• oksijensiz su yoktur elbet ama burda kastedilen $udur: h2o=su su+o=h2o2
  • insanin aklina ister istemez "oksijensiz su var mi ki?" sorusunu getiren sivi
  • kulak tıkanıklığı (aşırı miktarda buşondan dolayı) sorununun çözülmesi için, bana doktor tarafından 10 gün kullanılması tavsiyesiyle reçete edilen bileşik. çok eğlenceli lan. döküyosun kulağa böyle cızır cızır. porçözle çaydanlık temizler gibi yemin ederim. zaten onu yapmayı da çok severim*. 10 gün kullandıktan sonra da ayrıca bi temizlik işlemi geçirecekmişim. ey kulak pamuğu sen nelere kadirsin! hep senin yüzünden bunlar.

edit: saf hidrojen peroksit değil. doktorun tavsiyesine göre belli oranlarda seyreltilmiş hidrojen peroksit. 20-30 % gibi bir orandı sanırım.
  • bende çok emeği olan sudur.
    o köpürür, ben mutluluktan havalara uçardım mikroplar ölüyorlar oleey diye.
  • kani yükseltgeyip oksijen aciga cikartir ve bu nedenle köpürür ve yaralari temizler.
  • yara üzerinde süper köpürür. genelde anneler "yakmaz bu tentürdiyot gibin değill" nidalarıyla dökerler bunu oraya buraya.
  • cocukken pansumanda kullanılmasını en cok sevdigim sıvı...
    sanki ne kadar kopururse o kadar iyi gelirdi ve buyuk bi zevkle izlenirdi...

hatirliyorum, sırf o kopurmeyi tekrar izleyebilmek için kabuk baglayan yaralari kopartip tekrar oksijenli su surerdim... *
  • siz siz olun oksijenli suyu eczaneden almayın.
    bugün 100ml lik oksijenli suyu eczaneden 7 tl'ye aldım. dedim içimden beni mi fesliyor la bu adam diye, baktım kutunun üzerinde eşşek kadar 7 tl yazıyor. sonra rastlantı sonucu medikal malzeme satan bir dükkanda sorayım dedim var mıdır diye, adam var tabi dedi, dedim ne kadar? 3,5 tl dedi bana. o an şok. 1 litrelik oksijenli su 3,5 tl. hani şu sağlık ocaklarında falan tuz ruhu şişesine benzer şişelerde olanlardan. nereden nereye püüüüüü dedim o an.
  • antiseptiktir.hemen yaraya surulmeli tenturdiyotla birlikte (mikrop kapmamasi icin)..
  • laboratuvar ortaminda fe katalizorlugunde 300 yil ve 18kcal ile parcalanan ancak insan vucudunda katalaz enzimiyle 1 saniyede ve 5500cal ile parcalanan bilesik.
hesabın var mı? giriş yap