• su an istanbul'da olmak istememin sebebi olan eylemdir. butun dunyada ayni gun gerceklesecek ve kapitalizm arsizligina dur demek icin biraraya gelen insanlarin seslerini duyuracak olan bu hareket sivil bir hareket olarak bir seylerin degismesini saglar mi bilmiyorum, ama harekette bereket vardir dusturuyla destekliyorum.

occupycilar, sizi seviyorum!
  • http://www.facebook.com/…nt.php?eid=234114123311672

http://www.facebook.com/…nt.php?eid=224922087568344

iki tane eylem var. biri 29 ekim, biri 4 kasım. ama birinde sadece 300 kişi, diğerinde 190 kişi katılım gözüküyor. sansür yürüyüşünde katılım 600.000 olarak gözüküyordu sanırım facebookta. 10.000 kişi maksimum gelmişti. aynı ölçüyü baz alırsak, 20 kişi falan gelecek gibi gözüküyor. ya insanımız organize olmayı bilmiyor, ya gelir dağılımı, kapitalizm vs zerre umurlarında değil ya da hallerinden çok memnunlar. bir şekilde biraz tanıtım, biraz destek gerekiyor. yoksa taksimdeki polislere meze olur o katılan 20 kişi.

klavye delikanlılarına açık mektup gibi oldu. olsun amaç oydu zaten. kapitalizme olan tepkini starfucks tişörtü giyerek değil, sokağa çıkarak gösterebilirsin ey güzel insan. organize ol.
  • alıştığımız taksim eylemlerinden çok da farklı olmayacağını düşündüğüm eylem. bir de niye taksim allah aşkına? yurt dışındaki occupy eylemlerinin mantığını hiç mi kavrayamamış organize edenler?
  • 15 ekim organizasyonuna istanbul'da sadece 50 kisinin katildigi eylem. ayip diye bir sey var. atina bile besyuz bin kisi toplamis, bu muydu istanbul yani?
  • 30 ekim'de saat 12:00'de (yani 9 saat sonra) taksim'de olacak, ama belli ki pek ilgi çekmeyen eylemlilik. taksim'de olması (neden finans merkezi değil, 4.levent/maslak gibi), pazar günü olması (neden haftaiçi, iş günü değil), meseleyi herhangi bi bir taksim eylemine yakınlaştırıyor maalesef, fazlasıyla. yine de bilgisayar başında konuşmamak, "sadece 200 kişi vardı"dan bir tanesi olmak lazım. belli mi olur, belki 200, 2bin olmuş...
  • anda taksim olan - dır.
    15 ekim de 50 kişi
    30 ekim de 100 kiş
    5 kasım da çok kişi.....

ows hareketi her ülkenin kendi dinamikleri içindeki eylemler ile katıldığı bir düşünce hareketidir.
    15 ekim de tüm dünyaya yayılmıştır.
    15 ekim de tokyo da 200 kişi vardı.

bazı eylemleri meydanlardaki kişi sayıları ile ölçmek objektif değildir.
    dün akşam g20 toplantısı kendi ülkelerinde olduğu için la defense ta protesto edenlerin sayısı 1000 e yakın idi.
    destekleyeler ve canlı yayını internetten izleyenler ve paylaşanlar ise sayısız.

bu ülke 15 - 30 ekim arası; önce bir terör eylemi sonra da büyük bir deprem ile sarsılmıştır.
    bir takım hareketlere destek verenlere güvenmek ve destek vermeye devam etmek şu an tüm dünyada birçok insanın yaptığı haldir.

bu insanlar, gönüllüdür, lidersizdir, herkes kendi yapabilirlikleri ile en iyisini iyi niyet ile yapmaktadır.

bu böyle yapılmaz
    bu niye öyle değil
    demek yerine
    ucundan tut " ben yaparım " de ve yap.

17 kasım sadece ikinci ayını tamamlayacak olan hareketin hangi hız ile dünyaya yayıldığına ve destek gördüğüne bakın.

ve istanbul un birçok avrupa şehrinden daha da fazla nüfuslu bir şehir olduğuna da bakın.

tüm bu bakış hallerini birleştirip, resme/ormana da tepeden bakın.
    15 ekimden bu yana ows hareketinin istanbul ayağında gönüllü olarak çalışan, destek veren, ülkeden ve dünyadan herkesi kutlarım.

11.11.11 de dünyada yeni bir küresel eylem oluyor olacak.
    soru sormak ve eleştirmek yerine gönüllü olarak taşın altına elini sokacak ve işbirliği ile bir şeyler yapabilecek insanlar facebook tan gerekli yerlere ulaşabilirler.
  • halen devam etmekte olan-dır.
    02:00 den bu saate kadar taksim deydim.
    muhteşem insanlar ile tanıştım.
    caddeden geçenler bizim ile birlikte kalanlar ve sabahlayanlar oldu.
    anlayış ile olanı biteni gözlemleyen bizler ile muhabbet eden beyoğlu polislerine çok teşekkürler.
    bu hareketin ayrımsız hepimizi tüm insanları ilgilendiren, bizleri hayal ettiğimiz eşit, yarımsız, barışçıl, kardeşçe bir dünyaya taşıyan bir düşünce hareketi olduğunu birlikte paylaşmak inanılmaz umut verici idi.
    bizim ile saatler boyu yanımızda durarak eşlik eden beyoğlunun en süper üç köpeğine de teşekkürler.
    sabaha karşı geçen belediye çöp kamyonuna çöp torbalarımızı teslime ederken, köpeklerden birinin adınıın aleks olduğunu öğrendik.
    istanbul a güneş harika doğdu bu sabah......
hesabın var mı? giriş yap