• dunyanin agzina sican birinin bokunun ustune tuy dikilmesi eylemine verilen genel ad.
  • önce obama'ya sonra da avrupa birliğine verilmiştir.
    nobel ödüllü fizikçi olsam yatırır sikerim öyle komiteyi
  • eskiden demek ki nobel komitesi daha utangaçtı ve terbiyesizliklerini perdelemek adına 1953 yılında winston churchill'a, nobel barış ödülü'nü vermeye utandıkları için nobel edebiyat ödülü vermişlerdi. adam hatıralarını yazdı ve bu ödülü aldı.

çörçil, bu ödülden 8 sene önce; teslim olmasına rağmen almanya'ya saldırmış ve dresden bombardımanının emrini vermişti. sonuç: binlerce sivil yangın bombalarıyla öldü.

tarihi galipler yazar. churchill'e niyet obama'ya kısmet.
  • jack bauer bile dünyayı yedi kere kurtardı ve nobel ödülü kazanmadı. oysa obama'nın nobel ödülü var. şimdi sormalı "sen mi daha büyüksün jack bauer mi obama?"
  • obama'ya verdiklerine göre kıl payı kaçırmışım.
  • erdil yaşaroğlu : dinamiti bulan adamın ödülü, ay'ı bile bombalayan ülkenin başkanına gitti...
  • (bkz: nobel odulu)'nun zeytin dalinda verileni.
  • 2010 yılı için kendimi aday göstereceğim ödül. arkadaş sayın obama alıyorsa benim neyim eksik? işyerindeki arkadaşlara da söyledim hepsi sms atacaklar oylama için , hepsi benim ne kadar barışçı bir insan olduğumu kabul ettiler. hatta geçen kapının önünde tartışan kamyoncuları yatıştırdığımı ballandıra ballandıra anlatacak birini de bulursam iddiam daha da artacak. arabuluculuk desen her evli türk erkeği kadar kaynana gelin sürtüşmelerine arabuluculuk yapmışlığımız var çok şükür , onun için de babam hotmailden girişecek . göztepe maçlarındaki görüntüleri basına sızdırmakla tehdit eden arkadaşı da ödülden bir pay vererek susturdum mu açığım kalmıyor ki ödülü alırsam herkese benden çay .

heyecanlı edit : ödül 1 milyon dolardan fazlaymış sözlük , ayaklarım titriyor şu an yazamıyorum , bir de çay demişim ne çayı lan ednan beyin evini alıp parti vermeyen şerefsiz.
  • somut sonuçları açısından bm güvenlik konseyi kararları'ndan farkı olmayan ödül. bu sene olduğu gibi, vicdanlara hitap eden yerinde taltifleri olur, ancak bu, taltif edilenin her anlamda zincirlenmiş hayatında bir etki yaratmaz (bkz: liu xiaobo), (bkz: ang san su ci). oslo bayinizden ısrarla isteyiniz.
  • alınabilmesi için once savaş çıkartmanın gerekli oldugu ödüldür.
hesabın var mı? giriş yap