• yanlışlıkla seçmeyi unuttuğunuz dersi "dönemin ortası oldu artık transkriptini açıp değiştiremeyiz" diyerek okulunuzun 1 yıl uzamasını sağlayan bu olaydan tam 1 hafta sonra bütün okulun transkriptlerini açıp stajla ilgili bir hatayı düzelten beni sevmeyen bir kurumdur avcılar kampüsündeki. 8 buçukta açılacaksa 9 da açılır 4 buçukta kapatılacaksa 4 te kapatılır. öğle tatiline girmiyorum bile. bu kadar mı bıkmışlar öğrenciden artık bilemiyorum.
  • burada tek kural var sanırım. öğrenciyle alakası dolaylı olan işler yapılıyor ve öğrenci muhatap kabul edilmiyor. öğrenci işleri soliter yuvası.
  • özellikle marmara üniversitesinde sıfat koyamayacağım derecede kötü işleyen hatta işlemeyen kurum. bu kadar laubali, iş bilmez, başına buyruk memurlar ancak burada görebilirsiniz.
  • selçuk üniversitesi'nde istinasız tüm fakültedeki öğrenci işleri memurları bir dekan yeri geldiğinde bir rektör kadar havalılardır,sanki büyük özveri ile iş yaparmış gibi bir de kasılmazlar mı, yahu bir öğrenci belgesi vermek için bile beş memur çalışıyor, yazık değil mi bu ülkenin ekonomisine, sonra neden kalkınamıyoruz...
  • istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi'nde okuyorsanız,daha kötüsüyle karşılaşamayacağınız kurum.
  • istanbul üniversitesi mühendislik fakültesi'nde okuyorsanız önce şikayet edersiniz bu kadarına da pes dersiniz.yıllar geçtikten okuldan göç etmeye yakınken işiniz düşer az biraz muhabbeti kurunca aslında ne kadar insanlara yardım etmeye hevesli ama öğrencilerin denyoluğundan dolayı hevesleri sıkıntıya dönüşmüş insanları görürsünüz.

mühendislik son sınıftan olan insanları dekanlık hakkında dilekçeye dear dekan misali - sayın dekan diye başlamaması gerektiğini anlattığı hikayeden gerçekten çok etkilendim kabul
  • istanbul-iktisatta hala var mı bilmiyorum ama bundan 4-5 yıl öncesine kadar şöyle bir yazı asılıydı:
    öğrenci belgesi 1 gün,
    transkript 2 gün,
    çıkış belgesi 1 hafta sonra verilir.

iü'de okuyup öğrenci işlerini telefonla arayanlara önemli not: boşuna aramayın okula gitmeden işinizi halledemezsiniz!
  • insana kısa süreli cinnet geçirten, üniversitenin en işe yaramaz kısmı. çalışanları özellikle bilgisiz,ilgisiz ve ukalalardan seçillirler.işiniz düştüğünde o iş hiç bir zaman bir kerede çözülmez. çözüldüğü görülmüş şey değildir.verdiğiniz dilekçeler ikinci kez sormazsanız yerine asla ulaşmaz,işleme girmez.
    çalışanların daima başka işleri vardır, ne işiniz olursa olsun onlar için angaryadır!
    sizi hayata hazırlar, küfür etmeden uzun süre dayanabilmenizi sağlarlar...
  • kendilerine muhtaç olduğunuzu bilirler ve bürokrasinin hiç bir zaman duraklama dönemine girmeyeceği, bilakis en parlak dönemini yaşadığı yerdir. sanırsın ki o koltuklarda padişah oturuyor.
  • bu bölümde işe girmek için aranan özelliklerin;

- menapoza girmiş olmak yada girmeye can atmak
    - insanları uyuz edebilme yeteneğine sahip olmak
    - hemen atabileceğiniz imza için dilekçe yazdırıp 1 hafta bekletmek
    - olacak işi yokuşa sürmek
    - yarın gel hallederiz dedikten sonra ertesi gün dilekçe yazdırmak ve 1 hafta bekletmek v.b.

salak saçma şeylerin arandığını düşünüyorum. zira bu kadar mal ve gerizekalı popülasyonunun başka türlü aynı çatı altında toplanabilmiş olmasının bir açıklaması olmalı.
hesabın var mı? giriş yap