aynı isimde "olan biten (şarkı)" başlığı da var
  • erken gelin dediysek, o kadar da değil. (bkz: ekşi sözlük on iki yaşında zirvesi/#22080427)

teşekkürler canon in d!
  • soru isaretlerini temizleme ekibi adina (bkz: ekşi sözlük on iki yaşında zirvesi/#22134419)
  • eksi sozluk gectigimiz cumartesi turkmsic'nin 5000'den fazla tıp ogrencisi arasinda yaptigi anket sonucunda "yilin en cok takip edilen sitesi" odulunu aldi! butun gunu sozlukte gecir sonra tıp niye zor.
  • -mesaj fasilitesi kullanımıyla ilgili-

pek değerli ekşi sözlük yazarları ve kıymeti kendinden menkul, sol beynin en kıytırık lobunun kullanıcısı, %0,01 zihinsel performanslı, kondüktör alımlarının ürünü, yırtık donun feryadı yeni kullanıcı grubu!

arkadaşlar! mesaj fasilitesini açık tutuyorsak, yani kapatmıyor da mesaj alımını engellemiyorsak bu entry yazdığımızdan daha fazla sizin mesajlarınıza cevap vermekle zaman geçireceğimiz anlamına gelmiyor, hatta hatta bundan yani sürekli birilerinin saçma sapan mesajlarına cevap vermekten keyif alabilme ihtimalimiz olduğu anlamına hiç gelmiyor. mesaj fasilitesini açık bırakmamın sebebi de iletişim kanalının tam anlamıyla kapı duvar olmamasından; sözlüğe, sözlükçüye nezaketten ve eğer bir sabah uyanır da "anaaa, ben nazgul efendisini rüyamda gördüm, geberiyordu!" diye bilincinizi taze tutar ve bunu bana söyleyerek karşıdan karşıya geçerken dikkatli olmamı salık verme iradenize saygı duyduğumdandır. başka da bir şey değildir.

dolayısıyla, sizlerden ricam; bu mesaj fasilitesini öyle kişisel hezeyanlarımızı kusmak, günün stresinin bizde bıraktığı o sevimsiz negatif enerjiyi bir başkasına transfer ederek kurtulmaya çalışmak, eşimizle/sevgilimizle kavga ettiğimizde ya da bağyan yöneticimizden zılgıt yediğimizde bunu kendimize yediremeyerek göt olup kalmışlığımızın acısını çıkarmak, olmadı komplekslerimizi tatmin etmek için çareyi hoşumuza gitmeyen bir entry okuduğumuzda onu yazana anında had bildirmek, parmak sallamak ve dolayısıyla hayatımızdaki tüm ezilmişliğin, bastırılmışlığın, efendime söyliim adam sendeciliğin, benden sonrası tufancılığın, anadolu besiciliğinin içinde bulunduğu aymazlığın, bir takım dışlanmışlıkların ve hatta bazı sikindirik yaşanmışlıkların ve çokça göt yalaşmışlığın acısını çıkarmak maksadıyla çemkirmek amaçlı kullanmayalım. çok rica ediyorum.

bakın şimdi rica ederim, daha sonra küfrederim. beni küfrettirmeyin amına koyim.

işte bu yüzden, lütfen mesaj atmayın. atacaksanız da belli şablonlar kullanın rica ederim. kimseyle muhabbet gibi bir derdim yok. sözlükten karı kaldırmak gibi bir amacım hiç yok. zaten o iş için forklift kullanıyor, bunu da internet dışında reel alemde rahatlıkla yapıyorum amına koyim. bundan dolayıdır ki atacağınız mesajlar;

-berbat bir entry olmuş hacım (samimiyim ama ille de bir laf etmek istiyorum)
    -çok kötü entry (zaten çok kötüye bastım ama içimde kalmasın bir de kötülediğimi bil istiyorum)
    -bok gibi yazıyorsun afedersin (sınır testlerini severim)

minvalinde olsun lütfen. beğenmediğiniz entry'ler için bok gibi entry deyin tabii, hakkınız ama "sik gibi entry, amına koyim bunu yazanın" derseniz, o zaman başka şeyler karışır işin içine, o siki alıp bir tarafınıza sokarım, tanınmış serbestliği kötüye kullanmayın.

beğendiğiniz entry'm olursa da çok afedersiniz beyninizi sikeyim. beğenmeyin amına koyim. beğenseniz de şükela falan vermeyin, istemiyorum. 500 entry sınırını geçersem eğer en az -500 rakamını görmek istiyorum. şukularınızı başkasına saklayın.

lütfen her boku da kafatasıyla işbirliği halindeki ülkemiz toplumsal güdülemesi mengesinde sıkıştırılmış, jöle kıvamındaki gri hücrelerinizdeki ezberlerinize, alışkanlıklarınıza, öğretilmiş beğenilerinize ve sorgulamadan kabul ettiğiniz toplu enjeksiyonlarınıza hakaret olarak niteleyip de beynimi sikmeyin amına koyim.
  • cuma günleri ışığını yakınca heyecanlanıyor, hayırlı cumalar mesajı bekliyor insan.
  • canon in d'nin hunerli ellerinden (bkz: #22193647)
  • perşembe akşamları cine 5'te yayınlanan sıfır noktası adlı tartışma programının bu haftaki konukları dark horse ve business!
  • -profesyonel kariyerim ile ilgili-

arkadaşlar, yaklaşık 1 hafta önce patrona postayı koydum ve "ne halin varsa gör" dedim. şimdi trip attık iyi de 1 ay içinde de bir iş bulmam gerekecek, o kadar süre tanıdı yavşak.

olan biten'e konu olacak anlamda diyeceğim şudur ki, yeni iş tekliflerini almaya başlayacağım. o yüzden, çalıştığınız firmada olur, karınızın-kocanızın işyerinde olur, babanızın şirketinde olur (ama lütfen dingo'nun ahırında olmasın), iyi bir pozisyon açıldığında ki en az müdür-direktör-genel müdür yard. pozisyonları olmalı, bana sözlükten mesaj ya da ne bileyim entiri yoluyla haber verebilirsiniz. olmadı projektörlerle logomu gökyüzüne yansıtın, ben görür gelirim (logoyu yaptırıyorum bu arada, şişşş).

yalnız bir ricam daha var; sektör olarak, reel sektör, finans sektörü istemiyorum. üretimdeki ünv. sonrasından beri aynı yerde çalışan adamlarla da finanstaki kas-kas takım elbiseli yarrak kafalılarla da uğraşamam. bilişim de olmazsa iyi olur. onların da asosyallikleri insanı çok yoruyor. konuşmayı, yazışmayı bilmeyen adamlarla da uğraştık yıllarca, eğitmeye çalıştık ama bunların dışındakileri değerlendirebilirim.

şimdiden teşekkürler, araştırmalarınızda kolaylıklar. iyi akşamlar.

not: o, "bu herif müdürmüş la, belli götlüğünden" diyen amcık ağızlıları da bana havale edin gördüğünüz, duyduğunuz yerde. tşk. saygılar.
  • -23.30-00.00 arası entry girişiyle ilgili-

arkadaşlar! zeytinburnulular, sevgili kuştepe ve nurtepe halkı. güzide gültepe insanları!

hassas bir konuda bir hatırlatmada bulunacağım. emir, talimat değil kesinlikle. siklemezseniz, sikimden aşağı.

neyse, sözümü balla keseyim de devam edeyim.

herkesin bildiği ve ilgili entarimde açıklandığı gibi saat 00.00 ve sonrası entiri girmek hepimize tüm gün oylanma imtiyazı sağlıyor. o yüzden endirilerimizi saat 00.00'dan sonra girmemiz popülerliğimiz ve götümüze sokacağımız karmamız için çok faideli olacaktır. artık kimi gözüne sokar, kimi götüne bilemeyiz, zevk meselesi.

velhasıl, şu 24 saatlik allah periyodunun son yarım saati bir allah entirisi girmeyelim, girmeyelim ki alacağımız potansiyel oylar heba olmasın.

son yarım saat de sözlükte bir fırtına öncesi sessizlik olsun amına koyim, çok mu ha? çok mu?

sizleri seviyorum arkadaşlar. ışık ve sevgiyle.

ve gücünüz, kuvvetinizin yerinde olması dileğiyle, iyi geceler, güzel yarınlar. sendromsuz, buhransız pazartesileri. depresyonsuz iş/okul yaşamları.

not: farkındayım, enter'da bir sorun var gibi. ama yok. bir sözlük yazarının geliştirdiği bir akıllı script kullanıyorum. sayesinde kafadan, beyinsiz ve çokdüşük karmalı yazar olma özelliği default olarak yükleniyormuş. mutluyum ey anadolu halkı.

imza: çakma marcus antonius.
hesabın var mı? giriş yap