• hijyen, taze ürün, zehirlenme ihtimali gibi kavramlar açısından da değerlendirilmesi gereken soru.
  • öncelikle okullarda ücretsiz eğitim verilmeli. gereken yerlerde yemek de verirler sırasıyla.
  • cevabın hayır olduğunu düşündüğüm soru. devletin harcama yapacağı paraya ihtiyacı olmayan insanlar var e devlet de bu parayı kendi cebinden vermiyor senden benden alıyor. benim çocuğum olsa mesela devlet vermesin yemek gerek yok. ama devlet kimin durumu iyi kimin durumu kötü kimin ihtiyacı var çok rahatlıkla ortaya çıkarabilir. bir kart çıkartır akbil gibi ve bunu sadece okul kantinlerinde geçecek bir sistemle dağıtır ve kullandırır. hatta çocukların alacağı besinlerin niteliklerini de belirler. hatta bu çocuklar için bütçe ayırtıp bu çocuklar için okullara çevreden yemek bile getirtebilir. yani devlet istese ayırır ve yapar. istese.
  • sadece yemek değil barınma, eğitim, yemek, ulaşım ücretsiz olmalı.
  • (bkz: #145794299) oldu... gerdeğe de biz sokalım.

verilmemesi gerekir. yaparken bana mı sordular? benim vergim ne diye elalemin çocuğuna gitsin. bakamayacaksan yapmayacaksın. bu kadar basit.
  • öğretmen olarak kısa ve net bir cevap veriyorum:hayır, verilmemeli...!
  • (bkz: demokratik laik sosyal hukuk devleti)

(bkz: sosyal devlet)

bu tanımlama anayasada durduğu sürece cevabı sadece öğrenciler için değil tüm vatandaşlar için açık olan sorudur.
  • verilmeli tabiki ama ha deyince hayata gecirilebilecek bi olay değil. turkiye'nin her yerine zamanında yetişmesi gerekecek büyük bir operasyon gerekir.

üretim
    tedarik
    depolama
    insan kaynağı
    okullardaki mutfak durumu
    çıkabilecek yemek israfı
    hijyen
    vs.
    vs.
    vs.

bunların hepsi çok iyi hesap edilmeli, tabi bunların hepsinden önce bütçesi de çok önemli bi durum.
  • vergilerinin akıbetini sormak için garibanın çocuğunun kursağını bulan tabansızların ikilemidir.
  • şu pek kıymetli vergisi olan arkadaşlar, bu ülkede her bir insanın, yani o öğrencilerin ve anne babalarının da, ücretsiz haklar elde edecek kadar ve hatta fazlasıyla dolaylı, dolaysız vergi verdiği gerçeğini bi idrak etse keşke.
hesabın var mı? giriş yap