• güzel ele, güzel sürülmüş bir oje bence bir kadının en güzel makyajı.
  • hafif hafif koklamak baş ağrısına iyi geliyor
  • çok çabuk dökülen, dağılan bir kozmetik ürünü. ayrıca içeriğindeki formaldehit , fitalat gibi kimyasallar nedeniyle sağlık için zararlı olduğu söylenmektedir. ne var ki kadınların vazgeçemeyeceği bir güzellik ürünüdür. mümkün olduğunca az sürmek, ojeler çıkarıldıktan sonra en azından bir hafta kadar -kesinlikle bilimsel bir yorum değil bu- tırnakları dinlendirmek sağlık açısından daha iyi olabilir. kırk yılın başında sürüleceği zaman da çabucak çıkmasın isteyen arkadaşlara ilk katmanda şeffaf oje sürüp sonrasında diğer işlemleri (renklendirme falan) yapmalarını tavsiye edebilirim. bana bu yöntemle daha kalıcı oluyormuş gibi geliyor. belki de biliniyordur bu bilmiyorum (bkz: hede).
  • mavi ve yeşil olanlarına alerjim olsa da elleri ve tırnakları güzel olan kadınlara her renginin yakıştığı kozmetik ürün. ayrıca tırnakların çok uzun olması gerekmez güzel görünmesi için.
  • benim gibi sol eliyle sürmeyi beceremeyenler önce sol elle sağ ele ellerinden geldiğince uygulama yaptıktan sonra hafif asetonlu bir mendille ya da normal bir mendille taşan yerleri silerek düzeltebilirler ve sağ elleri kuruduktan sonra da sol ele sürerek bir şaheser yaratabilirler.

fazla elli bir entry oldu ama öyle. :))
  • tırnağa sürülen kimyasal madde. “güzellik” algısını oluşturan bir diğer sağlıksız pazarlama girişimidir.

edit: kendini sev, dünyayı koru. bu pazarlamaya bir son ver. sağlığını tehdit eden algılara dur de! bu kimyasalları aldığınız sürece üretilmeye devam edecek ve dünyadaki kimyasal atıkların önüne geçemeyeceğiz.
  • en çok bordoyu seviyorum ama bordo dışında da birsürü rengini bulunduruyorum. almayı en sevdiğim kozmetik ürün bu sanırım
  • ince ve biraz uzun parmaklı kadınların genelde tırnak yapısıda güzel oluyor. bunu koyuya yakın bordo oje ile süsledi mi saatlerce el veya ayak izleyebilirim :)
  • siyah ve kırmızı en güzek renkleridir.
  • bu kadar güzel bir nağmeye bu kadar saçma sözleri yazan duman grubunu tebrik etmek lazım. iyi bir trolleme çalışması. şarkıyla tanışmam 2003 civarı... klibindeki imalara dikkat etmem ise 2010 filan... böyle troll sözlere ancak böyle bir klip yakışacağını tahmin etmeliydim. fakat edememiştim. bu nedenle de yıllarca temiz romantik duygularla dinlediğim şarkı imajı yerle bir olmuştu. yıkılmıştım. ulan keranacılar, alacağınız olsun!
hesabın var mı? giriş yap