• dersleri masal ve hikaye anlatır gibi dinlersiniz. sabah ise ders uykunuz varsa gitmeyin. o kadar tatlı ve güzel ders anlatır ki hipnoz olursunuz. öğrenciyle samimi bir diyalog kurup, eleştirir. haklıdır. kendi zamanındaki gençlikle şimdiyi şöyle karşılaştırmıştır. bizim zamanımızda bir kıza bakılır, sizin deyiminizle çıkılır. şimdi ise ooooo aynı şişeden herkes su içiyor.
    not: hazırlıkta iken nimet hoca ve hilmi hoca dersinize giriyor mu ? kaldınız diyorlar ? inanmayın okulun en entellektüel, sağlam, deneyimli yaşlı kurtları...
  • nimet önür hoca'mız ege üniversitesi için kendi ismi gibi bir nimet'tir. öğrenciye bir şeyler katan 'nadir' isimlerdendir hocamız.
  • şimdi ben nimet hocam için ne yazayım? bütün egolarından arınmış, akademisyen olmanın yanı sıra insan olmayı becerebilmiş nadir kişilerdendir kendisi. bir derdiniz varsa ve siz onun odasının kapısını tıklatmışsanız, güler yüzüyle selamlar sizi ve -kim olursanız olun- hemen ayağa kalkar. nimet hoca'nın bir öğrencisini, ya da onun yanına gelen bir kişiyi bile geri çevirdiğini görmedim, duymadım. nereye geldim ki ben dersiniz kendinize, böyle akademisyen mi olur, insan da hiç mi kendini beğenmişlik olmaz? olmaz. olmamış işte. baksanıza nimet hoca var işte. benim akademiye olan inancımın bittiği anlarda tanıdım onu, onun sayesinde akademiye ve akademisyenlere olan tutumum birazcık da olsa değişti, olabiliyormuş işte dedim, akademisyen olup insan kalınabiliyormuş, durmak yok yola devam dedim.
    nimet hoca, izotonik gibidir,her derde deva olur.. ay hayat çok zor ne yapıcam ben dersiniz sizi dinler, yol gösterir, tezimi yazamıyorum tıkandım kaldım dersiniz, -bin türlü işle uğraşsa bile sizi kırmaz-getir bakalım nedir sorun der, gecenin bi yarısı sizin bile akademik makalenizi ya da çalışmanızı unuttuğunuz anda mail kutunuza nimet önür'den bi mail gelir, şaşar kalırsınız!
    nimet hoca ve onun gibiler insanlığa olan umudumu arttırıyorlar, iyi ki varsın nimet hocam!
  • geçen dönem dersini aldığım hocam.
    4 sayfa cevap yazdığım sınavından 70 almıştım.
    ama hocam en iyisini bilir diyerek itiraz bile etmemiştim.
    çok sever sayarım.
  • türlü sosyojik kuramlardan bize öğrettiklerinin yanında mezuniyet öncesi veda ziyaretimiz esnasında kendi namıma hayattaki en güzel sözlerden birini söylemiştir:
    "gençsiniz siz akşama kadar ölseniz sabaha kadar dirilirsiniz"
  • sol framede ismini görünce acayip duygulandığım hocam.
    ne güzeldi be sözlük üniversite yılları.
  • sosyal bilimlerde araştırma teknikleri dersi yüzünden bu saatte uykusuz bırakan hocadır. kendisi iyi bir hocadır, diğer akademisyenlerden farklıdır fakat biz akıllı olsak gazetecilik okumayız hocam. bu derse hiç gerek yok.
  • şüphesiz ki iyi bi akademisyen ve ondan öğrenilecek bir çok şey var ama kendisinin sınav kağıdı düzenlemekle ilgili bir sorunu olduğunu düşüyorum çünkü sınav kağıdında sorunun nerde başlayıp bittiğini anlamak pek kolay olmuyor, sorularını anlamak içinse konuyu değil komple dersi iyi bilmek gerekiyor yoksa iyi bir not almak mümkün değil. meşhur bi sınav kağıdı var düzenli olmasına rağmen uzun uzun bakıp ne istediğini anlamadığın, hipotez kurmanı istiyormuş hatta bi kaç kere sınıf grubunda sorunun çözümü paylaşıldı ama akademik eğitimi kaldıramadığımdan olsa gerek ben anlayamadım..
  • prof. dr. nimet önür diyeceksiniz! şaka maka bir tarafa burda yazılan olumsuz yorumlara istinaden naif, yumuşak tonla hafif kısık sesle konuştuğu için not tutarken duymada sıkıntı yaşarsınız onuda iletişim fakültesine kadar gelebilen ampirik tiplersiniz okuyarak,araştırarak tamamlayın. ege üniversitesi iletişim fakültesi için bir nimettir nimet hoca. öğrencisine yavrusu gibi merhametle yaklaşır. sosyolojinin içinden geçer hayata dair anlatır yani daha ne?! çok fazla bilgi birikimi vardır saçma yorumlar yapmak yerine yararlanmanızı tavsiye ederim.
  • kendisinsen radyo televizyon sinema bölümünde sosyoloji kuramları dersini almıştım. ege iletişimde sayılı hocalardandır, bir kere insan olarak çok naif ve tatlı biridir.
hesabın var mı? giriş yap