• sabancı üniversitesi birinci yılında okutulan natural sciences dersinin kodu...
  • herkes çalışırken benim salak salak etrafıma bakınıp, madem tek kelimesini bilmiorum bu durumda sınavına girmemeliyim... yok yok girip ibret almalıyım...hayır hayır girmemeliyim şeklinde gereksiz bi ikileme düştüğüm ders...
  • ayrıca bir de dönerli olarak recitation ve labaratuar dersleri olan doga bilimleri dersi.
  • (bkz: ali alpar)
    (bkz: zafer gedik)
  • son 4 senedir bütün sınavlarda sorularda gerekli olan formüller verilirken bu sene sıfır formülle kendisini aşmış, 3 saatlik sınavın başlamasından 1 saat sonra etrafta freshman yogunlugunun görüldügü* bir dönemin büyük çogunluguna patladıgı tahmin edilen ders.
  • muhendislerle, sanat sosyal'de okuyan insanlarin beraber aldigi ders. bu yuzden bu dersi lisede fm bolumunden gelenler anlarken, eadakiler genelde cok zorlanir. ancak bu donem fakultenin aklina ea ve fm bolumlerinden gelenleri ayirmak gelmistir. ama isin beni delirten tarafi, gecen sene fizikten kalanlari, yani 2. ya da daha cok defa bu dersi alacaklari bu ea icin acilan bolume sokmamalari. neden olarak da, onceki sene yine zorunlu olan bir baska sacma ders olan calculus aldiklarini gosteriyorlar. "e hocam ama ben calculustan da kaldim, fizikten de?" derseniz eger (ki bu tahmin edilenden cok daha fazla kisinin basina geliyor, sabanci universitenin anlamsiz sistemi yuzunden) "eh bisey yapamiycaz bu konuda." seklinde bir cevapla karsilasiliyor.
  • sabancı üniversitesinin garip sistemi yüzünden daha önce ihtiyacı olmamış ve bundan sonra da olmayacak insanlara da okutulan zorunlu ders, bela.
  • freshman öğrencileri için ilk dönem fizik, ikinci dönem kimya ve biyoloji içeren ders. ikinci dönem kodu değişip ns102 olur
  • şuanda finali devam eden, freshman senesinin en alengirli dersi. finalide geçtiğine göre; bye bye fizik, bir daha hiç karşılaşmamak üzere.

not: bye bye dediğime bakmayın, sınav ertesi orgazmıydı o. kimbilir? bir bakmışım mühendis olmuşum. sabancı bu.
  • 9'da başlayan finalinin bitme süresi 12 iken sınıfın yarısından biraz daha fazlasının sınavdan çıkmaya izin verilen ilk 45 dakika sonucu sınıfı terk etmesi ve benim de çok uzun süre dayanamayıp 55 dakika sonra sınavı verip sınıftan çıkmamla hayatımdan silinen ders.
hesabın var mı? giriş yap