• vallahi nina zilli profesyonel müziğe başladığında amy winehouse kimsenin tanımadığı 17 yaşında bir kızmış. birinin sonradan daha fazla populer olması diğerini çakma yapmaz.
  • ferzan özpetek'in son filmi mine vaganti'de çalan süper şarkı 50mila'yı söyleyen italyan bayan.
  • fanboy olacak yaslari gectik saniyorken carpan agir bir tokat.
  • pek çok kişi gibi, pes 2011 sayesinde tanıdığım harikulade ses. sırf onun çift geçtiğim 50 mila ve l'inferno şarkıları için pes 2011'in menülerinde deli deli çok gezdim. maç yapmak yerine pes 2011 ekranına winamp muamelesi yaptım. en sonunda bıkmış, yaptığım manyaklığın farkına varmış olacağım ki, pes 2011'in müzik menüsünü nina zilli'nin 2 şarkısı haricinde komple sildim. bu hareketim biraz işe yaradı, ancak bana yetmedi: üşenmeyip diğer şarkılarını da netten buldum. evdeki, işyerimdeki bilgisayarıma, telefonuma attım. telefonuma zil sesi, sabahları uyanmamı sağlayan alarm sesi yaptım. hayatımın her noktasında yerleştirdim bu güzel sesi, onun şarkılarını. pişman değilim.
  • yazmayayım diyordum. keşfedilene kadar yazmayayım... o gün bugünmüş. nina zilli eurovision'a katılmış, dikkat çekmiş, başlığına akıncıların uğramasına sebep vermiş. bundan sonra buraya uğrayan çok olur, millet kulaktan kulağa oynar, bir zaz vakası daha oluşur, her ne kadar zaz ile kıyaslanamayacak kadar değerli bir sesi olsa da...

henüz çok fazla şarkısı yok. yeni çıkmış albümüyle birlikte toplamda 2 albüm ve birkaç single. ama her biri birbirinden leziz, kimisi bir başyapıt. öyle diyeyim.

eurovision haricinde kendisini hiç dinlememiş olanların 2010 - sempre lontano albümünü bir baştan sona dinlemelerini öneriyorum.

bunların haricinde kendisini başkalarıyla kıyaslamak, çakma vs diye nitelendirmek yersizdir.

elinizde çok kıymetli, her yönüyle şahane bir ses var. kıymetini bilin, dinleyin.

sevemediyseniz de bok atmayın gözünüzü seveyim.

tanım: oktav'ını merak ettiğim sanatçı.
  • çok güzel bir sesi ve farklı bi havası var. carmen, bocelli, giorgia ve laura nın yanına ekledim kendisini.
  • (bkz: nazilli)
  • sadece eurovision finalindeki halini bilirim ki bu hali friends'in janice'ine çok benzemektedir.
  • zaz gibi olmadığı için sevindiğim şarkıcı. belki feysbuklarda falan paylaşılmıştır ama ben hiç görmedim. iyi ki de görmedim. zilliyi herkesin bilmesini, herkesin dinlemesini istemiyorum. çünkü zilli çok acayip, çok kadınsı, çok kadın, baya kadın, çok acayip kadın, baya baya karizmatik kadın. upuzun kemikli suratı olsun, dağınık saçları olsun, o cool duruşu, tavırları olsun çok etkileyici. siz yine de dinlemeyin, sevmeyin.
  • yurovizyonun üzerinden 5 gün geçtikten sonra hala dinlediğim tek şarkıyı seslendiren müthiş şarkıcı.

eğer bu kadın yarışmayla ilgili her hangi bir serzenişte bulunmuyorsa kimsenin bulunmaya hakkı yoktur bence. bu sene neden bilmiyorum ama isveç'in kazanacağı yarışma başladığında belli gibiydi. o yüzden niye birinci olamadı diye bir düşüncem yok. ancak benim isyanım arnavutluk'tan daha az puan almalarına. çok yanlış yaptınız sevgili oy verenler!!
hesabın var mı? giriş yap