• askerdeyken revire sıklıkla giderek iğnesini yaptırır acılarımdan kurtulur bonus olarak da düşük tansiyon kafasıyla leyla leyla dolanırdım bir gün başhekim binbaşı beni çagırtarak ilaç müptelası olup olmadığımı sordu ben de gevrek gevrek gülerek "yok gomtanım işim olmaz demiştim "
    meğerse revirde enjeksiyon defteri tutuluyormuş önüme açtığı sayfada paso benim ismim ve novalgin yazıyor...bu da böyle bir anımdır
  • popoma zerk edildikten saniyeler sonra tansiyonumu 6/5'e düşürüp beni onca güzeller güzeli hemşire/doktor güruhunun arasında kusturduğu için kırgınım kendisine biraz.
  • bunun ampul formu acil servise gelip de götü delinmeden mutlu olamayan hastalar içindir
  • farklı ülkelerde farklı isimlerle satılan bir ilaç. misal, kuzey amerika kıtasındasınız, hasteneye gittiniz, hemşire ön muayenede bir alerjinizin olup olmadığını sordu. eğer novalgin alerjiniz varsa "i'm allergic to novalgin." demeyecek bunun yerine "i'm allergic to metamizole." diyeceksiniz. yoksa derdinizi anlatamaz novalgin'i farklı şekillerde telaffuz etmeye çalışarak ziyan olursunuz.

diğer ülkelerdeki isimleri için ayrıca bakınız.
  • iğnesi, "kesseler acımaz" gazında bir bünyeye sahip benim bile feleğimi şaşırtacak kadar ağırmış.sol bacağımın yarım saat topallaması bir yana, ilk kez* bir hastanede 10 dakika da olsa yığıldığım yatakta yatmama sebep olmuştur. demek ki neymiş hem götü deldirip, hem de erkeklik taslayamıyormuşuz:/
  • modern tipin benim cocuklugumdan beri gram ilerlemedigini gordugum gerzek ilac. dostum sen bir agri kesicisin, ates dusurucusun. ben seni kicima yedikten sonra 2 gun sag bacagi agridan felcli gibi dolasiyorsam ne anladim agri kesiciliginden?
  • onlarca kez iğne olmuşumdur, bunun kadar acı içinde bırakanı görmedim. başka da görmeyeyim zaten.
  • midenin, bağırsakların ağzına sıçan, etrafta sersem bi şekilde dolaşmanıza sebep veren ilaç. kullanmayın! gül gibi panadol varken hiç luzum yok.
  • allerji gelişme riskine karşı 1000 cc lik serum fizyolojik içine avil ampulle birlikte katılan, meze olarak bemix vitabiol c ile renklendirlen, sabaha karşı acil servise boğaz ağrısıyla gelen hastalarda tercih ettiğim mükemmel ilaç. seviyorum.
    p.s. intra musküler enjeksiyonu hoplatır zıplatır, hastanın kanını kaynatır, yazık.
  • senelerdir her ağrımda rahatlıkla kullandığım ilaç. tek geçerim. başka hiçbir ağrı kesici etki etmezken novalgin her türlü ağrıyı (özellikle adet sancısı ve baş ağrısı) geçirir. hiç de yan etkisini, zararını görmedim. bünyeden bünyeye değişir elbet.
hesabın var mı? giriş yap