• kesinlikle eminim ki içinde domuz yağı olan ecnebi nutellası daha güzeldir. domuz yağı olmayan nutella nın içine ise doldurmuşlar fındığı. ayrıca kıvamı da daha koyudur. ben yemem bunları!
  • geçen akşam bir şarküteride jumbo (jumbonun da jumbosu hatta) boyunu görmemle "ooooo- haaa" dememin bir olduğu tövbe bozduran. o kadar ulaşılmazdı ki, kendime bir süre gelemedim. ben diyeyim 7 siz deyin 10 kiloluk bir nutella kavanozu. bi nevi kışlık nutella. alıyorsun kış başı, kış boyu yiyorsun. şarküterinin vitrininde gördüğüm çok inceleyemedim ama sanırım cam bir kavanozda değildi, plastik herhalde.

eve dönerken yol boyu tatlı hulyalara daldım; tv karşısındaymışım, kucağımda bu yavru, kaşıklıyorum kaşıklıyorum kaşıklıyorum... zevkten ölebelirim herhalde.
  • araba yakiti olarak kullanilsa dunyada enerji sorunu kalmaz, o kadar enerjik bir yiyecek.
  • kavanozunun büyüklüğü ile tüketimin doğru orantılı olduğu çıldırık tat.
  • (bkz: aşk)
  • kuvvetli bir antidepresan özelliği mevcut olan leziz yiyecek.
  • baktı ki iki saattir nutella lafı ediliyor, gelgelelim yek kere olsun bu meredin nasıl sulandırılacağının bahsi edilmiyor; bu hatrı sayılır meşakkatte mesaiyi şu aciz kulunuz dili döndüğünce anlatmaya girişiyor:

orta boy cam kap (kavanoz zor kelime manitu var) bir nutella alın. nutellanın tamamını 1.5 somun ekmeğe yedire yedire güzelce sürün. aşkedin.. sonra da özenle streçleyip dolaba koyun. gider gelir yersiniz, kafanıza göre..
    bizim işimiz nutella kabı ve dibinde kalanlarla.

dumanı tüten nutella kabımızın içine iki çay kaşığı nescafe gold, bir ya da hiç adet küp şeker koyuyor ve bir su bardağı sıcak sütü preparatımıza boca ediyoruz*. ilave çikolata aroması için bir tatlı kaşığı nesquik hakkınız saklıdır. kapağını sıkıca kapattığımız kabımızı elimize alıp 30 saniye kadar chacha yapıyoruz. kolbastı oynayarak bu süreyi takribi 12 saniyeye indirebilirsiniz.

biraz soluklandıktan sonra kapağı dikkatle açıp, en az iki şat votkamızı karışımımıza ekleyip, kapağı tekrar kapatıp kabı seri bir karate kid "fırçala" hareketiyle yukarı aşağı şey ediyoruz.

sonra burada toplanıyoruz. "cilala"ma işini beraber yapıyoruz.

--himym masası hoşbeşleri, 2008 almanac'ından.
  • yeni ambalajıyla ambale eden , hayal kırıntılarına sebep olan , ona buna sürülmeksizin yenesi sey .
  • piyasadaki 825 gramlık kavanozuyla, zevkin doruklarına çıkarmıştır. daha da zevk almak istiyorum diyorsanız (bkz: ok zirve)
  • sözlükteki en yapmacık methiyelerin düzüldüğü şey. yok nutella'yı götüme bile sürüyorum, yok nutella'yı nicole kidman'a bile değişmem. biraz bi' samimi olun ya, 2 dakka saçmalamadan durun.
hesabın var mı? giriş yap