• aşık olunası kadın değildir. nerede mahkeme suratlı, kaprisleriyle dünyayı kendisine dar eden ve huysuz kadın var, ona aşık olur erkekler.
    sonra da gelip burada ağlıyorlar ve kadınlara saydırıyorlar işte.
    edit: ayrıca bu tür kadınların hiç de soyu tukenmemistir efendim. etrafınızdaki kadınların vücutlarından önce ruhuna bakarsanız ve uslu birer çocuk olursanız belki bir gün siz de görebilirsiniz.
  • üstelik artı olarak güzel de olsa siz kıymet bilmez onu harcarsınız,üzersiniz. doyumsuzsunuz.
  • bu kadının karşısındaki insana değer verdiği için bu şekilde davrandığı çoğu zaman önemsenmez. bir süre sonra er kişi kendini vazgeçilmez zannetmeye başlar ve bu kadını salak yerine koyar. o kadın nasılsa oradadır, anlayışlıdır, erkek asla uğraşmaya değer görmez. çünkü kolay olan hiçbir şeyin kıymeti yoktur. bir süre sonra kadın da böyle olmaktan vazgeçer, en umulmadık anda o adamdan vazgeçer ve bu işin de geriye dönüşü olmaz.

kısaca böyle olmak size bir şey kazandırmaz. buna gerçekten değen bir adam bulursanız yani yüzde 5'lik bir kısma denk gelirseniz çok güzel bir ilişkiniz olur. diğer türlü hep siz verirsiniz ve sonucunda hiçbir şey almadan hayata küserek ilişkiden çıkarsınız. hatta en sonunda değiştiniz diye siz suçlu olursunuz. sizi değişmeye mecbur bırakan adamın hiçbir suçu yoktur kendine göre. ona göre değişen ve suçlu olan sizsiniz. çünkü sevginiz ve toleransınız yüzünden o adamı harika birisi olduğuna inandırdınız.

insanlar mükemmel olmaya çalışan herkese çok kolay alışırlar. mükemmel olmak sadece size üzüntü verir. bir insana iyi niyetli yaklaşmak, onun yüklerini üzerinize almak bir süre sonra sizin kolay kadın olmanıza neden olacak ve bir baktınız ki o insan sizin tam zıddınız olan bir başka kadını tercih etmiş olacak.

edit: erkekler sürekli sevdik ama değer görmedik diye bağırıp duruyorlar. bırakın da kadınlar yaptıkları ve karşılığında gördükleri şeyleri anlatıp rahatlasınlar. sevmeyi bilen(?) tek cinsiyet erkek değil. gerçekten seven ve küçücük şeylere mutlu olmak isteyen huzur veren kadınlar da var bu hayatta.

debe editi: bu entrinin debeye girmesini beklemiyordum ama fazlasıyla mesaj aldım. ne tür bir ilişki içinde olursanız olun öncelikle şunu bilin. "karşınızdaki insana neden beni üzüyorsun yerine, kendinize neden beni üzmesine izin veriyorum diye sormak ve kendi farkındalığınızı yakalamak zorundasınız." çünkü ilişkilerde kendi kimliğinizi kaybettiğiniz zaman bir süre sonra kendinizi tanıyamaz hale gelirsiniz. sürekli bir partnere uyum sağlamaya çalışmak bir süre sonra kendi istek ve beklentilerine sağırlaşmak demektir. unutmayın ki; olaylara aynı açıdan bakarsanız hep aynı şeyleri düşünürsünüz, hep aynı şeyleri düşünürsen hep aynı şeyleri yaparsın, hep aynı şeyleri yaparsan hep aynı sonuçları elde edersin, hep aynı sonuçları elde edersen ya hep mutlu olursun ya da hep mutsuz olursun. algılarınızı değiştirmeyi iyi bilin ve gerçekten bir şeyler değişmiyorsa vazgeçmeyi de öğrenin. çünkü bir insan için bir şeylerden vazgeçtiğiniz zaman o şeyin size geri dönmesi için o insandan vazgeçmeniz gerekir.
  • (bkz: anlatım bozukluğu)
    "eski esimin boyle bir arkadasının sevgilisiyle karşılaştım" kısmını analiz etmek gerek.
    söz konusu yazarın cinsiyeti:kadın
    yazarın eşi: nşa'da erkek
    eski eşinin böyle bir arkadaşı: kaprissiz anlayışlı huzur veren bir kadın
    eski eşinin böyle bir arkadaşının sevgilisi: nşa'da erkek ama bir başka kadında olabilir.
    yazarın yorumu ve eşinin cevabı: "dedim ki ne kadar neseli, kaprissiz, anlayıslı ve huzur veren bir kadın.
    eski esim dedi ki "biz buna dogal seleksiyon diyoruz. arkadasım bu sebeple o kızla evleniyor."
    bu durumda;
    eski eşinin böyle bir arkadaşı: erkek
    (bkz: bazı insanların neden böyle olması)
  • asık suratlı, aşırı kıskanç, anlayışsız bir kıroya aşık olur.
  • neşeli, kaprissiz, anlayışlı ve huzur veren bi adamla birliktedir.

zira bazı şeyler sonsuz değil ve almadan verilmiyor.
  • kesin terkedilir

edit: gelen sorular üzerine genel bir not:

kadın dediğin huzur verir ve anlayışlı olursa erkekler bir süre sonra değer vermezler ve terkederler..
    kendilerine emek harcatan kadınlar değerlidir
    erkeklerin gözünde. (genelledim evet)
  • kaprissiz olduğu için ne yazık ki er kişi tarafından bir süre sonra değeri bilinmeyecektir.

zamanında ben tam böyle biriydim mesela. peşimden kimseyi koşturmazdım. evetse evet, hayırsa hayırdı. yanar döner de değildim. ilgi budalası da.
    zaten genel olarak neşeliyimdir.

peki ne oldu? ben kolay kız oldum. peşimden koşturmayan ve kolayca benimle sevgili olan sevgilim bana gün yüzü göstermedi.

gizemli havalarım olmadığından merak edilecek bir tarafım kalmadı. bu kadar açık olmam önce sevdiceğin bana olan merakını sonra da ilgisini tüketti.

neşeli olmam ve erkek kız ayırt etmeden insanlarla eğlenebilmem sonucunda da erkekler onlardan hoşlandığım izlenimine kapıldı. (bkz: güldü verecek)

o yüzden kızlar yemeyin bu numaraları. cazgır olun. kapris yapın. türlü numaralar çevirin. öyle değeriniz biliniyor.

*harf hatası
  • hepsini yapabiliyorum ama bi' tek gözümden ateş çıkaramıyorum.
hesabın var mı? giriş yap