• buna medeniyet diyen yazarları göstermiştir.

ne kadar mahremiyetten yoksun ve gereksiz bir şey yahu. gerçek medeniyet bu değil.
  • cinsiyetçiliğini anlatabilmek için görgüsüzlüğüyle mide bulandıranları görmemize vesile olmuş başlıktır.şimdi bir yerlerini az ötede kaşı ayı kardeş.
  • hangi binanın tuvaletlerinin cinsiyetsizleştirildiğini merak ettiğim olay. makina mühendisliği ise bir önemi yok orada tek cins var zaten..

edit: akit haber yapar bunu hemen. "odtülü anarşikler beraber sıçıp beraber işiyor" diye..
  • gereksiz uygulama. üniversitede tuvaletin ne işi var? tuvaletler tümüyle kaldırılmalı.
  • yanlış bilgi verilen başlıktır. sadece beşerideki bir tuvalete uygulanmıştır.

not: okulun içinden bildiriyorum.
  • hiç bir erkek girmez o tuvalete düşünsenize dersten çıkıp koştur koştur borç ödemeye gidiyosun sabah da süt içmişsin gaz yapmış. zaaart zuuurtttt bi güzel rahatlıyorsun açkapıyı bi açtın iki dönemdir peşinde koştuğun melissa makyaj yapıyor aynadan göz göze geliyorsunuz.

içinize sıçın daha iyi
  • kızların gram ile tartıldığı bir okulda okudum.

dekanlık kadınlar için tek bir tuvalet ayırmıştı ve onu da fakültenin en ücra yerine atmıştı. kadın öğrenciler, iki ders arasında yardıra yardıra tuvalete koşuyor ardından da yardıra yardıra diğer derse yetişmeye çalışıyordu. hatunların, daha merkezi bir yerdeki tuvalet talebi ise dekanlık tarafından ret edildi.

neden? çünkü öğrencilerin ne haddine dekanlıktan bir şey talep etmek!

neyse efendim, sonunda kadınlar, erkekler tuvaletini işgal etti. arkadaşlarına destek vermek isteyen erkek öğrenciler de yollarını uzatıp, kadınlar tuvaletine gitmeye başladı. sonuç olarak fakültedeki tuvaletlerin tamamı uniseks oldu.

kadın mühendisler, mezun olduklarında sanayiye gidiyordu ve erkek meslektaşları onlara şöyle diyordu:

- neden okulda asistan olarak kalmadın ki? sanayide ustalar kadın mühendisi dinlemez ki!

aslında cinsiyetçilik okul sıralarında başlıyor.

harranlı emine azmetti ve makine fakültesini kazandı. sonunda içinde bulunduğu fasit daireyi kırmıştır. artık saçını maviye boyayabilir ve hatta kelebek dövmesi bile yaptırabilir.

kantinde otururken hemen yanına "merhaba ben bora" damlar. bora hafta sonu itlik yapmıştır ve termo ödevine bakmaya vakti olmamıştır. mal emine de "arkadaş dayanışması" adına bora'ya ödevini verir.

inanma bacım seni ayakta sikecekler!

elektrikli araba projesini biliyorsunuz. her okulun, böyle öğrenci projeleri vardır. merhaba ben bora, kantinde kankaları ile oturur, proje üzerine tartışır. aslında bir şey bildikleri de yoktur, dingil dingil muhabbet ederler işte.

o sırada emine gelir. oğlanlar konuyu bıçakla kesilmiş gibi kapatır ve "emine hafta sonu ne yapacaksın" muhabbeti açar. emine'nin projeden haberi bile olmaz. bu yavşaklar kızdan termo ödevini ister ama proje ile ilgili "sen ne düşünüyorsun" diye sormaz.

beyler, kızlar pembe sıçmıyor. üstelik hücum borusu gibi de osuruyorlar.

nitekim uniseks tuvaletler de yan yana osurmak benim fakültemdeki kadın ve erkek öğrencileri birbirine yaklaştırdı. artık erkekler, sınıf arkadaşlarını daha çok meslektaşı olarak görmeye başladı.

ağır sanayide çalışıyorum. ağır sanayide kadın mühendis devrini, sınıf arkadaşları ile beraber hücum borusu gibi osuran kızlar başlattı.

kısacası kadın-erkek omuz omuza çalışma, yan yana osurmayla başladı.
  • ya şunu bile medeniyet diye savunan embesiller var ya hakikaten çok şaşırıyorum. kore'lilerle çalıştığım bir projenin ofisinde aynı bu şekildeydi tuvaletler. kendi kadın çalışanları bile sırf burayı kullanmamak için bizim şirketin ofisine geliyorlardı tuvalete. ofiste ne zaman yabancı birini görsek diyorduk mesele tuvalettir diye. kısacası hiçbir işe yaramayacak boş bir uygulama. sırf odtü'lüler ''biz farklıyız'' hissi yaşasın diye yapılmış.
  • benim simli parfümlü pembe kakamın üstüne gelip erkekler patır patır sıçacaklar inanamıyorum ya odtü kapatılsın

edit: ulan ne kıymetli bokunuz varmış sizin gibi çöl bedevilerini o kampüse sokanın da ayrı kafasına sıçayım zaten. herif kilometreler öteden kimbilir nasıl girmişse girmiş bokunun derdine odtü düşüyo bi de beğenmiyo git ormana yap kardeş taşla da silersin. odtü dışından insan sokmayın şuraya artık çöl bedevisi arasak kızılay dolmuşuna biner 20 dakkada ulaşırız yeter
  • muhtemelen bu zeki arkadaşlar tuvaletlerin ayrı olmasını islami bir uygulama zannediyordu, o yüzden içgüdüsel olarak "bunun tersini yapmalıyız" diye düşündüler.
hesabın var mı? giriş yap