali. alex grey falan her şey hoş güzel de bu ukraynalılara neden free ticket muhabbeti var bir onu anlayamadım.
  • ace ventura ve matrix'in müziklerini yapan juno reactor ün de yer alacağı tek günlük festival.

gusgus, gaudi gibi isimler de yer alacak ve öğle saatlerinde baslayacakmış. tüm günü içeren bir etkinlik planları var
    2 ayrı sahne olacağı söyleniyor. sahne tasarımları oldukça ilgi çekici. tam bir neon festival. intro etkinliği yapılmıştı mart ayında, introsuna güvenerek bunun da sağlam olacağını düşünüyorum.
    isimler de hiç fena değil. ayrıca atölyeler ve workshoplar da olacakmış. yoga matınızı yanınıza almayı unutmayın, zira ünlü yoga eğitmenleri de gelecekmiş *

edit: ınstagram hesapları üzerinden çekiliş yapıyorlar, 3 kişiye çift kişilik bilet vereceklermiş. ilgililere duyurulur.
  • güzel eğlendiğimiz festival. beklentileri karşıladı.

ace ventura abimiz kopardı bizi.

emeği geçenlerin eline sağlık.
  • biletini alıp heyecanla beklemeye başladığımız saykodelik festival. line-up biraz daha açıklansa da iyice kudursak diye bekliyoruz efendim. özellikle o line-up içerisinde kalya scintilla görebilmek için oldukça umutlu ve istekliyim. organizatörler duyun sesimi.
    bunların yanı sıra sadece müzik festivali değildir, sanat ve performans festivalidir. bu sebebledir ki, alex grey gibi dev bir ismi de ağırlar.
  • bursa alacam yaylasında yapılacak psychedelic müzik ve sanat festivali.

tarih : 13 - 19 temmuz 2015

https://neonfestival.net/
    https://facebook.com/neon.festival.official
    https://www.facebook.com/events/353939834757882/

güncel line-up'ı şu şekilde olan festival :

line-up :

ana sahne
    lıve
    - ace ventura
    - achaiah
    - ancient vision
    - animato
    - aphid moon
    - atma
    - avalon
    - aykaya
    - captain hook
    - digicult
    - digitalis
    - drifter
    - earthling
    - eleusyn
    - e-mantra
    - genome project
    - goasia
    - justin chaos
    - kashyyyk
    - killerwatts
    - liquid soul
    - loud
    - merkaba
    - midi junkies
    - opsy
    - perfect stranger
    - psyshe (ozlem tekin & bahar canca)
    - raijin gaijin
    - saki
    - shakta
    - ??shunpo
    - suduaya
    - tristan

dj
    - ardacadabra
    - bahar canca
    - boom shankar
    - djane oriah
    - dready naga
    - ebru al
    - electic
    - emo-v
    - fortyfive
    - freetech
    - gypsydelic`s
    - kalimma
    - mindmazing
    - nick sentience
    - nikki s
    - pack
    - psychotheraphy
    - ramizes
    - sinay ındigo
    - virtualien
    - voodoo mantra
    - walking forest
    - warg
    - whackywhack
    - zen g
    - 33rd dimension

chıll / reggae stage
    lıve
    - aslandj ft. ozan celikel & taylan von aygar
    - cosmosonic
    - delikopek
    - hibernation
    - jawoyn
    - kaya project
    - kalya scintilla
    - kanc cover
    - kuan
    - kukan dub lagan
    - kukan reggae
    - reasonandu
    - selekta firuzaga
    - sorian
    - suduaya

dj | sets
    - aliji
    - alphadub
    - arinna
    - axmundi
    - da frogg
    - diff jung
    - dindiridin
    - divjeblue
    - dyln
    - empty head
    - frogressive dread unit
    - gamma goblin
    - gunesta
    - hypnotic
    - kerology
    - komadub
    - itouch
    - madam lola & aranera
    - muroomix
    - mysticism
    - negma
    - pack
    - psyann
    - rave language
    - selekta firuzaga
    - selicø
    - shnsho
    - tith
    - void
    - vol.kenstein
    - 9vss
  • ah be kardeşim çok umutluydum gerçekten. çok güzel bir gün oldu olmasına ama psy etkinliğinden ziyade chill ve karma müzik etkinliği oldu maalesef. en önemli iki şey müzik ve ses. psytrance etkinliği olarak gittiğimiz festivalde psytrance oranı 2/7 çıktı yani yedi dj arasından yalnızca ikisi psy çaldı diğerlerinin psy ile trance ile alakası yoktu. neon bugüne dek hep başarılı etkinlikler düzenledi katılımcı dostu oldu tamam ama gusgus nedir gaudi necidir bunları hiç mi dinlemediniz de buraya çağırdınız diye düşünmeden edemiyor insan.

hele o gaudi, götüne mikrofon kaçasıca, psy festivallerden yasaklanması gereken bir çeşit dolandırıcı. özür dilerim vazgeçtim, yalnızca mikrofon değil o koni olarak kullandığı aparatın da her sahneye çıkmaya çalıştığında kendisinin mabadına duhulü şart. edm partisinde kafa siken gereksiz mikrofon kullanımı nasıl oluyor da psytrance ortamında normal sayılıyor. bu gaudi mahlaslı kepaze dimitri vegas & like mike ayarında hatta daha da cringe ve beter çıktı. bu adamı tekrar festivale partiye çağıracak olan olursa şimdiden peşinen lanet üzerine olsun. üç yıl bekledik bu festivali, gaudi pezevengi yüzünden o çalarken benim iki arkadaşım olmak üzere en az 15 kişinin festivali erken terk ettiğine şahit olduk.

ses sisteminin arızasını yine en çok gözümüze sokan gaudi oldu. cızırtılı patlak bir ses vardı zaman zaman, yanılmıyorsam juno veya ace sesi biraz kısarak çözüm buldu. olmaz abi kaliteli yüksek seste müzik dinlemeye geliyoruz senin ses sisteminde sınıfta kalmaya hakkın yok.

bunlar dışında sorun olarak sayılabilecek en büyük husus içecek kuyruğuydu, satış iki üç parçaya bölünse o kadar kuyruk oluşmazdı o kuyruk hiç bitmedi hatta hiç kısalmadı maalesef.

tuvaletler mükemmel olmamakla beraber iş gördü ve idare etti. yemekler atıştırmalıklar gayet güzeldi. kahve limonata çok güzel bir seçenek olmuş çok keyif aldık. alan ve sahneler çok iyiydi. görseller çok çok başarılıydı hele ki chill stage kapanınca görsel sahnesi olarak harika iş gördü. workshop ve atölyeler psy ruhuna uygundu ve şıktı fakat tabi yeni ekonomik düzlemde insanların canı yanmıştır biraz. healing area - şifa/dinlenme alanı çok güzeldi ve gerçekten çok zengindi. katılımcı profili mümkün olduğunca düzgün ve kültürlü insanlardan oluşuyordu fakat tabi böyle tek günlük etkinliklere her tip geliyor maalesef.

ez cümle tüm faktörleri biraraya topladığımızda 2022 neon bizden geçer not aldı diyebiliriz. neticede psy kültürü çoklu duyulara hitap eden ortamlar sunuyor festival yalnızca sesten ibaret değil. katılımcıları yolunacak kaz olarak görmeyen psytrance kültürünün en öndeki temsilcilerinden neon festivale teşekkür ederiz. karantina ertelemeleri olmasa dj listesinde bu hatalar olmazdı muhtemelen fakat ses sistemine daha fazla yatırım şart.
hesabın var mı? giriş yap