• ay başında 3 günlüğüne internetim kesildiğinde saha destek ekibi talep ettim, yetkili tarafından eğer daire ile alakalı bir sorun söz konusu ise 100 tl faturama yansıtılacağı, ancak daire ile alakalı olmayan durumlarda ücreti kendilerinin karşılayacağını beyan ettiler.

ertesi gün ekiple telefonda görüştüğümüzde sorunun santralde olduğunu ve sorunun giderileceği bilgilendirildi ancak aynı gece netspeedden tarafıma gönderilen mesajda 100 tl faturama yansıtılacağı söylendi. bununla ilgili destek talebi açtım ancak tarafıma problemin binaya girişte olduğu ve kendilerinin haklı olduklarını ekibin bana telefonda öyle belirttiğini söylediler.

evet bu ay 100 tl fazla ödeyeceğim ama şu anda farklı bir firmaya geçme işlemlerimi de başlatıyorum.

100 tl beni öldürmez ama firmanın şark kurnazlığını belirtme ihtiyacı duyuyorum, ben yandım siz yanmayın.

edit: fiyatlarin uygunlugundan ve olayin altyapida bittigini bildigimden internetkutusuna gecis yaptim gun itibari ile. 100 mb 100 tl su anlik durum mevcudu ile. netspeed kasim ayinda 149 tl olacakti ondan da mana ile kurtulmus oldum =)
  • maaşları 5 haneli rakamlar da gezen ekşi sözlük yazarlarının aylık 5 lira indirim alabilmek için referans kodlarını havada uçuşturduğu iss.
  • 6 aylık taahhüt verdiğinizde aktivasyon ve kurulum ücreti ödemeyeceksiniz diyip, 12 ay sonra iptal ettirmek istediğinizde aktivasyon ücreti fatura eden firma. kayıtları inceleyeceklermiş, bir şey çıkacağını sanmıyorum.
    edit: ertesi gün arayıp kayıtları incelediklerini, herhangi bir ödeme yapmayacağımı bildirdiler. hızlı geri dönüş yaptılar, edit şart oldu.
  • turknetzammindan sonra bunlara gectim. turknet 85 olmustu. bu 66 lira. ama yakinda 75 civari yaparlar heralde. olsun yine ucuz.

bu firmalar turktelekomdan altyapi kiralayip onu bize satiyorlar. bu evde adsl olarak ttkom, turknet ve simdi netspeed kullaniyorum. zerre fark gormedim. ayni bokun turuncusu. zaten bunlarin tamir durumu da yok altyapi bunlarda degil. o yuzden yemisim kotu musteri hizmetlerini. sorun olursa zaten ttkom hallediyor. hattim azami 15mbit destekliyor ttkom'a gore. hiz testinde 13 aliyor ama dalgalanma yok.

edit: ping 12ms.
    ttkom esdeger paketi 24 ay kalma sozune 88tl. netspeed'de taahhut yok 66tl.

son olarak merkezleri denizli'de. her seyin merkezinin istanbul'da olmasina karsi destekledigim baska arti puan.
  • perşembe evrakları mng kargo ile alıcı ödemeli gönderdim.

cuma 13.00'te evrakların ulaştığını bildiren mh temsilcisi onay istedi verdim.

cumartesi saat 19.00'da ttnet aboneliğimin iptalini bildiren sms gönderdi.

19.15'te netspeed kullanıcı adı şifre bilgisini sms ile gönderdi.

ttnet ile 16 mbps'e kadar 100 gb akn'li interneti 70 tl'ye kullanıyordum. taahhüt yenilemem için aynı tarifeye 74 tl'ye teklif ettiler.

netspeed ile 16 mbps'e kadar sınırsız interneti 52 tl'ye kullanacağım.

tek korkum ip tv ve netflix ile ilgili problem yaşamaktı. izlenemediğine dair yorumlar okumuştum. akıyor maşallah.

çok başarılı internet servis sağlayıcı.
  • yazılanların çoğu 5 liracı tayfa tarafından olunca insan sağlıklı bir bilgi edinemiyor doğrusu.
  • adam 20 lira indirim kapabilmek için geçmiş 2 yıllık fatura ödeme tablosunu koymuş.
    tabloyu buraya koymak için harcadığınız enerji 20 liradan fazla mk.
    t: bir iss
  • 10 lira indirim alacaksınız diye ne reklam yapmışsınız aw. demek ki fazlasını verseler neler yapacaksınız
    (bkz: sakso)
  • burada 10 lira dilenip erdogani kk'dan daha samimi bulan trolleri gostermis iss. tamam sen erdogani samimi bul, aksamda 10 lira icin sozlukte mendil aç.
  • on liralık indirim için şunları övüyorsunuz ya size ne diyeyim bilmiyorum arkadaşlar. size erdoğan çok. size kim jong-un lazım. izmirin merkezinde dünden beri internetimiz yok. böyle bir firma.
hesabın var mı? giriş yap